Australský metal v podání Swimming with Sharks a jejich Fragmentů

Australský metal v podání Swimming with Sharks a jejich Fragmentů

Tisk

swimmingwithsharsk 200Kontinent Austrálie ukrývá mnohá tajemství a mnohé endemity. Totéž by se dalo říct i o hudbě z této části zeměkoule. Z hlavy mě napadá snad jen jedna extrémní hudební skupina z tohoto kontinentu, a to The Berzerker. Dnes vám ale chci přiblížit mladé Swimming with Sharks z Nového Jižního Walesu.

 

 


O kapele samotné se toho moc zjistit nedá. Tihle mladíčci to dali dohromady v roce 2006 a Fragments je jejich jediný počin. Sestava je takováto: Aaron Grice - zpěv, Andy Jackson - kytara, Nelson Foster - bicí, Brad Rogerson – kytara a Caleb Harrower - basa.

Deska Fragments by se dala popsat jako snad každý mladý člověk – energická, živelná, dravá. Písničky jsou vesměs krátké, ale svižné a technicky na vysoké úrovni. Trochu mi to připomíná Dr. Aculu, až na to, že kluci z Austrálie nežertují a jejich hudba není nabitá vtípky, ale je zlostná a tvrdá. Otvírák mi přišel strašně rychlý, až jsem si říkala, jestli jim to opravdu všechno odbubnoval živý bubeník. Líbí se mi, že nespadají do zaběhlé nudné rutiny a vymýšlí nejrůznější vyhrávky. Základní myšlenka písničky Labyrinths, její základní kámen, mě dostal. Agresivnější, jak zpěv, tak kytarová sekce, to jsme u songu Fragments Of the Defiled. I bicí graduje s každou písničkou. Jediné, co mi přišlo absolutně mimo mísu, to je instrumentálka. Písně, jež následovaly po ní, už nebyly tak plné energie a naléhavosti, spíš se svezly na předešlých písních. Rozhodně mají chladnější atmosféru a tak nechytnou. U závěrečné a nejdelší (5:14) skladby se mi líbilo, jak vyšuměla do ztracena. 

Technicky libozvučný a kvalitní metal, potažmo deathcore, si nenechám ujít. O to víc mě překvapilo, že něco takového se zrodilo u protinožců – ale to bude jen tím, že s místní tvorbou nejsme my Evropané nijak zvlášť obeznámeni. Příznivci technické hutné brutální hudby tento objev snad potěší. Ostatní ať zkusí pohledat něco jim blízkého v daleké Austrálii.

swimmingwithsharks

 

Název nosiče: Fragments
Interpret: Swimming with Sharks
Žánr: deathcore, technický metal
Skladby: 01. Disciples Of Ignorance, 02. Labyrinths, 03. Fragments of the Defiled, 04. Dismemberment, 05. The Tyrant Incarnate, 06. Apocalyptic Eradication, 07. Instrumental, 08. The Hand of Torment, 09. Mankind s Hamartia, 10. The Refining
Stopáž: 32:36
Vydavatelství: vlastní vydání
Hodnocení: 66 %
Zdroj foto: internet


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Aleš Prager: „Když jsem vstoupil do knižního světa, všichni z oboru říkali, že je to běh na dlouho trať – tak běžím. “

ales pragerLetos na jaře jste si na webu K21 mohli přečíst rozhovor "Kniha, kterou má cenu číst" se začínajícím táborským spisovatelem Alešem Pragerem. A protože je Aleš ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Amáliina nehybnost ukazuje sedm let v životě ženy

amalinina nehybnost 200Amáliina nehybnost od Kateřiny Rudčekové získala loni Literární cenu týdeníku Reflex za druhý nejúspěšnější rukopis Literární ceny Knižního klubu. Odměnou jí tak bylo vydání knihy pod renomovanou nakladatelskou značkou Knižn...

Divadlo

Nebezpečné hry irského tance

Lord perex1. listopadu jsme měli možnost zhlédnout další unikátní taneční show Lord of the Dance, tentokrát s názvem "Dangerous games". Představení proslulého Michaela Flatleyho opět nezklamalo.

...

Film

Čas oponou trhnul, a nejen oponou, ale nic se neděje

tv pohadky200Sledování premiérových pohádek v televizi se věnuji o vánočním čase už nějakou dobu, ale málokdy jsem nadšený. Ne všechno zachrání krásné přírodní slovenské scenérie nebo tajemství a kouzlo starých hradů či zámků. Letos jsem se nedočkal ani...