Portless vyráží na turné na kterém podpoří nadaci Unicef

Portless vyráží na turné na kterém podpoří nadaci Unicef

Portless perexKapelu s frontmanem Kryštofem Michalem čeká podzimní Komerční banka Portless tour pro Unicef. Zazní nové písně, ale i ty staré v nových úpravách. Vedle Michala tvoří Portless další bývalí členové Support Lesbiens – kytarista René Rypar, baskytarista Jan Daliba i bubeník Zbyněk Raušer a v následujících týdnech je čeká série koncertů po celé republice.

 

 

“Po fantastickém létu, kde byl pro nás každý koncert skutečná lahůdka se na klubové turné opravdu těším jako nikdy před tím. Máme nový set list a zazní i písně , které jste v nových úpravách určitě neslyšeli” říká Kryštof Michal.

Portless již od začátku spolupracuje s nadací Unicef pro kterou napsali i píseň Run Away. Na song Run Away se v těchto dnech natáčí klip a bude součástí právě probíhající kampaně k 25. výročí podepsání Úmluvy o právech dítěte. “Pro nás je to jisté poslání a chci aby se lidé pomocí nás a našich koncertů dozvěděli, že můžou pomoci” říká basista Honza Daliba.

„Komerční banka je známá podporou umění a kultury. Na koncertních pódiích jsme naposledy spojili své jméno s vystoupením Vojtěcha Dyka či s úspěšným comebackem skupiny Lucie. Jsme proto rádi, že hity Portless budou nejen bavit, ale v rámci tour na podporu UNICEF pomohou také dobré věci,“ uvedla Kateřina Šušáková, ředitelka Komunikace KB.

Jako host turné vystoupí raper Henry D. a předkapela Lola Běží. Tu tvoří celkem čtyři členové – Jakub Míchal, Jakub Jakubec, Aleš Petržela a Petr Baláš. V posledních dvou letech procestovali řadu festivalů a navštívili přes 130 různých měst. V září tohoto roku pokřtili své debutové album.

Portless


Zastávky turné:
02.11. Krnov ( klub Kofola )

08.11. Frýdek Místek ( klub Škuner )

14.11. Litomyšl ( klub Kotelna )

15.11. Ostrava ( klub Barák )

28.11. Brno ( klub Metro )

02.12. Praha ( klub Roxy )

port-unicef-1

Portless: www.portless.cz


 


Literatura

Návrat kapitána Johna Emmeta: velmi dobrý historický krimiromán

200 knihaHistorické romány čtu ráda. Je příjemné poznat dobu dávno minulou v příbězích postav. Udělám si tak obrázek o té které době, ujasním si stav společnosti a občas pak zapátrám v encyklopediích, abych si upřesnila své vědomosti z historie. A když j...

Divadlo

Vršovické divadlo MANA chystá hru Karla Čapka Matka, drama o hrdinství i mateřské lásce

Matka perexSlavný román Karla Čapka Matka o střetu ženského a mužského vidění smyslu a poslání života nastuduje divadlo MANA v Praze – Vršovicích, premiéru tu bude mít 5. února 2020. Pod taktovkou renomovaného režiséra Petera Gábora se v hlavní roli matky p...

Film

Olomoucká univerzita zkoumá prezentaci světa kolem nás

TV komiks perexPodává televizní zpravodajství doopravdy objektivní obraz světa kolem nás? Nebo ve skutečnosti vyzněním záměrně manipuluje, neboť v tvaru zkráceném až na samu hranici ještě únosné délky (či spíše krátky) sn...