Majáles UTB 2014 – první majáles v České republice

Majáles UTB 2014 – první majáles v České republice

majales 200V úterý 22. dubna 2014 se uskuteční první majáles v letošním roce! A nebude to nikde jinde než ve Zlíně. Letošní ročník zlínského majálesu si vzala do své režie Studentská unie UTB a dala si opravdu záležet. Na pódiu v areálu 14|15 Baťova institutu zahraje například kapela Vypsaná fixa, Polemic, Lake Malawi a mnoho dalších.

 

Letošní majálesovou sezónu otevírá Zlín. Akce začne ve 14 hodin průvodem, který povede skrz město. V průvodu nebudou chybět bubeníci z uskupení Tokhi & Groove Army. Kromě studentů je budou doprovázet žongléři a tanečníci z Dance Studia Starlight. Trasa začíná u budovy max32 a končí v areálu 14|15 Baťova institutu. Nebude ani chybět každoroční soutěž o Krále Majálesu.

V 15 hodin odstartuje pořádný hudební nářez. Představí se pardubická kapela Vypsaná fixa nebo slovenští muzikanti ze skupiny Polemic. Na zlínské scéně se objeví i čerstvě vzniklá skupina Lake Malawi, kde hlavním zpěvákem je Albert Černý, bývalý frontman skupiny Charlie Straight. Za žánr indie se zde předvede uskupení No Distance Paradise a kapela Bandaband rozhýbe návštěvníky rytmy blues, funku a latiny. Majáles dává prostor i začínajícím studentským kapelám, proto se návštěvníci mohou těšit i na vystoupení vítězné kapely zlínského kola soutěže University Band Contest.

Kromě akustických kapel se zde objeví i řada DJs. Hlavním hostem bude slovenský DJ EKG. Dále zde zahraje dvojice Kenneth Spice & Peet Crue, Ondra Albrecht, DJ Stenli a další.

majales

Akce probíhá za podpory Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, města Zlín a Zlínského kraje, 14|15 Baťova institutu, společnosti CREAM Real Estate, pivovaru Starobrno a dalších.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Rozhovor Absolut Deafers

ABSOLUTDEAFERS 200

Absolut Deafers, to jsou mladí rockeři z Ostravy, kteří přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících metal-rockových riffů. Nyní přicházejí s...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Ženy gangsterů a zločinci, které milovaly

gangsterkaFascinuje vás svět zločinu? Máte rádi detektivky a životopisy? Pak si přečtěte knížku Ženy gangsterů, kterou vydalo nakladatelství Albatros Media. Je o krásných, silných a hlavně odvážných ženách, které milovaly zločince ve 30. letech 20. století.

 

...

Z archivu...


Literatura

Koně za plotem: předlohou pro tenhle příběh byl život

kone za  plotem berankovaMáte kolem sebe sousedy, se kterými v létě společně na zahradě grilujete, v zimě posedíte u kávy nebo čaje? Pořádáte společné oslavy nebo dovolené? Buďte za ně vděčni, protože to nemusí vždy být. O tom, jak také moho...

Divadlo

Absolventka Harvardu a velitel zvláštních jednotek. Muzikál IAGO láká diváky na moderní pojetí Othella

Othello Lukas Adamec Iago J. Ledecky DSC1934 zarlivostMinulý týden proběhla v pražském divadle Hybernia poslední tisková ...

Film

Začalo natáčení filmu Zlatý podraz režiséra Radima Špačka

film perexV Průmyslovém paláci v Praze padla ve středu 3. ledna 2018 první klapka natáčení celovečerního filmu Zlatý podraz. Režie se ujal zkušený režisér Radim Špaček, za kamerou je Vladimír Smutný.

...