Vsetínský jazzový festival přivítá Martina Chodúra

Vsetínský jazzový festival přivítá Martina Chodúra

Email Tisk

Chodur 200Fanoušci a příznivci tradičního jazzu budou mít 18. října dostaveníčko ve vsetínském Domě kultury, kde se uskuteční již dvacátý první ročník Vsetínského jazzového festivalu s hlavní hvězdou večera Martinem Chodúrem a jeho bandem.

Historie festivalu se začala psát v roce 1993. Za tu dobu se festival stal jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí ve Vsetíně. Každoročně probíhá v polovině října. Posluchačům se představují špičkové jazzové kapely nejen z České republiky, ale mezi hosty se vystřídala i řada renomovaných jazzmanů z celé Evropy a dokonce i Spojených států.

Festival byl po dvě desetiletí zasvěcen skvělému baryton saxofonistovi, členovi orchestru Gustava Broma Josefu Audesovi, který měl k Valašsku vřelý vztah, stejně jako ke členům místní jazzové kapely Jazzevčik.

Počínaje letošním ročníkem se pořádání po dvacetileté práci a úsilí vsetínských jazzmanů a milovníků tohoto žánru plně chopil Dům kultury Vsetín, čímž došlo k drobné úpravě názvu akce na Vsetínský jazzový festival a změně propagačních materiálů s tím spojených. „Velice rád bych poděkoval členům kapely Jazzevčik a dalším lidem, kteří stáli u zrodu tohoto festivalu a svou zanícenou prací a nadšením mu vdechli duši a získali mu dobré jméno mezi jazzovými festivaly naší domácí scény. Budeme se snažit na tuto tradici důstojně a v novém kabátu navázat, v úctě k tomu nejlepšímu z předchozí dvacetileté historie festivalu,“ uvedl ředitel ing. Milan Kostelník, ředitel vsetínského Domu kultury.

Program dvacátého prvního ročníku zahájí v 18.00 hodin ve foyer vsetínského Domu kultury kapela Doris & Swingin' Bastards, která v průběhu večera zahraje hned dvakrát. Sesterská dvojice Doris a Sophie Lamošovy svou živelností a neřízeností se špetkou teatrálnosti strhávají posluchače. Prvním účinkujícím na pódiu ve velkém sále bude od 18.30 hodin místní valašská jazzová formace Deep'm'ocean, hrající ve složení: José De La Hoz (kytara), Petr Nohavica (bicí) a Martin Gerla (baskytara).

Chodur

Vsetínskému publiku se vůbec poprvé představí také zpěvačka Hana Robinson se svým triem od 19.45 hodin, která je známá spoluprací s Michalem Horáčkem a netají se svým vřelým vztahem k Valašsku.

Po dobu přestavby pódia a zvučení dalšího vzácného hosta bude foyer domu kultury patřit opět kapele  Doris & Swingin' Bastards.

Ve 21.15 hodin vystoupí hlavní host festivalu zpěvák Martin Chodúr se svým bandem, který se žánrově pohybuje na pomezí jazzu, popu a šansonu. Do podvědomí širší veřejnosti se teto mladý zpěvák z Ostravy dostal v roce 2009, kdy zvítězil v soutěži Česko Slovenská Superstar.

Celý jazzový festival ve 22.45 hodin uzavře zahraniční host, vynikající saxofonista z New Yorku, Marc Bernstein. Pro jeho hudbu je typická živelnost, melodičnost a pevná zakořeněnost v židovské tradici. Kvarteto, se kterým se představí ve složení: Vít Křišťan (CZ) - piano, Rastislav Uhrik (SK) - kontrabas, Niclas Campagnol (Itálie) - bicí, bude interpretovat jeho kompozice, napříč alby, která v poslední době vydal.

Předprodej vstupenek probíhá od 29. září v kině Vatra.

Foto: web Martina Chodúra

www.dkvsetin.czNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

MIKAEL VAN DIKEEN představil nový singl před zaplněným Staroměstským náměstím

mikel200Příchod nového roku 2016 se slavil ve velkém stylu ve všech koutech světa, Evropy, České republiky i Prahy. Spousta lidí se rozhodla slavit přímo v srdci metropole - na pražském Staroměstském náměstí, kde se sešly tisíce lidí. Ti se bavili nebývalou hud...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Zdeněk Svěrák exkluzivně pro K21 o své nové knize vzpomínek uhnětených ve vláčné a voňavé těsto

zdenek sverak 200Nová kniha českého herce a spisovatele Zdeňka Svěráka ponese název Po strništi bos a bude se týkat především vzpomínek na dětství. Vyjde u Nakladatelství Fragment v říjnu tohoto roku ...

Divadlo

Jan Hrušínský oslaví narozeniny na Jezerce 320. reprízou komedie Zahraj to znovu, Same

Hrusinsky perexSvé 62. narozeniny oslaví 9. června na nuselské scéně herec Jan Hrušínský v komedii Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same. Ta je díky originálnímu pojetí, ironickému humoru a situačním gagům jedním z nejoblíbenějších titulů Divadla Na Jeze...

Film

Živý lidský terč a lá Van Damme

altFilm Živý terč si v roce 1993 vysloužil velké ovace na poli akčních filmů. Tento napůl lyrický a umělecky sestříhaný příběh nám ukazuje, že jeden člověk dokáže změnit co se děje. Jen na to musí být dost velký frajer. Hned na začátku filmu honí...