Profesionalita a zralý kumšt, to jsou hlavní znaky Helenina Kouzla Vánoc

Profesionalita a zralý kumšt, to jsou hlavní znaky Helenina Kouzla Vánoc

Email Tisk

helena vondrackovaSázka na jistotu. I tak lze charakterizovat aktuální album Heleny Vondráčkové, které se nese ve znamení nejkrásnějších svátků v roce. Zpěvačka jej nazvala podle jedné z písní - Kouzlo Vánoc -  a výsledkem je prvotřídní práce, která může vzbudit obdiv stejně jako závist.

 

Helena Vondráčková totiž vsadila nejen na jistotu ve světě prověřených tradicionálů, ale stejně tak na zcela jasný koncept, který díky spolupráci s producentem, muzikantem a studiovým kouzelníkem Danem Hádlem vyšel snad více než stoprocentně.  Přestože jde o album složené z cover verzí, má v sobě tato deska cosi, co ji dělá mimořádnou.

Jistě i díky stále zářivému a proměnlivému projevu interpretky i dokonalé práci textařů (ať už z odkazu Zdeňka Borovce, Jaroslava Moravce či Pavla Vrby, ale stejně tak současných mistrů slova jako jsou Eduard Krečmar, Václav Kopta, Lukáš Hrabal, Luboš Nečas nebo Lucie Stropnická, což je mimochodem dcera již zmiňovaného Zdeňka Borovce) přináší Kouzlo Vánoc podmanivý proud hudby, který má atmosféru a dokonce i velmi silná místa.

Může za to nejen samotná chytře a zároveň citlivě promyšlená dramaturgie stejně jako moderní hudební pojetí (s účastí špičkových studiových hráčů a vokalistů včetně skvělého dětského sboru Koťata), které působí lehce a svižně a přitom ne povrchně.  Ve finálním výsledku navíc probleskuje sváteční nálada se všemi atributy, které tak nějak k Vánocům v tuzemsku patří, a to jak v textech, tak v aranžmá.

hel 1

Dan Hádl a Helena Vondráčková ve studiu.

Barevný, nosný a stále ohebný hlas Vondráčkové předvádí neobyčejná kouzla.  I tady je prezentován zralý kumšt se všemi fajnovostmi ve zpěvu i výrazu, co dělá z Vondráčkové Vondráčkovou. Její projev má nejen v písních S tátou být, jak tenkrát, Bílé Vánoce nebo Na Vánoce k našim prožitek, přičemž ctí melodiku, která má v sobě "nebezpečnou" nakažlivost.

K milému překvapením patří i dva duety, které celou vánočně laděnou kolekci rámují - píseň Vánoční s Ondřejem Brzobohatým a dvojzpěv Přísahám, že jsem to já s operním pěvcem Miroslavem Dvorským.  O tom, že nic nebylo ponecháno náhodě, ostatně svědčí luxusně pojatý booklet s texty a překrásnými fotografiemi Jana Tůmy.

{youtube}Yu4cVD5KdTQ{/youtube}


Název nosiče: Helena/Kouzlo Vánoc

helena

Interpret: Helena Vondráčková
Žánr: Pop
Skladby: 1/ Vánoční, 2/ Hodně štěstí, 3/S tátou být, jak tenkrát, 4/ Adeste Fideles, 5/ Kouzlo Vánoc, 6/ Pán jde k nám, 7/ To je den, 8/ Zimní pohádka 9/ Svátky jsou v nás, 10/ Na Vánoce k našim, 11/ Padá sníh, 12/ Bílé Vánoce, 13/ Přísahám, že jsem to já 
Stopáž: 46:06
Vydavatelství: Warner Music Czech Republic 2014
Hodnocení: 100 % 

Zdroj foto: Agentura MM Praha, Warner Music
www.bontonland.cz/helena-vondrackova-kouzlo-vanoc/ 

( 1 hlas )Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Zvláštní příběh, román z pera slovenské autorky

zvlastni pribeh200Slovenská autorka Katarína Gillerová svým nejnovějším románem nevstupuje na pole literatury poprvé. Naopak, Zvláštní příběh je podle všeho jejím dvanáctým románem a někteří tuto spisovatelku dokonce označují za „slovenskou Daniell...

Divadlo

Dům jako živá bytost?
ImageCo je to “domov”? Nelehká otázka, viďte? Pro každého z nás tento pojem může představovat něco naprosto odlišného, ale vždy velice osobního. Je to hnízdo, ze kterého jsme, sotva plnoletí, vyletěli vstříc nástrahám života? Nebo možná malá garsonka, ve k...

Film

The Circle – Sdílet znamená starat se

circle perex„Vědět je dobré. Vědět všechno je lepší.“ Svět je plný neomezených možností. Žádné války, žádné nemoci. Největší high-tech společnost The Circle nezná problém, který by nedokázala vyřešit. Její technologie mají moc změnit svět.