Romantici Papa Roach se nebojí s novým albem F.E.A.R.!
Banner

Romantici Papa Roach se nebojí s novým albem F.E.A.R.!

Email Tisk

papa 200Papa Roach začínali pod nelichotivými škatulkami rap metal, nu metal a jim podobné. Za léta v hudební branži se metamorfovali a hudebně se posunuli do něčeho nového. Zda je to dobře, nebo se měli vydat jinou cestou, to se dozvíte v následující recenzi.

 

 

Papa Roach je rocková kapela ze slunné Kalifornie, která se do povědomí lidí dostala říznými prvními alby. V nich se prolínaly prvky tehdy tolik oblíbeného nu metalu. Jak šla léta dál, hudebně přešli ke kytarovějším věcem a s každým albem se posouvali někam trošku jinam. Na novinkovém albu najdeme věci, které jsou pro značku jejich hudby tak typické – kytary, popěvky, zajímavá intra i pomalejší věci – ale to vše v novém hávu.
Sestava na tomto albu je následující: Jacoby Shaddix – zpěv, Jerry Horton – kytara + doprovodný zpěv, Tobin Esperance – basa + doprovodný zpěv a Tony Palermo – bicí + perkuse. Diskografie čítá už nějakých pár alb: Old Friends from Young Years (1997), Infest (2000), Lovehatetragedy (2002), Getting Away with Murder (2004), The Paramour Sessions (2006), Metamorphosis (2009), The Connection (2012) a konečně F.E.A.R. (2015).

papa 1


Z počtu desíti písniček bych vyzdvihla pouze dvě. V otvíráku Face Everything And Rise se snoubí všechny prvky, které mám na kapele tak ráda. Typická pecka, příjemně naladěná a živelná. Kdyby se celé album neslo v tomto duchu, tak bych se rozhodně nezlobila. Potom mě oslovila předposlední písnička, Devil. Sice patří k pomalejším, ale spodní melodie mi naprosto učarovala. O zbytku písní bych řekla, že neurazí, ale ani neoslní. Nejvíc mi vadila písnička Gravity, kde hostuje Maria Brink. Jde o velmi předvídatelnou skladbu, kde hraje roli i rapování a klavír, a přijde mi to až moc líbivé, dělané pro dnešní zhýčkané posluchače.
Musím přiznat, že toto album je pro mě zatím největší zklamání tohoto roku. Těšila jsem se na příjemné kytarové balady nebo veselé či rebelující rázné popěvky s říznou hudbou. Ale nemůžu říct, že bych se dočkala. Je sice slyšet nadšení z toho, co dělají, ale je tam na mě až moc elektroniky a celé mi to přijde nuceně hozené do toho, co se dnes hraje v rádiích. Posluchači rádií a příznivci mainstreamové hudby si však asi smlsnou – ti se alba F.E.A.R. bát nemusejí.

Název nosiče: F.E.A.R.
Interpret: Papa Roach
Žánr: (alternativní) rock
Skladby: 01. Face Everything and Rise , 02. Skeletons, 03. Broken as Me, 04. Falling Apart, 05. Love Me Till It Hurts, 06. Never Have To Say Goodbye, 07. Gravity, 08. War Over Me, 09. Devil, 10. Warriors
Stopáž: 42:11
Vydavatelství: Eleven Seven Music
Hodnocení: 60 %

Zdroj foto: internet

( 0 hlasů )


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Ďáblova kolonie: Fakta s fantazií

james rollins dablova kolonieDěj knihy Jamese Rollinse „Ďáblova kolonie“ začíná rituální vraždou mladého indiána jeho dědečkem. Postupně do děje vstupují další postavy, státní organizace, tajné společnosti, které k uchování ...

Divadlo

Muzikál Rocky má nového Apolla

22218577 10210653900169802 1031201844382987522 oOd listopadu mají diváci možnost vidět v muzikálu ROCKY! novou tvář. Roli Apolla se ujal Brit OJ Lynch, který v současn...

Film

Tři bratři se vydali hledat nevěsty

Tri bratri 200Na počátku bylo i z televize známé jevištní pásmo pro děti, poskládané z hudebních variací na čtyři známé pohádky - o Šípkové Růžence, o Červené Karkulce, o Marušce s dvanácti měsíčky a o Budulínkovi. Hudbu složil Ja...