Reklama

Romantici Papa Roach se nebojí s novým albem F.E.A.R.!

Email Tisk

papa 200Papa Roach začínali pod nelichotivými škatulkami rap metal, nu metal a jim podobné. Za léta v hudební branži se metamorfovali a hudebně se posunuli do něčeho nového. Zda je to dobře, nebo se měli vydat jinou cestou, to se dozvíte v následující recenzi.

 

 

Papa Roach je rocková kapela ze slunné Kalifornie, která se do povědomí lidí dostala říznými prvními alby. V nich se prolínaly prvky tehdy tolik oblíbeného nu metalu. Jak šla léta dál, hudebně přešli ke kytarovějším věcem a s každým albem se posouvali někam trošku jinam. Na novinkovém albu najdeme věci, které jsou pro značku jejich hudby tak typické – kytary, popěvky, zajímavá intra i pomalejší věci – ale to vše v novém hávu.
Sestava na tomto albu je následující: Jacoby Shaddix – zpěv, Jerry Horton – kytara + doprovodný zpěv, Tobin Esperance – basa + doprovodný zpěv a Tony Palermo – bicí + perkuse. Diskografie čítá už nějakých pár alb: Old Friends from Young Years (1997), Infest (2000), Lovehatetragedy (2002), Getting Away with Murder (2004), The Paramour Sessions (2006), Metamorphosis (2009), The Connection (2012) a konečně F.E.A.R. (2015).

papa 1


Z počtu desíti písniček bych vyzdvihla pouze dvě. V otvíráku Face Everything And Rise se snoubí všechny prvky, které mám na kapele tak ráda. Typická pecka, příjemně naladěná a živelná. Kdyby se celé album neslo v tomto duchu, tak bych se rozhodně nezlobila. Potom mě oslovila předposlední písnička, Devil. Sice patří k pomalejším, ale spodní melodie mi naprosto učarovala. O zbytku písní bych řekla, že neurazí, ale ani neoslní. Nejvíc mi vadila písnička Gravity, kde hostuje Maria Brink. Jde o velmi předvídatelnou skladbu, kde hraje roli i rapování a klavír, a přijde mi to až moc líbivé, dělané pro dnešní zhýčkané posluchače.
Musím přiznat, že toto album je pro mě zatím největší zklamání tohoto roku. Těšila jsem se na příjemné kytarové balady nebo veselé či rebelující rázné popěvky s říznou hudbou. Ale nemůžu říct, že bych se dočkala. Je sice slyšet nadšení z toho, co dělají, ale je tam na mě až moc elektroniky a celé mi to přijde nuceně hozené do toho, co se dnes hraje v rádiích. Posluchači rádií a příznivci mainstreamové hudby si však asi smlsnou – ti se alba F.E.A.R. bát nemusejí.

Název nosiče: F.E.A.R.
Interpret: Papa Roach
Žánr: (alternativní) rock
Skladby: 01. Face Everything and Rise , 02. Skeletons, 03. Broken as Me, 04. Falling Apart, 05. Love Me Till It Hurts, 06. Never Have To Say Goodbye, 07. Gravity, 08. War Over Me, 09. Devil, 10. Warriors
Stopáž: 42:11
Vydavatelství: Eleven Seven Music
Hodnocení: 60 %

Zdroj foto: internet

( 0 hlasů )


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Banner

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Geografie ztráty – román Němci Jakuby Katalpy

nemci200Hned na začátku je smrt. Zemřel otec čtyř dětí – Konrád. Jejich vztah k otci a otce k nim byl složitý. Celý vnitřní svět Konráda Mahlera převrátil naruby okamžik, kdy mu Hedvika Mahlerová, žena, kterou považoval za svou matku, přiznala, že balíčky, kter...

Divadlo

BALETNÍ KARAFIÁTOVI BROUČCI V ÚSTÍ NAD LABEM

Broucci plakat 200Po 13 letech se v Severočeském divadle v Ústí nad Labem představili v premiéře 6.10 2013 v 15 hodin Karafiátovi Broučci. Pohádkový příběh o lásce, pochopení i naději napsal Jan Karafiát (1846-1929) v...

Film

Nevěstinec (Vzpomínky z domu lásky) aneb prostitutky nesuďme příliš přísně!

nevestinec 200Francouzský film „Nevěstinec“ režiséra Bertranda Bonella není novinkou. Promítal se již v roce 2011 a promítá se dál ve filmových klubech. Sáhla jsem tedy po DVD, které vyšlo letos v edici Náročného ...