Druhý ročník Luhačovické zabijačky se vydařil i v deštivém počasí
Banner

Druhý ročník Luhačovické zabijačky se vydařil i v deštivém počasí

luhacovice zabijacka perexJiž druhý ročník Luhačovické zabijačky proběhl v sobotu na hrázi Luhačovické přehrady v Pozlovicích. Nad zabijačkovými specialitami se tu potkali nejen luhačovjané a pozlovjané, ale také návštěvníci z celého kraje.  

 

Zabijačkové dobroty letos voněly mezi dešťovými kapkami. U přehrady bylo od rána velmi živo. U stánků se zabijačkovými specialitami se lidé scházeli od devíti hodin, aby si vybrali něco dobrého a popovídali si nad kalíškem slivovice. Už od rána se tedy náměstíčko u hráze přehrady zaplnilo návštěvníky, pro které byl připraven řemeslný jarmark s čokoládovým řeznictvím, sušenými bylinkami nebo ukázkou kovářského umění. Pro děti tu byly soutěže a hry a nad tím vším se rozléhal vtipný výklad řezníka Nitky, zvaného Drobeček. Ten sem přijel ze Slezska a předvedl, jak se dělá pravá moravská zabijačka. Kromě bourání pašíka také přidal povídání o tom, jak se co na zabijačkách dělalo dříve, protkané svým osobitým šarmem.

„Kvůli předpisům dnes sice nemůžeme prodávat maso z pašíka, kterého tady vidíte, ale připravili jsme výrobky pana Filáka z Horní Lidče. Ochutnat můžete jelítka, jitrničky, ovar, tlačenku, škvarky, klobásky, sádlo i zabijačkovou polívku nebo řeznický gulášek,“ nabízí Dana Husková z Resortu Luhačovice. „Připravili jsme si letos o třetinu více dobrot a dva stánky navíc, přesto se po některých specialitách doslova zaprášilo,“ dodává. Mezi nejoblíbenější sortiment tak patří největší zabijačková klasika – jelita, jitrnice a tlačenka. Pro milovníky sladkostí tu byl také čerstvý Luhačovický koláč, který šéfkuchaři Resortu Luhačovice pečou podle více než sto let starého receptu ze škvarků, máku a povidel.

Na akci se přišlo podívat více než dvanáct set návštěvníků, kteří odolali nepřízni počasí. „Jsme rádi, že se na Zabijačku přišlo také letos podívat tolik lidí. Těšili jsme se, že se tu potkají místní s návštěvníky z celého kraje, a to se podařilo. Bohužel nám po krásném slunečném týdnu počasí nepřeje, a proto si o to více vážíme, že se na akci vypravilo tolik lidí,“ přidává poděkování Roman Kašpar z Resortu Luhačovice. Kvůli silnému větru a dešti musela být Luhačovická zabijačka ukončena o několik hodin dříve. Přesto se podařilo akci uspořádat a příjemně tak oživit jednu lázeňskou březnovou sobotu.

luhacovice zabijacka

O Resortu Luhačovice
Resort Luhačovice je aktivitou členů Resortu, kterými jsou hotel Vega, Hotel Harmonie (bývalá Fontána), Wellness & Spa hotel Augustiniánský dům, Wellness hotel Pohoda, Hotel Vyhlídka Luhačovice a Luhačovské Zálesí, o. p. s. ve spolupráci s městysem Pozlovice a městem Luhačovice Cílem Resortu Luhačovice je aktivizace a rozvoj turistické oblasti Luhačovicka tak, aby byla chápána jako atraktivní destinace pro všechny věkové skupiny. Členové resortu se společně podílejí na chodu organizace, na pořádání akcí, jako například Luhačovická zabijačka, dětský den, Food Festival a dalších. Primárně se aktéři Resortu Luhačovice zaměrují na oblasti aktivní turistiky, rekreace, wellness a outdoorových aktivit a moderní pojetí lázeňství. Resort Luahčovice navíc úzce spolupracuje nejen s místní samosprávou a veřejnými subjekty v okolí, ale také s destinační správou Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

www.resort-luhacovice.czNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Ivana Chřibková: „Věděla jsem, že chci napsat příběh, který bude jak o jednom člověku, tak o celé generaci.“

chribkova 200Máme pro vás rozhovor se spisovatelkou Ivanou Chřibkovou, která vydala knihu s názvem Suchý hadr na dně mořském, která si ihned získala své příznivce. Nedávno spatřila světlo světa i audiokniha, tak jsme u této příležitosti paní Chřibkovou tro...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

V posledním čtvrtletí roku 2015 bylo zapsáno na seznam více než dvě desítky nových památek

npu logo200Do evidence Národního památkového ústavu bylo v posledním čtvrtletí roku 2015 zapsáno celkem 22 nemovitých kulturních památek.

...

Literatura

Račte vstoupit do muzea dinosaurů

Dinosaurium 200Dinosaurium je nejnovějším přírůstkem do řady Račte vstoupit do muzea a za mě jde o skvělou nástavbu knihy Příběh života: Evoluce.

 

...

Divadlo

Pantomima se vrací do Česka - na festival přijedou mimové ze čtyř kontinentů


mime 200Americká megastar Red Bastard, mimové z Egypta, Ekvádoru a mnoha Evropských zemích se spolu s českými umělci představí na 3. ročníku Mime Festu

Film

Nymfomanka - recenze

"200nymfJakmile Dánsko nabídlo našim kinematografickým chtíčům otevřený pohled do mysli jednoho z jejích podivuhodných režisérů, s příchozí Melancholií či Antikristem se naše pocity vesměs různily. Možná a nejspíš právě proto, že na emoce dokáže hrát souvisl...