Metalové okénko březen (část první)
Banner

Metalové okénko březen (část první)

Email Tisk

mo 3 200V březnu se nám se zprávami z metalového hudebního světa snad rozpadl pytel – všichni pilně oznamují vydání nových alb nebo informují o pokroku prací na materiálu. V následujícím článku naleznete i několik odkazů na nejnovější videoklipy či tipy na teprve vznikající hudební lahůdky. Nechte si chutnat!

 

Američtí rockeři Faith No More uvolnili na poslech novinkovou písničku Superhero z chystaného alba Sol Invictus, které vyjde 19. května. Posuďte sami, co s kapelou udělala dlouhá pauza.Třinácté album norské progresivní bandy Enslaved s názvem In Times si můžete v celé jeho kráse poslechnout zde.Slovutná Sepultura oslaví 30 let existence americkým turné, na které vyjedou spolu s německým thrashery Destruction. Za zmínku stojí fakt, že jediným zakládajícím členem kapely je basák Paulo Pinto jr.
Coal Chamber, kteří v květnu po 13 letech vydají studiovku, uvolnili jako vlaštovku song I.O.U. Nothing. Zpěvák Dez Fafara k desce Rivals řekl: „Na téhle nahrávce se makalo 13 let a slibuju, že deska nezklame a čekání se vyplatí.“Rockoví Stone Sour vydají 18. dubna pěti písňové EP Meanwhile in Burbank…, které bude obsahovat cover verze metalových klasiků. Osobně si nedovedu představit další originální tvorbu téhle bandy bez Jima Roota, který byl z kapely odejit.
Nezmarný Al Jourgensen, který stojí za giganty Ministry, neúnavně pracuje na svém dalším projektu – Surgical Meth Machine. Album má vyjít někdy koncem roku a jeho cílem je vytvořit co nejrychlejší nahrávku.


Máme tu další superkapelu a to tříčlenný kousek Monstrance, jež sestává z následujících hudebníků: kytarista Carlo Regadas (ex Carcass), bubeníka Iana Treacyho (ex Benediction) a zpěváka Tonyho Glovera (Devoid). Co plánují vyprodukovat, to se dozvíme časem.


Nezdolní Six Feet Under ohlašují na 5. května vydání své jedenácté studiové desky – Crypt of the Devil. Oblaží nás deseti skladbami, z nichž Open Coffin Orgy si můžete poslechnout zde.Metallica je pověstná svým dlouhým pobytem ve studiu. Nyní pracují na nástupci Death Magnetic z roku 2008 a Lars Ulrich tvrdí, že mají dokončeno téměř 20 písní. Tak jsem zvědavá, jestli něco vydají už tento rok…


Kanadští Kataklysm zveřejnili datum vydání jejich novinky Of Ghosts and Gods – a to 31. července. Zmíním známá jména, která se podílí na produkci a editování alba, jsou to Mark Lewis (Cannibal Corpse, Devildriver) a Andy Sneap (Amon Amarth, Exodus).


Zpěvák a kytarista polských velikánů Behemoth Nergal plánuje vydat jednoduchý akustický sólo projekt. Říká: „Tvořím neustále. Pořád kutím něco bokem a něco se pro Behemoth prostě nehodí. Mám i jiné projekty, které jednou spatří světlo světa. Nebo taky ne. Nic není jisté.“

mo 3j


Další sólovou hudbu má v plánu frontman bandy Hatebreed, Jamey Jasta. Ten vydal v roce 2011 sólovku pod názvem Jasta a nyní se k ní vrací singlem The Immortal, který vyšel 10. března.


Hardcoreové legendy Sick Of It All vydali klip Get Bronx ze své jedenácté desky The Last Act Of Defiance.Další legendy hardcoreu, tentokrát pankáči Agnostic Front, vydají 4. dubna svou jedenáctou studiovku The American Dream Died. Omrknout zatím můžete klip k písni Police Violence.


mo 3a


Závěrem uvádím videoklip k albu Extinct portugalských gothických metalistů. Snad se vám bude líbit!


( 0 hlasů )


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 38

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Máte dostatečně naplněnou Zkušenostní banku?

vsechno co si nepamatuju 200I do Česka se dostal román ve Švédsku velmi oceňovaného autora Jonase H. Khemiriho, který si nebere servítky a velmi nahlas a otevřeně komentuje švédskou společnost. Především se zabývá vztahem většiny k přistě...

Divadlo

Dům kultury Vsetín připravuje komponovaný program k Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu

baranova novotny perexOd roku 2005 si každoročně 27. ledna připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu za druhé světové války. Také letos věnuje této vzpomínce Dům kultury Vsetín komponovaný program. 

 <...

Film

Vendetu? Nebo něco ostřejšího?

200filmGiovanni Manzoni/Fred Blake (Robert De Niro) byl dříve mafiánským bossem velké rodiny. Nyní je ale už starý, chce mít klid i bezpečí, a to jak pro sebe, tak pro ostatní členy své rodiny – svou impulzivní ženu Maggie (Michelle Pfeiffer), překrásnou dce...