Metalové okénko březen (část první)

Metalové okénko březen (část první)

Email Tisk

mo 3 200V březnu se nám se zprávami z metalového hudebního světa snad rozpadl pytel – všichni pilně oznamují vydání nových alb nebo informují o pokroku prací na materiálu. V následujícím článku naleznete i několik odkazů na nejnovější videoklipy či tipy na teprve vznikající hudební lahůdky. Nechte si chutnat!

 

Američtí rockeři Faith No More uvolnili na poslech novinkovou písničku Superhero z chystaného alba Sol Invictus, které vyjde 19. května. Posuďte sami, co s kapelou udělala dlouhá pauza.Třinácté album norské progresivní bandy Enslaved s názvem In Times si můžete v celé jeho kráse poslechnout zde.Slovutná Sepultura oslaví 30 let existence americkým turné, na které vyjedou spolu s německým thrashery Destruction. Za zmínku stojí fakt, že jediným zakládajícím členem kapely je basák Paulo Pinto jr.
Coal Chamber, kteří v květnu po 13 letech vydají studiovku, uvolnili jako vlaštovku song I.O.U. Nothing. Zpěvák Dez Fafara k desce Rivals řekl: „Na téhle nahrávce se makalo 13 let a slibuju, že deska nezklame a čekání se vyplatí.“Rockoví Stone Sour vydají 18. dubna pěti písňové EP Meanwhile in Burbank…, které bude obsahovat cover verze metalových klasiků. Osobně si nedovedu představit další originální tvorbu téhle bandy bez Jima Roota, který byl z kapely odejit.
Nezmarný Al Jourgensen, který stojí za giganty Ministry, neúnavně pracuje na svém dalším projektu – Surgical Meth Machine. Album má vyjít někdy koncem roku a jeho cílem je vytvořit co nejrychlejší nahrávku.


Máme tu další superkapelu a to tříčlenný kousek Monstrance, jež sestává z následujících hudebníků: kytarista Carlo Regadas (ex Carcass), bubeníka Iana Treacyho (ex Benediction) a zpěváka Tonyho Glovera (Devoid). Co plánují vyprodukovat, to se dozvíme časem.


Nezdolní Six Feet Under ohlašují na 5. května vydání své jedenácté studiové desky – Crypt of the Devil. Oblaží nás deseti skladbami, z nichž Open Coffin Orgy si můžete poslechnout zde.Metallica je pověstná svým dlouhým pobytem ve studiu. Nyní pracují na nástupci Death Magnetic z roku 2008 a Lars Ulrich tvrdí, že mají dokončeno téměř 20 písní. Tak jsem zvědavá, jestli něco vydají už tento rok…


Kanadští Kataklysm zveřejnili datum vydání jejich novinky Of Ghosts and Gods – a to 31. července. Zmíním známá jména, která se podílí na produkci a editování alba, jsou to Mark Lewis (Cannibal Corpse, Devildriver) a Andy Sneap (Amon Amarth, Exodus).


Zpěvák a kytarista polských velikánů Behemoth Nergal plánuje vydat jednoduchý akustický sólo projekt. Říká: „Tvořím neustále. Pořád kutím něco bokem a něco se pro Behemoth prostě nehodí. Mám i jiné projekty, které jednou spatří světlo světa. Nebo taky ne. Nic není jisté.“

mo 3j


Další sólovou hudbu má v plánu frontman bandy Hatebreed, Jamey Jasta. Ten vydal v roce 2011 sólovku pod názvem Jasta a nyní se k ní vrací singlem The Immortal, který vyšel 10. března.


Hardcoreové legendy Sick Of It All vydali klip Get Bronx ze své jedenácté desky The Last Act Of Defiance.Další legendy hardcoreu, tentokrát pankáči Agnostic Front, vydají 4. dubna svou jedenáctou studiovku The American Dream Died. Omrknout zatím můžete klip k písni Police Violence.


mo 3a


Závěrem uvádím videoklip k albu Extinct portugalských gothických metalistů. Snad se vám bude líbit!


( 0 hlasů )


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Bratři Lví srdce: Dojemný příběh pro malé i velké

200litKdo by neznal Astrid Lindgrenovou a její nesmrtelné „Děti z Bullerbynu.“ Vesnička, v níž šest dětí zažívá neobyčejná dobrodružství, si získala miliony čtenářů po celém světě. Lindgrenová si ale uvědomovala, že zdaleka ne všichni mají v životě štěstí a že dě...

Divadlo

Muzikálová komedie ADAM a EVA má týden do premiéry/ Stvoření světa “tak trochu jinak“

adam a eva perexIntenzivní zkoušení připravovaného komediálního muzikálu podle libreta Haliny Pawlowské a pod režijním vedením Zdeňka Zelenky ADAM A EVA pomalu vrcholí. Premiéra v pražském divadle...

Film

Jak spolu prchali princezna a budoucí písař

princ 200Z trojice nových pohádek, které přichystala Česká televize, spatříme jako první Princeznu a písaře, a to ve stědrovečerním čase. O den později následuje Kdyby byly ryby a na druhý svátek vánoční se můžeme těšit na slovenský příspěvek Láska na vlásk...