Made of Metal 2015 uvede hned dvě výroční show!

Made of Metal 2015 uvede hned dvě výroční show!

Email Tisk

MOM Hodonin 200Je to jen něco přes dva měsíce, co švédská formace Therion uzavřela program úspěšného 1. ročníku nového festivalu Made of Metal v jihomoravském Hodoníně a už se objevují na oficiálních stránkách akce první jména pro ročník 2015. Festival Made of Metal se od samotného začátku netají zacílením na melodický metal a už první jména tento směr potvrzují.

 


Z oblasti folk-metalu se objeví například z polské špičky tohoto žánru Percival Schuttenbach, nebo u nás málo vídaní Folkstone, kteří využívají při vystoupení i klasické středověké nástroje. Do oblasti power-metalu zabrousíme například s melodickými Derdian nebo epickými Fogalord, kteří představí na MOM 2015 své nové album. Chybět nebudou ani populární Amorphis nebo Månegarm. A to je teprve začátek...


"Domníváme se, že česká festivalová scéna v oblasti metalové hudby, je v posledních letech poněkud stereotypní. Jsou zde zahraniční kapely, které má český fanoušek možnost vidět i třikrát do roka, na druhé straně je mnoho kapel, které sice vzbuzují zájem v mnoha místech Evropy, ale na českých festivalech se objevují jen velmi zřídka nebo dokonce vůbec. Už v letošním ročníku jsme takto představili například kapely Titanium, irské Dead Label nebo švédské Gormathon. A s úspěchem. Když jsme oslovili Gormathon ohledně vystoupení na Made of Metal, neměli venku ještě ani první desku a mimo Švédsko je prakticky nikdo neznal. Dnes sklízejí s novým albem úspěch u posluchačů i odborné kritiky, která je dokonce nazývá nástupci slavných Amon Amarth", prozrazuje Lenka Grauová z pořadatelské agentury Growling Lion.

MOM Hodonin 2


Pořadatelé však samozřejmě ani v příštím roce nesází jen na méně známé kvalitní kapely, ale stejně jako v letošním ročníku přivezou i kapely slavnějších jmen. Nabídnou tak na MOM 2015 hned dvě dvacetiletá výročí. První výroční show s názvem Tales from The Thousand Lakes uvede populární finská metalová formace Amorphis. Kapela se rozhodla předvést svoji výroční show jen na několika letních festivalech a je nepochybně velkým úspěchem pořadatelů, že po kultovním festivalu ve Wackenu, potvrdili Amorphis jako druhé místo právě festival Made of Metal. Další kapelou, která na MOM 2015 oslaví dvacetileté výročí, jsou vikingové Månegarm ze Švédska.


"Venku je teprve devět kapel z téměř padesátky účinkujících, kteří obsadí dvě pódia festivalu Made of Metal v ročníku 2015", dodává Grauová:"Ta největší jména nás stále ještě čekají a to ať už jde o české nebo zahraniční kapely."

MOM Hodonin 1


První ročník festivalu Made of Metal převážnou většinu fanoušků nadchl. První série vstupenek na další ročník, kterou si spokojení fandové festivalu vyžádali už v září, byla vyprodána během necelé hodiny a půl. V těchto dnech se doprodává již druhá série a to máme před sebou do druhého ročníku ještě skoro celých 10 měsíců. Otálet s nákupem vstupenek příliš dlouho se přitom nemusí nakonec vyplatit. "Fanoušci byli v tomto roce nadšeni bezprostřední atmosférou festu, a proto bychom ji rádi zachovali i do budoucna", doplňuje k tomu Grauová:"Atmosféra nadchla i mnohé účinkující, kteří se tak vydávali "na pivo" mezi fandy a festival si mohli užít také. Proto jsme se rozhodli pro příští rok omezit kapacitu na 6.000 míst a víc vstupenek tedy nebude k dispozici."


Více informací o festivalu najdete na oficiálních stránkách www.madeofmetal.cz nebo na FB profilu www.facebook.com/madeofmetalfest. Vstupenky je možné zakoupit v oficiálním e-shopu na adrese: http://shop.madeofmetal.cz.


 
Banner

Rozhovor

Rozhovor Barbora Mochowa: Chci dosáhnout hutnějšího zvuku

BarboraMochowa-2aBarbora Mochowa upoutává posluchače svých koncertů éterickým hlasem a zasněnými písničkami, které se pohybují na pomezí populární a vážné hudby. Na koncertech se doprovází na klavír, někdy ji doplňují hudebníci ze smyčcového U...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)

Z archivu...


Literatura

Pod pokličkou firmy Google

Google 200Vyhledávač Google znají všichni, nad skvěle fungující firmou už přemýšlí méně lidí. Koho zajímá, jak to v Google funguje, jak se baví, jaká je tam atmosféra, anebo jak mít také tak dobrou společnost, neměla by ho tato kniha minout.

Divadlo

Milan Kňažko jako Shylock v Divadle Na Jezerce

knazko200Jezerka avízuje další českou premiéru, navíc s exkluzivním hostem v titulní roli. Dlouho očekávanou novinkou je Shylock v podání charismatického herce Milana Kňažka. Inscenace v režii Radka Balaše bude v Divadle Na Jezerce uvedena v české premiéře 27....

Film

Hudba z Marsu je hudba historie

hudba z marsu 200Budovatelská komedie Hudba z Marsu, ve které hrají hlavní roli tehdejší Československé hvězdy, jako Jaroslav Marvan nebo Oldřich Nový, nabízí možnost podívat se na povahu tehdejší spo...