140 Kozlů a kapela Divokej Bill budou hvězdami letošního Dne Kozla
Banner

140 Kozlů a kapela Divokej Bill budou hvězdami letošního Dne Kozla

den-kozla perexDvacátý druhý ročník tradiční pivní slavnosti Den Kozla, který se uskuteční v pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června od 11 hodin, oslaví 140 let od založení pivovaru. Odměnou návštěvníkům bude pivní specialita - nefiltrovaný ležák, tradiční české jídlo jako před 140 lety a bohatý doprovodný program. Hlavní hudební hvězdou bude populární band Divokej Bill.

 

 

V rámci letošních oslav se chystá několik doprovodných aktivit. Hlavním tématem letošního Dne Kozla bude 140. výročí založení pivovaru. V letošním roce na návštěvníky čekají historické Kozlí noviny, z Benešova a z Prahy se mohou návštěvníci svézt do Strančic historickým vlakem s parní lokomotivou. Lidé s příjmením Kozel a Kozlová si připijí pivním speciálem.

Pro letošní Den Kozla uvaří velkopopovičtí sládci pivní specialitu - nefiltrovaný ležák. Pivo se vyznačuje vyšším obsahem pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek, pocházejících ze sladu a chmele. Oproti filtrovaným pivům jej charakterizuje přirozený zákal a výrazná, plná chuť. K poctivému pivu budou nachystaná typická česká jídla.

Největší hudební lákadlo 22. ročníku Dne Kozla bude kapela Divokej Bill. K dobré náladě přispějí i skupiny Patrola Šlapeto - staropražskými písněmi, Sto zvířat a Děda Mládek Illegal Band.

Letošní oslavy Dne Kozla budou oslavou poctivého řemesla; v průběhu dne budou probíhat ukázky nejrůznějších řemesel. S historií a současností pivovaru a dovedností popovických sládků se mohou návštěvníci seznámit na prohlídkách, které budou pro zájemce organizovány po celý den.

Den Kozla se koná v areálu pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června a vstup je zdarma.

První várka piva byla ve Velkopopovickém pivovaru uvařena roku 1874; o rok později již bylo vystaveno (uvařeno a prodáno) 18 000 hl piva. Po několika letech se pivovar stal třetím největším v zemi. Proslulá byla zejména výroba silného tmavého piva. Velkopopovický pivovar je součástí společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s.

Návštěvníci pivovaru se mohou těšit na prohlídkovou trasu, která představuje zajímavou a zábavnou formou historii i současnost pivovaru a jeho okolí. Součástí prohlídky je i ochutnávka v ležáckém sklepě a živý maskot pivovaru - kozel Olda.

Pivovarský Kozlí obchůdek s dárkovými předměty nabízí návštěvníkům široké spektrum zajímavých dárků s pivní tematikou.

Přímo v areálu pivovaru se nachází restaurace Velkopopovická Kozlovna. Restaurace nabízí českou kuchyni a široký sortiment čepovaného piva - zejména vynikající Velkopopovický Kozel 11° čepovaný přímo z pivních tanků.

 


 

Rozhovor

Kristína Peláková: Chcela by som si zahrať v rozprávke alebo filme

DSC 2146kopia6web-nKristína je 25ročná speváčka z Košíc, ktorá našu republiku reprezentovala na súťaži Eurovision Song Contest 2010. Skončila síce na 16. mieste, ale jej úspech sa rozrástol a v súčasnosti sa venuje spevu, ku ktorému inklinuje od...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

František Maxmilián Kaňka – výročí architekta vrcholného baroka

kanka 200V těchto dnech uplynulo 250 let od úmrtí Františka Maxmiliána Kaňky, významného českého barokního architekta.

...

Z archivu...


Literatura

V pražských Nuslích byla otevřena Ransdorfova knihovna


ransdorf knihovna 200Nedávno zahájily svou činnost Vzdělávací centrum a knihovna loni zesnulého politika KSČM Miloslava Ransdorfa. Veřejnosti bude postupně ke studiu zpřístupněno na 50 000 svazků, které za svůj život shromáždil.

Divadlo

Čapek a 60's aneb Šedesátky, v Městských divadlech pražských
 
Capek 1V Divadle Rokoko proběhla 3. června premiéra inscenace Čapek režiséra Pavla Kheka a dramaturgyně Věry Maškové, mapující poslední chvíle života Karla Čapka a jeho boj se zbabělostí, fanatismem a zaslepeností. 1...

Film

V zajetí tradic a pravidel

norsko 200Na devátém ročníku festivalu Severský filmový podzim nabídnou v sedmnácti českých městech to nejlepší ze severské a pobaltské filmografie. Letošní ročník je plný snímků se sportovní tématikou. My se ale dnes podíváme na film norské autorky Iram ...