Lední revue Jen počkej, zajíci! naplnila českobudějovickou Budvar arénu
Banner

Lední revue Jen počkej, zajíci! naplnila českobudějovickou Budvar arénu

Zajic 200Cirkus plný klaunů a zvířat, Piráti z karibiku, sultán a téma orientu, kouzelnická show, střelnice na pouti, Dům smíchu, Šípková růženka, zlá ježibaba. To není zdaleka vše, co mohli vidět diváci sobotního představení Jen počkej, zajíci! v českobudějovické Budvar aréně. 

 


Pestrá, hudebně - bruslařská, krasobruslařská show, zavítala také do krajského města v čele s Tomášem Vernerem, českobudějovickým rodákem, úspěšným a mezinárodně uznávaným krasobruslařem.

Zajic 1

Směs pohádek a příběhů provází dva nerozluční a věčně se škádlící kamarádi vlk a zajíc. Stejně, jako v kresleném příběhu, se vlk neustále snaží chytit zajíce, který ho však mazanými lstmi a svou hbitostí vždy přechytračí a uteče. Když se však společně vydají pro živu vodu, aby zachránili spící princeznu, kterou otrávila zlá ježibaba, naleznou společnou řeč a při oslavném karnevalu na počest princeznina procitnutí se spolu usmíří. Na dlouho jim to však nevydrží a již po pár minutách se zase škádlí a pošťuchují.

FOTOGALERIE

Desítky krasobruslařů včetně dětí, v čele se sólisty a Tomášem Vernerem, předvedli profesionální výkon. Každá jejich pirueta, skok či jiná náročná kreace byly odměněny bouřlivým potleskem diváků. Celé dvou a půlhodinové představení s 20 minutovou přestávkou na občerstvení bylo provázeno atraktivní hudbou doplněnou i písněmi známých interpretů jako jsou Karel Gott či kapela Yo Yo Band.

Zajic 2

Přes, místy zbytečné,  pasáže, jako například když se ježibaba přišla králi pomstít za to, že chce na jejím palouku postavit královský supermarket či zajíce předčítajícího z darovaného bubínku namísto věnování „made in China“, se představení producentům i vystupujícím vydařilo a nejen děti, ale i přítomní dospělí si do slunečného dne odnesli pěkný, nejen krasobruslařský, zážitek.

Foto: Rudolf Hojdar

www.jenpockejzajici.cz


 

Rozhovor

Poznejte ... italský klavírista Giuseppe Devastato - rozhovor

Ve čtvrtek 21.listopadu se v Domě U Kamenného zvonu koná listopadový koncert "Festival Brikcius"- VIOLONCELLO A KLAVÍR II. italského klavíristy Giuseppe Devastata, žijícího v Madridu, a českého violoncellisty Františka Brikcia. Oba interpreti uvedou druhý díl skladeb pro violoncello a klavír. Uslyšíte 5 Stucke im Volkston a Fantasiestucke od německého skladatele Rob...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Angličtina nejen pro ty, kteří si s ní lámou hlavu


lam200V dubnu vydalo nakladatelství Universum malou nápadnou knížečku s nápaditým obalem i názvem Angličtina pro lamy. Na svědomí ji má angličtinář s mnohaletou praxí, který se zábavnou formou pokouší vysvětlit nejrůznější spletitosti anglického jazyka jak...

Divadlo

Unikátní akce: Festival Tanec Ostrava

festival tanec ostravaLetos se již po 12. uskuteční jediná přehlídka soudobého tance, fyzického a pohybového divadla v Ostravě. Unikátní akce zve příznivce ladného i nekonvenčního umění, kde schopnost ‚čtení mezi řádky‘ je více než vítanou. O čem, že j...

Film

Rychle, zběsile a tentokrát i smutně

Rychle a zbesile 200Šílenci na kolech jsou zpět. Již sedmý díl populární série Rychle a zběsile vstoupí zanedlouho do českých kin. Stojí za návštěvu nebo jen přežívá díky předchozím dílům?

 

...