Jarmark, řemesla, muzika, divadlo... Hornoplánská Markétská pouť bude opět bohatá
Banner

Jarmark, řemesla, muzika, divadlo... Hornoplánská Markétská pouť bude opět bohatá

MarketskaPout perexKaždý rok přitahuje tisíce návštěvníků, přičemž dělá radost dětem i dospělým... Řeč je o Markétské pouti v Horní Plané, která již klepe na dveře! Uskuteční se 11. až 13. července. Tradičně se můžete těšit na bohatý a rozmanitý program!

 

 


„Markétská pouť je jednou z klíčových akcí našeho kulturního léta. V průměru ji každoročně navštíví čtyři tisíce lidí. Je oblíbená i mezi turisty za zahraničí, což nás samozřejmě těší,“ zmínil starosta Horní Plané Jiří Hůlka a dodal, že má Markétská pouť ve městě více než dvacetiletou tradici.

Ředitel hornoplánského infocentra Luděk Štěpánek uvedl, že je pouť hlavně o setkání lidí. „A to jak Plaňáků (nynějších i bývalých), tak také těch, co mají naše město rádi, nebo zde mají rodiny či přátelé.“ Podle jeho slov má pouť i duchovní rozměr - v sobotu v kostele sv. Markéty vystoupí hornoplánský smíšený sbor Musica Viva a o den později se zde uskuteční poutní mše svatá k uctění sv. Markéty.

A co letos návštěvníky čeká? Kdo má rád živou muziku, měl by navštívit pivní stan u zdravotního střediska. V pátek zde vypukne od 18:00 taneční zábava, o kterou se postarají skupiny Papouškovo sirotci a Chlapi v sobě.

Sobota pak nabídne hned několik žánrově rozličných kapel. „Klidnou a něžnou Lakomou Barku, Interpreta neznámého, který hraje ska a reggae, či pardubický Egelet, jenž předvede skladby například od Stinga či Police. O konec se postarají bouřliváci Soda Kofola, od kterých můžete čekat rock, ale i romské písně,“ vyjmenoval Luděk Štěpánek.

V neděli si přijdou na své posluchači dechovky. Od 10:00 zahrají Babouci, na které poté naváže HP Trio.

Pro děti město nachystalo pět pohádek, jež v sobotu a neděli předvede u kašny na náměstí divadlo Studna Hosín Pepíno Kašpar. „Připraveny pro ně budou také světské atrakce - houpačky, střelnice, centrifuga, švédská lavice a tak dále,“ dodal Luděk Štěpánek.

V sobotu a neděli bude na náměstí také řemeslný trh a jarmark. Samozřejmostí je bohatá nabídka jídel, pití a chybět nebude ani české pivo.

Markétskou pouť pořádá město Horní Planá.

Marketska pout

KONTAKTY A ODKAZY:

LUDĚK ŠTĚPÁNEK - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 380 738 008
JIŘÍ HŮLKA - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 380 724 411
HORNÍ PLANÁ - http://www.horniplana.cz/
LIPNO ŠUMAVA - http://www.sumava-lipno.eu/

Václav Votruba

In Motion Agency
www.inmotionagency.cz
www.facebook.com/inmotionagency


 

Rozhovor

Barbora Šťastná: “Nej kniha je ta, na které právě pracuju. Tu nejvíc miluju i nenávidím současně.”

Bara Stastna 200Přinášíme vám rozhovor s Bárou Šťastnou, zakladatelkou Šťastného blogu a autorkou několika knížek. Přečtěte si, co pro ni znamená štěstí, na čem teď pracuje, nebo jak se od ostatních liší její poslední kniha.

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Dějiny nejsou pouze to, co bylo, ale také, jak si to vykládáme

JJ dejiny1 (2)Francouzský historik Michel Pastoureau (*1947) pronikl i do českého prostředí. Byly přeloženy dvě jeho důležité knihy, dokládající dlouho trvající badatelův zájem jak o symboliku zvěře (Medvěd. Dějiny padlého krále), tak o vnímání bare...


Literatura

Česká raw food: Tajemství těch nejlepších

raw200Tuto knihu lze považovat za jedinečný projekt, který spojuje recepty živé stravy a příběhy lidí, kteří v naší republice spojili svůj život s aktivní propagací všeho, co se raw food týká. Od distribuce speciálních kuchyňských spotřebičů, až po restaurace neb...

Divadlo

Zapište si do diáře: Palm Off Fest 2017 proběhne v říjnu

palmovka200Druhý ročník setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest, který proběhne od 20. do 31. října 2017, bude hledat odpovědi na otázky: jak se daří demokracii v postkomunistických zemích a jaké je současné postavení zemí Visegrádu v rámci EU. Festival,...

Film

Někdy smrt není tím nejhorším, co nás může potkat

hrbitov 200Román Řbitov zviřátek (název je skutečně gramaticky špatně, protože je odvozen z nápisu na hřbitově, který napsaly malé děti, které ještě neumí pravopis) patří k tomu nejlepšímu a zároveň nejděsivějšímu, co kdy nap...