Romantici Papa Roach se nebojí s novým albem F.E.A.R.!

Romantici Papa Roach se nebojí s novým albem F.E.A.R.!

Email Tisk

papa 200Papa Roach začínali pod nelichotivými škatulkami rap metal, nu metal a jim podobné. Za léta v hudební branži se metamorfovali a hudebně se posunuli do něčeho nového. Zda je to dobře, nebo se měli vydat jinou cestou, to se dozvíte v následující recenzi.

 

 

Papa Roach je rocková kapela ze slunné Kalifornie, která se do povědomí lidí dostala říznými prvními alby. V nich se prolínaly prvky tehdy tolik oblíbeného nu metalu. Jak šla léta dál, hudebně přešli ke kytarovějším věcem a s každým albem se posouvali někam trošku jinam. Na novinkovém albu najdeme věci, které jsou pro značku jejich hudby tak typické – kytary, popěvky, zajímavá intra i pomalejší věci – ale to vše v novém hávu.
Sestava na tomto albu je následující: Jacoby Shaddix – zpěv, Jerry Horton – kytara + doprovodný zpěv, Tobin Esperance – basa + doprovodný zpěv a Tony Palermo – bicí + perkuse. Diskografie čítá už nějakých pár alb: Old Friends from Young Years (1997), Infest (2000), Lovehatetragedy (2002), Getting Away with Murder (2004), The Paramour Sessions (2006), Metamorphosis (2009), The Connection (2012) a konečně F.E.A.R. (2015).

papa 1


Z počtu desíti písniček bych vyzdvihla pouze dvě. V otvíráku Face Everything And Rise se snoubí všechny prvky, které mám na kapele tak ráda. Typická pecka, příjemně naladěná a živelná. Kdyby se celé album neslo v tomto duchu, tak bych se rozhodně nezlobila. Potom mě oslovila předposlední písnička, Devil. Sice patří k pomalejším, ale spodní melodie mi naprosto učarovala. O zbytku písní bych řekla, že neurazí, ale ani neoslní. Nejvíc mi vadila písnička Gravity, kde hostuje Maria Brink. Jde o velmi předvídatelnou skladbu, kde hraje roli i rapování a klavír, a přijde mi to až moc líbivé, dělané pro dnešní zhýčkané posluchače.
Musím přiznat, že toto album je pro mě zatím největší zklamání tohoto roku. Těšila jsem se na příjemné kytarové balady nebo veselé či rebelující rázné popěvky s říznou hudbou. Ale nemůžu říct, že bych se dočkala. Je sice slyšet nadšení z toho, co dělají, ale je tam na mě až moc elektroniky a celé mi to přijde nuceně hozené do toho, co se dnes hraje v rádiích. Posluchači rádií a příznivci mainstreamové hudby si však asi smlsnou – ti se alba F.E.A.R. bát nemusejí.

Název nosiče: F.E.A.R.
Interpret: Papa Roach
Žánr: (alternativní) rock
Skladby: 01. Face Everything and Rise , 02. Skeletons, 03. Broken as Me, 04. Falling Apart, 05. Love Me Till It Hurts, 06. Never Have To Say Goodbye, 07. Gravity, 08. War Over Me, 09. Devil, 10. Warriors
Stopáž: 42:11
Vydavatelství: Eleven Seven Music
Hodnocení: 60 %

Zdroj foto: internet

( 0 hlasů )


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Těžká planeta probouzí zájem o vědu. A vášeň poznávat.

altDnes již kultovní antologii sci-fi povídek Těžká planeta sestavil Isaac Asimov, jeden z největších mistrů žánru vědeckofantastické literatury a držitel prestižní SF ceny Nebula. Začlenil do ní dvanáct příběhů, které svou o...

Divadlo

Balada pro banditu po ostravsku

altDo divadla se chodí na 3D představení plné přehrávání a emocí. I když bývá kino lepší, jsou hry, kvůli kterým stojí za to divadlo navštívit. Jednou z takových je prověřená klasika Balada pro banditu.

 

...

Film

Yes man říká na všechno ano

yes man 200Romantická komedie Yes man (2008) pokračuje směrem, kterým se Jim Carrey vydal už kdysi dávno. Společně s krásnou Zooey Deschanel zažívá tentokrát trochu jiné dobrodružství. Učí se říkat „ano“ v...