Romantici Papa Roach se nebojí s novým albem F.E.A.R.!
Banner

Romantici Papa Roach se nebojí s novým albem F.E.A.R.!

Email Tisk

papa 200Papa Roach začínali pod nelichotivými škatulkami rap metal, nu metal a jim podobné. Za léta v hudební branži se metamorfovali a hudebně se posunuli do něčeho nového. Zda je to dobře, nebo se měli vydat jinou cestou, to se dozvíte v následující recenzi.

 

 

Papa Roach je rocková kapela ze slunné Kalifornie, která se do povědomí lidí dostala říznými prvními alby. V nich se prolínaly prvky tehdy tolik oblíbeného nu metalu. Jak šla léta dál, hudebně přešli ke kytarovějším věcem a s každým albem se posouvali někam trošku jinam. Na novinkovém albu najdeme věci, které jsou pro značku jejich hudby tak typické – kytary, popěvky, zajímavá intra i pomalejší věci – ale to vše v novém hávu.
Sestava na tomto albu je následující: Jacoby Shaddix – zpěv, Jerry Horton – kytara + doprovodný zpěv, Tobin Esperance – basa + doprovodný zpěv a Tony Palermo – bicí + perkuse. Diskografie čítá už nějakých pár alb: Old Friends from Young Years (1997), Infest (2000), Lovehatetragedy (2002), Getting Away with Murder (2004), The Paramour Sessions (2006), Metamorphosis (2009), The Connection (2012) a konečně F.E.A.R. (2015).

papa 1


Z počtu desíti písniček bych vyzdvihla pouze dvě. V otvíráku Face Everything And Rise se snoubí všechny prvky, které mám na kapele tak ráda. Typická pecka, příjemně naladěná a živelná. Kdyby se celé album neslo v tomto duchu, tak bych se rozhodně nezlobila. Potom mě oslovila předposlední písnička, Devil. Sice patří k pomalejším, ale spodní melodie mi naprosto učarovala. O zbytku písní bych řekla, že neurazí, ale ani neoslní. Nejvíc mi vadila písnička Gravity, kde hostuje Maria Brink. Jde o velmi předvídatelnou skladbu, kde hraje roli i rapování a klavír, a přijde mi to až moc líbivé, dělané pro dnešní zhýčkané posluchače.
Musím přiznat, že toto album je pro mě zatím největší zklamání tohoto roku. Těšila jsem se na příjemné kytarové balady nebo veselé či rebelující rázné popěvky s říznou hudbou. Ale nemůžu říct, že bych se dočkala. Je sice slyšet nadšení z toho, co dělají, ale je tam na mě až moc elektroniky a celé mi to přijde nuceně hozené do toho, co se dnes hraje v rádiích. Posluchači rádií a příznivci mainstreamové hudby si však asi smlsnou – ti se alba F.E.A.R. bát nemusejí.

Název nosiče: F.E.A.R.
Interpret: Papa Roach
Žánr: (alternativní) rock
Skladby: 01. Face Everything and Rise , 02. Skeletons, 03. Broken as Me, 04. Falling Apart, 05. Love Me Till It Hurts, 06. Never Have To Say Goodbye, 07. Gravity, 08. War Over Me, 09. Devil, 10. Warriors
Stopáž: 42:11
Vydavatelství: Eleven Seven Music
Hodnocení: 60 %

Zdroj foto: internet

( 0 hlasů )


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Nové komentáře


Literatura

Novou řadu pohádek pro nejmenší Lucie Seifertové odstartoval Bruncvík

Lucie Seifertová se v historii pohybuje jako ryba ve vodě. Asi nejznámější je mezi čtenáři její maxileporelo Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných událostí, které obdivují čtenáři od nejmenších po největší,...

Divadlo

Novinky z Opery SND – o pripravovaných premiérach aj zaujímavých hosťoch

ales briscein perexAleš Briscein bude hosťom v operete Netopier.

 

 

 

...

Film

Střihoruký Edward je dokonalá klasika

strihoruky edwardStřihoruký Edward (1990) je dokonalá klasika. Johnny Depp si ve filmu vystřihl roli mechanického nekňuby, nad kterým se ustrne nejeden člověk a zvlhne nejedno oko. Mohl být šermí...