Metalové okénko březen (část první)
Banner

Metalové okénko březen (část první)

Email Tisk

mo 3 200V březnu se nám se zprávami z metalového hudebního světa snad rozpadl pytel – všichni pilně oznamují vydání nových alb nebo informují o pokroku prací na materiálu. V následujícím článku naleznete i několik odkazů na nejnovější videoklipy či tipy na teprve vznikající hudební lahůdky. Nechte si chutnat!

 

Američtí rockeři Faith No More uvolnili na poslech novinkovou písničku Superhero z chystaného alba Sol Invictus, které vyjde 19. května. Posuďte sami, co s kapelou udělala dlouhá pauza.Třinácté album norské progresivní bandy Enslaved s názvem In Times si můžete v celé jeho kráse poslechnout zde.Slovutná Sepultura oslaví 30 let existence americkým turné, na které vyjedou spolu s německým thrashery Destruction. Za zmínku stojí fakt, že jediným zakládajícím členem kapely je basák Paulo Pinto jr.
Coal Chamber, kteří v květnu po 13 letech vydají studiovku, uvolnili jako vlaštovku song I.O.U. Nothing. Zpěvák Dez Fafara k desce Rivals řekl: „Na téhle nahrávce se makalo 13 let a slibuju, že deska nezklame a čekání se vyplatí.“Rockoví Stone Sour vydají 18. dubna pěti písňové EP Meanwhile in Burbank…, které bude obsahovat cover verze metalových klasiků. Osobně si nedovedu představit další originální tvorbu téhle bandy bez Jima Roota, který byl z kapely odejit.
Nezmarný Al Jourgensen, který stojí za giganty Ministry, neúnavně pracuje na svém dalším projektu – Surgical Meth Machine. Album má vyjít někdy koncem roku a jeho cílem je vytvořit co nejrychlejší nahrávku.


Máme tu další superkapelu a to tříčlenný kousek Monstrance, jež sestává z následujících hudebníků: kytarista Carlo Regadas (ex Carcass), bubeníka Iana Treacyho (ex Benediction) a zpěváka Tonyho Glovera (Devoid). Co plánují vyprodukovat, to se dozvíme časem.


Nezdolní Six Feet Under ohlašují na 5. května vydání své jedenácté studiové desky – Crypt of the Devil. Oblaží nás deseti skladbami, z nichž Open Coffin Orgy si můžete poslechnout zde.Metallica je pověstná svým dlouhým pobytem ve studiu. Nyní pracují na nástupci Death Magnetic z roku 2008 a Lars Ulrich tvrdí, že mají dokončeno téměř 20 písní. Tak jsem zvědavá, jestli něco vydají už tento rok…


Kanadští Kataklysm zveřejnili datum vydání jejich novinky Of Ghosts and Gods – a to 31. července. Zmíním známá jména, která se podílí na produkci a editování alba, jsou to Mark Lewis (Cannibal Corpse, Devildriver) a Andy Sneap (Amon Amarth, Exodus).


Zpěvák a kytarista polských velikánů Behemoth Nergal plánuje vydat jednoduchý akustický sólo projekt. Říká: „Tvořím neustále. Pořád kutím něco bokem a něco se pro Behemoth prostě nehodí. Mám i jiné projekty, které jednou spatří světlo světa. Nebo taky ne. Nic není jisté.“

mo 3j


Další sólovou hudbu má v plánu frontman bandy Hatebreed, Jamey Jasta. Ten vydal v roce 2011 sólovku pod názvem Jasta a nyní se k ní vrací singlem The Immortal, který vyšel 10. března.


Hardcoreové legendy Sick Of It All vydali klip Get Bronx ze své jedenácté desky The Last Act Of Defiance.Další legendy hardcoreu, tentokrát pankáči Agnostic Front, vydají 4. dubna svou jedenáctou studiovku The American Dream Died. Omrknout zatím můžete klip k písni Police Violence.


mo 3a


Závěrem uvádím videoklip k albu Extinct portugalských gothických metalistů. Snad se vám bude líbit!


( 0 hlasů )


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Další příběh pro knihomoly, tentokrát z Paříže

divka200Čteme často, čteme rádi, čteme všude, kde se dá. Knih, které knihomolům představují jejich vlastní svět, není mnoho, ale jsem ráda, když si mě najdou. A přesto, že v názvu titulu je metro, knihu jsem přečetla v tramvaji a nebylo to na škodu.

Divadlo

Pět her a jeden koncert. To je srpnová nabídka Letních shakespearovských slavností.

Shakesperaovske slavnosti perexDivadelní festival Letní shakespearovské slavnosti vstupuje do své druhé poloviny. Během měsíce srpna je na programu obou pražských scén připraveno ještě pět her z pera Wil...

Film

Šestý ročník filmového festivalu Expediční kamera putuje po ČR a SR, dorazí i do Doks!

EK-perexFilmový festival Expediční kamera odstartoval již 19. února v pražském kině Aero a festival následně putuje do dalších 220 českých a slovenských měst. Slavnostně ukončen bude 1. a 2. dubna v brněnském kině Scala. Na mnoha místech se můžete těšit na dop...