Večerní prohlídka Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí v rámci Muzejní noci 2014

Večerní prohlídka Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí v rámci Muzejní noci 2014

Email Tisk

Pivo perexVýjimečná příležitost čeká v pátek 30. května v Plzni na zájemce o netradiční kulturní zážitek. V rámci Muzejní noci přichystal Plzeňský Prazdroj večerní prohlídky Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí. Netradiční atmosféru míst spjatých s pivem a historií Plzně si mohou návštěvníci vychutnat od 18 do 23 hodin. V podzemí se mohou návštěvníci těšit na prohlídky s průvodcem, v muzeu pak příchozí starší 18 let dostanou třetinku Pilsner Urquell zdarma.

 


Pivovarské muzeum v Plzni bude pro večerní prohlídky otevřeno od 18. hodiny a zájemci o poslední prohlídku by měli dorazit alespoň půl hodiny před 23. hodinou, aby se stihli s příběhem piva seznámit. Návštěvníci se během prohlídek dozví zajímavosti o výrobě piva, jeho historii a tradici v plzeňském regionu. Navíc si budou moci prohlédnout, jak probíhá stavba velkého ležáckého sudu, a seznámí se s partou bednářů Plzeňského Prazdroje.

Pivo1

Starší 18 let si budou moci pochutnat na třetince čepovaného ležáku Pilsner Urquell. Během Muzejní noci bude poslední možnost si prohlédnout výstavu fotografií z ateliéru rodiny Foto Vaneš, jež zobrazují Plzeň a Plzeňský Prazdroj v průběhu uplynulých 100 let. Vstupné je u příležitosti muzejní noci snížené na 25 Kč na osobu.

Pivo2

Prohlídkový okruh s průvodcem Plzeňské historické podzemí poodhalí, jak vypadal život pod městem; návštěvníci objeví neznámá tajemství autentických nálezů a zákoutí, která plzeňské podzemí skrývá. Noční prohlídky plzeňského historického podzemí s průvodcem budou probíhat od 18 hodin, poslední prohlídka začne ve 22 hodin. Maximální kapacita jedné skupiny je 20 osob, prohlídky začínají každých 20 minut.

Pivo3

Večerní prohlídka Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí v rámci Muzejní noci 2014
30. května 2014 od 18 do 23 hodin
Vstupné v rámci Muzejní noci: 25,- Kč

www.zcm.cz


 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)

Čtěte také...

Jan Bauer: Knížata, králové, prezidenti

kral200Brněnské nakladatelství Moravská Bastei,  MOBA vydalo knihu Jana Bauera Knížata, králové prezidenti. Jedná se o rozsáhlý a přitom poutavý životopisný přehled všech panovníků a nejvyšších představitelů v historii českých zemí. Přehledný průvodce začíná prvn...

Z archivu...


Literatura

Co nám Nový zákon nepoví

Mariina zavet 200Klasický biblický příběh o narození Ježíše Krista, jeho životní cestě a zázračných skutcích, které vykonal, nás doprovází od raného dětství. Velký boom způsobil Dan Brown, když ve svých knihách zpochybnil více jak tisíc let vžité dogm...

Divadlo

Ďáblice – po čertech povedená inscenace

dablice perexPoslední premiéra letošní divadelní sezóny přivedla na prkna Městského divadla ve Zlíně Ďáblici. One woman a two men show, kterou na jevišti rozehráli Hana Tomáš Briešťanská, Zdeněk Julina a Zdeněk Lambor.

Film

Radim Špaček dokončil Místa, příběh o lásce a dospívání v hlavní roli s Vladimírem Polívkou

Mista 200Film Místa režiséra Radima Špačka, scenáristy Ondřeje Štindla a producenta Vratislava Šlajera, jehož první klapka padla loni v červnu, je dokončen a do kin vstoupí 18. září. Děj Mí...