Podpořte festival současné vážné hudby Contempuls!

Podpořte festival současné vážné hudby Contempuls!

Email Tisk

contempuls 200Contempuls je festival současné vážné hudby, který byl založen v roce 2008 a koná se každoročně v listopadu. Jde o jeden z mála takových festivalů v naší republice a jediný v Praze. Letos se dostal do těžké finanční situace a stále mu chybí prostředky pro plánovaný program, proto se organizátoři rozhodli využít crowdfungové kampaně prostřednictvím portálu hithit.cz

Posláním festivalu je přinášet domácímu publiku přímý kontakt s aktuální světovou produkcí na poli komponované hudby. Snaží se tak zprostředkovávat publiku kontakt s novou hudbou, která je v kulturně pokročilých zemích sice minoritní, ale pevnou a v podstatě běžnou součástí kulturní nabídky. Hlavním cílem festivalu je přinášet kvalitní dramaturgii a profesionální podání skladeb. Festival rovněž dává příležitost českým skladatelům a interpretům, jejichž práce se tak dostane do adekvátního kontextu. Každoroční součástí festivalu jsou premiéry českých skladeb psaných na objednávku festivalu.

contempuls

Letos si pořadatelé připravili celkem pět koncertů, které zazní v rámci tří festivalových dnů - 21., 26. a 28. listopadu 2014 v pražské La Fabrice (s výjimkou koncertu 26. 11., který se koná v klášteře sv. Anežky).

Vůbec poprvé uvede Contempuls vokální koncert – němečtí Neue Vocalsolisten Stuttgart vystoupí v klášteře sv. Anežky. Uslyšíte mimo jiné skladbu Hermetica V „Fremde Sprachen” Bernharda Langa, která vedle sedmi sólových hlasů zahrnuje i virtuózní part basklarinetu, jehož se ujme Angličan Gareth Davis.

Festival se po šesti letech své existence rozhodl opětovně pozvat interprety, kteří již na Contempulsu vystoupili v rámci některého z dřívějších ročníků. Hned v úvodu to bude pianista Emanuele Torquati, který zahájil vůbec první ročník festivalu v roce 2008, v duu s violoncellistou Francesco Dillonem. Po dvou letech Contempuls navštíví také již zmíněný Gareth Davis.

contempuls gareth davis

Stejně jako v předešlých letech uslyšíte premiéry skladeb psaných na objednávku festivalu Contempuls, letošní ročník přinese celkem tři: novou skladbu od Pavla Zemka, kterou uvede Pražská komorní filharmonie pod vedením Marka Ivanoviće. Další dvě premiéry zazní v podání rakouského Phace Ensemble.

contempuls Phace ensemble


Kampaň na hithit.cz

Peníze vybrané v rámci kampaně budou určeny na honoráře interpretům. Uváděné skladby jsou hráčsky na velmi náročné úrovni a kvalitní interpretace děl se neobejde bez špičkových interpretů. Festival zve interprety nejen z Čech, ale převážně specializované hráče ze zahraničí a výdaje na ně tak tvoří podstatnou část rozpočtu festivalu.

Přispěvovatelé si mohou vybrat z několika odměn a pozor, každého přispěvatele odmění pořadatelé vstupenkou na jeden koncert festivalu i v případě, že se jim v rámci HITHIT nepodaří dosáhnout cílové částky!

Ti, kteří chtějí přispět nejnižší částkou (200 Kč), se mohou těšit na vstupenku na koncert festivalu Contempuls s padesátiprocentní slevou na druhou vstupenku. Kdo věnuje 300 Kč, získá ke vstupence i tričko časopisu HIS Voice, jehož jsou organizátoři vydavatelem. Další odměny se stupňují a při bližším zkoumání zjistíte, že opravdu stojí za to. Můžete se například podívat na generální zkoušku jednoho festivalového dne dle Vašeho výběru nebo získat permanentku na celý festival.


Více informací naleznete zde: https://www.hithit.com/cs/project/863/contempuls-prazsky-festival-soudobe-hudby
 nebo na stránkách festivalu: www.contempuls.cz


 

Rozhovor

11. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

11 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovník...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Příhody vikinga Tappiho se srdcem stejně velkým jako jeho panděro

Tappi perexNakladatelství Host vydalo další půvabnou knihu, určenou dětem – Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa. Tento udatný a sympatický obří viking žije v kouzelném lese s kouzelným názvem Šeptající les. A nebydlí zde sám ...

Divadlo

Burani slavnostně otevřeli novou divadelní sezonu

VýstřižekDivadlo BURAN TEATR je už hodně let součás...

Film

Aňa Geislerová a Daniela Kolářová o svém vztahu k hororu a k Polednici...

hor200Jedna z nejobsazovanějších domácích hereček Aňa Geislerová a česká herecká ikona Daniela Kolářová se setkávají v hlavních rolích původního českého hororu Polednice. Film pocházející z dílny autorsko-producentského dua Matěj Chlupáček – Michal Samir a debutuj...