Reklama

Metalové okénko březen (část první)

Email Tisk

mo 3 200V březnu se nám se zprávami z metalového hudebního světa snad rozpadl pytel – všichni pilně oznamují vydání nových alb nebo informují o pokroku prací na materiálu. V následujícím článku naleznete i několik odkazů na nejnovější videoklipy či tipy na teprve vznikající hudební lahůdky. Nechte si chutnat!

 

Američtí rockeři Faith No More uvolnili na poslech novinkovou písničku Superhero z chystaného alba Sol Invictus, které vyjde 19. května. Posuďte sami, co s kapelou udělala dlouhá pauza.Třinácté album norské progresivní bandy Enslaved s názvem In Times si můžete v celé jeho kráse poslechnout zde.Slovutná Sepultura oslaví 30 let existence americkým turné, na které vyjedou spolu s německým thrashery Destruction. Za zmínku stojí fakt, že jediným zakládajícím členem kapely je basák Paulo Pinto jr.
Coal Chamber, kteří v květnu po 13 letech vydají studiovku, uvolnili jako vlaštovku song I.O.U. Nothing. Zpěvák Dez Fafara k desce Rivals řekl: „Na téhle nahrávce se makalo 13 let a slibuju, že deska nezklame a čekání se vyplatí.“Rockoví Stone Sour vydají 18. dubna pěti písňové EP Meanwhile in Burbank…, které bude obsahovat cover verze metalových klasiků. Osobně si nedovedu představit další originální tvorbu téhle bandy bez Jima Roota, který byl z kapely odejit.
Nezmarný Al Jourgensen, který stojí za giganty Ministry, neúnavně pracuje na svém dalším projektu – Surgical Meth Machine. Album má vyjít někdy koncem roku a jeho cílem je vytvořit co nejrychlejší nahrávku.


Máme tu další superkapelu a to tříčlenný kousek Monstrance, jež sestává z následujících hudebníků: kytarista Carlo Regadas (ex Carcass), bubeníka Iana Treacyho (ex Benediction) a zpěváka Tonyho Glovera (Devoid). Co plánují vyprodukovat, to se dozvíme časem.


Nezdolní Six Feet Under ohlašují na 5. května vydání své jedenácté studiové desky – Crypt of the Devil. Oblaží nás deseti skladbami, z nichž Open Coffin Orgy si můžete poslechnout zde.Metallica je pověstná svým dlouhým pobytem ve studiu. Nyní pracují na nástupci Death Magnetic z roku 2008 a Lars Ulrich tvrdí, že mají dokončeno téměř 20 písní. Tak jsem zvědavá, jestli něco vydají už tento rok…


Kanadští Kataklysm zveřejnili datum vydání jejich novinky Of Ghosts and Gods – a to 31. července. Zmíním známá jména, která se podílí na produkci a editování alba, jsou to Mark Lewis (Cannibal Corpse, Devildriver) a Andy Sneap (Amon Amarth, Exodus).


Zpěvák a kytarista polských velikánů Behemoth Nergal plánuje vydat jednoduchý akustický sólo projekt. Říká: „Tvořím neustále. Pořád kutím něco bokem a něco se pro Behemoth prostě nehodí. Mám i jiné projekty, které jednou spatří světlo světa. Nebo taky ne. Nic není jisté.“

mo 3j


Další sólovou hudbu má v plánu frontman bandy Hatebreed, Jamey Jasta. Ten vydal v roce 2011 sólovku pod názvem Jasta a nyní se k ní vrací singlem The Immortal, který vyšel 10. března.


Hardcoreové legendy Sick Of It All vydali klip Get Bronx ze své jedenácté desky The Last Act Of Defiance.Další legendy hardcoreu, tentokrát pankáči Agnostic Front, vydají 4. dubna svou jedenáctou studiovku The American Dream Died. Omrknout zatím můžete klip k písni Police Violence.


mo 3a


Závěrem uvádím videoklip k albu Extinct portugalských gothických metalistů. Snad se vám bude líbit!


( 0 hlasů )


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Banner

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Unikátní publikace, která není k mání všude: Pravdivý příběh byzantských věrozvěstů Konstantina a Metoděje

Slovo pameti 200K 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje vydalo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti publikaci Pravdivý příběh byzantských věrozvěstů Konstantina a Metoděje. Publikace ...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede dalšího Čapka: po Krakatitu přichází Slušný člověk


slusny clovek 200O tom, jak neobyčejný může být život jednoho starého železničáře, vypráví nová inscenace Švandova divadla nazvaná Slušný člověk. Na motivy brilantní novely Obyčejný život spisovatele Karla Čapka ji napsala a zrežírovala Martin...

Film

Požární autíčko Finley jako učitel společenské výchovy
ImageKaždý rodič se snaží do svého dítěte co nejdříve “napumpovat” základy slušného chování, nastínit svému potomkovi, jak správně fungovat v rodině i mezi kamarády. Vydavatelství Intersonic vysílá rodičům na pom...