Podpořte festival současné vážné hudby Contempuls!
Banner

Podpořte festival současné vážné hudby Contempuls!

Email Tisk

contempuls 200Contempuls je festival současné vážné hudby, který byl založen v roce 2008 a koná se každoročně v listopadu. Jde o jeden z mála takových festivalů v naší republice a jediný v Praze. Letos se dostal do těžké finanční situace a stále mu chybí prostředky pro plánovaný program, proto se organizátoři rozhodli využít crowdfungové kampaně prostřednictvím portálu hithit.cz

Posláním festivalu je přinášet domácímu publiku přímý kontakt s aktuální světovou produkcí na poli komponované hudby. Snaží se tak zprostředkovávat publiku kontakt s novou hudbou, která je v kulturně pokročilých zemích sice minoritní, ale pevnou a v podstatě běžnou součástí kulturní nabídky. Hlavním cílem festivalu je přinášet kvalitní dramaturgii a profesionální podání skladeb. Festival rovněž dává příležitost českým skladatelům a interpretům, jejichž práce se tak dostane do adekvátního kontextu. Každoroční součástí festivalu jsou premiéry českých skladeb psaných na objednávku festivalu.

contempuls

Letos si pořadatelé připravili celkem pět koncertů, které zazní v rámci tří festivalových dnů - 21., 26. a 28. listopadu 2014 v pražské La Fabrice (s výjimkou koncertu 26. 11., který se koná v klášteře sv. Anežky).

Vůbec poprvé uvede Contempuls vokální koncert – němečtí Neue Vocalsolisten Stuttgart vystoupí v klášteře sv. Anežky. Uslyšíte mimo jiné skladbu Hermetica V „Fremde Sprachen” Bernharda Langa, která vedle sedmi sólových hlasů zahrnuje i virtuózní part basklarinetu, jehož se ujme Angličan Gareth Davis.

Festival se po šesti letech své existence rozhodl opětovně pozvat interprety, kteří již na Contempulsu vystoupili v rámci některého z dřívějších ročníků. Hned v úvodu to bude pianista Emanuele Torquati, který zahájil vůbec první ročník festivalu v roce 2008, v duu s violoncellistou Francesco Dillonem. Po dvou letech Contempuls navštíví také již zmíněný Gareth Davis.

contempuls gareth davis

Stejně jako v předešlých letech uslyšíte premiéry skladeb psaných na objednávku festivalu Contempuls, letošní ročník přinese celkem tři: novou skladbu od Pavla Zemka, kterou uvede Pražská komorní filharmonie pod vedením Marka Ivanoviće. Další dvě premiéry zazní v podání rakouského Phace Ensemble.

contempuls Phace ensemble


Kampaň na hithit.cz

Peníze vybrané v rámci kampaně budou určeny na honoráře interpretům. Uváděné skladby jsou hráčsky na velmi náročné úrovni a kvalitní interpretace děl se neobejde bez špičkových interpretů. Festival zve interprety nejen z Čech, ale převážně specializované hráče ze zahraničí a výdaje na ně tak tvoří podstatnou část rozpočtu festivalu.

Přispěvovatelé si mohou vybrat z několika odměn a pozor, každého přispěvatele odmění pořadatelé vstupenkou na jeden koncert festivalu i v případě, že se jim v rámci HITHIT nepodaří dosáhnout cílové částky!

Ti, kteří chtějí přispět nejnižší částkou (200 Kč), se mohou těšit na vstupenku na koncert festivalu Contempuls s padesátiprocentní slevou na druhou vstupenku. Kdo věnuje 300 Kč, získá ke vstupence i tričko časopisu HIS Voice, jehož jsou organizátoři vydavatelem. Další odměny se stupňují a při bližším zkoumání zjistíte, že opravdu stojí za to. Můžete se například podívat na generální zkoušku jednoho festivalového dne dle Vašeho výběru nebo získat permanentku na celý festival.


Více informací naleznete zde: https://www.hithit.com/cs/project/863/contempuls-prazsky-festival-soudobe-hudby
 nebo na stránkách festivalu: www.contempuls.cz


 

Rozhovor

Michael Kiske: „Tipuju, že nás opět pozvou na další Masters Of Rock…”

michael kiske unisonicJak se vede bývalému zpěvákovi legedárních dýní Helloween Michaelovi Kiskemu? Momentálně spolu s kytaristou Kaiem Hansenem exceluje ve skupině Unisonic. Spoustu jeho zajímavých názorů ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Úlovek pro zahrádkáře, pěstitele a experimentátory - Pěstování ze semen

pestovani ze semen 200Znalí zahrádkáři si musejí klepat na čelo, proč Knižní klub vydává publikaci o pěstování právě teď na podzim, ale zajímavá příručka Pěstování ze semen vás poučí, že vytvořit zázrak z jednoduchého semínka můžete zkusit kdykoli...

Divadlo

Divadelní festival ve Slavičíně

krovi200Ve Slavičíně se od 9. do 13 března uskuteční již 14. ročník Valašského křoví – tradiční divadelní přehlídky. Během necelého týdne se ve slavičínské Sokolovně potkají neprofesionální činoherní a studentské soubory, aby změřily své síly na prknech, která z...

Film

Akira Kurosawa a jeho filmy

kurosawa 1Je zajímavé, že z klasiků japonské kinematografie je u nás nejvíce a vlastně jako jediný znám právě Akira Kurosawa. Naproti tomu tvůrci jako Kaneto Šindo, Jasudžiro Ozu nebo Kendži Mizoguči, jakkoli též celosvětově uznávaní, jsou u nás pomíjeni. Na roz...