Konference „Stavby z přírodních materiálů“

Konference „Stavby z přírodních materiálů“

konference 200Toužíte zdravě bydlet, lákají vás domy postavené z přírodních materiálů, zajímá vás trvale udržitelný rozvoj, energetická úspornost, ekologické stavitelství, holistický přístup? Chystáte se stavět, přemýšlíte o vlastním bydlení, kupujete pozemek, plánujete rekonstrukci?

 

Právě pro vás je přichystána konference „Stavby z přírodních materiálů“ v Praze, kde se můžete blíže seznámit s přírodním stavitelstvím a načerpat inspiraci pro realizaci svých snů, pro stavbu vlastního domu. Konference se koná od pátku 28. února do neděle 2. března, v prosvětlených prostorách klubu Impact Hub na Smíchově. Konferenci pořádá o.s.Baobaby, jehož hlavním posláním a cílem je vytváření synergické spolupráce stavebních odborníků, profesionalizace, rozvoj a propagace staveb z přírodních materiálů.

Cílem konference je přinést odborné i laické veřejnosti aktuální informace o nově vznikajícím oboru - stavby z přírodních materiálů, který se už i v České republice těší prudce narůstající oblíbenosti a realizované stavby přibývají geometrickou řadou.

konference

Zimní období je ideální čas na přípravu projektů, čas na studování, vzdělávání se a sbírání informací. Stavba domu je určitě tvůrčí proces, a ať už jste v jakékoliv fázi, budou se vám hodit kontakty, dodavatelé, praktické informace, zkušenosti lidí, kteří se přírodnímu stavitelství věnují, informace o nejnovějších stavbách v Čechách, připravované semináře, workshopy, akce. Připravte se na stavění a celý proces co nejlépe, informujte se, co to obnáší. Seznamte se s lidmi, kteří už staví.

Jako důležitý rozměr konference vnímají pořadatelé i účastníky samotné. Věří, že může dojít ke vzácným setkáním, synergiím a nastartováním budoucí spolupráce mezi investory, architekty, projektanty, řemeslníky, technologickými vývojáři a firmami. Proto konference počítá s vytvořením setkávacích „chilloutových“ zón, kde se účastníci budou moci občerstvit a vzájemně poznat.

konference 2

Součástí programu konference budou poradny, kde můžete zkonzultovat Vaše projekty - slaměné domy, přírodní zahrady, přírodní dětská hřiště, kořenové čistírny odpadních vod a zahradní jezírka.

Ekologické stavitelství nabízí objekty energeticky nenáročné, vytvářející zdravé vnitřní klima, respektující vazby ke krajině a okolí a právě proto je v současné době na vzestupu. Nejen ve vyspělých zemích, ale i u nás se pozornost zvolna přesouvá od energeticky náročných technologií k organické materiálové bázi, poskytované přírodními surovinami. Stavby z přírodních materiálů používají jako základní stavební materiály dřevo, slámu, hlínu, vápno, konopí. Tedy materiály s minimální toxicitou, které jsou dostupné, poměrně levné a plně recyklovatelné, takže minimalizují ekologickou stopu, zatížení peněženek stavebníků a vytvářejí zdravé vnitřní prostředí.

Program Konference „Stavby z přírodních materiálů 2014“

Pátek - 28.2.

19:30 Josef Chybík – O stavebním průmyslu a potenciálu přírodních staveb.
20:30 David Eyer – Baubiologie – citlivé navrhování staveb v souladu s krajinou a člověkem.
21:30 After party – prostor pro neformální diskuze, seznamování „s lidmi na cestě“, ale třeba i tanec.

Sobota - 1.3.

10:00 Jakub Wihan – Vlastnosti a specifika slaměných domů
11:00 Petr Skořepa – Riwen styl, panely ecococon
12:00 Jindra Sláma - Lehký dřevěný skelet, konstrukce z lepeného dřeva
13:00 Přestávka na oběd
14:00 Juraj Hazucha – Jak dosáhnout pasivního standardu?
15:00 Prezentace firem, které vyrábějí ekologicky šetrné materiály
16:00 Katka Šmardová - Dekorativní techniky v hliněných omítkách.
17:00 Stano Vaněk – Rostoucí domy

Neděle 2.3.

9:30 Petr Skořepa – Soběstačnost, vytváření komunit, ostrovní systémy
10:30 Michaela Pospíšilová – Earthships
11:30 Jarda Kršňák – Šetrné hospodaření s vodou
12:30 Lukáš Gavlovský – Tvůrčí využití přírodních materiálů v prostorové tvorbě.
od 14:00 Po ukončení přednáškového bloku se můžete zúčastnit exkurze na Zeměloďce.

konference 5

Místo konání:

Akce se koná v příjemných prostorách klubu Impact Hub na Smíchově, Drtinova 557/10. (prague.impacthub.net)
MHD: tramvajová zastávka Švandovo divadlo nebo OC Nový Smíchov.

Doporučujeme zúčastnit se celé konference a využít zvýhodněnou permanentku na celý víkend za 900 Kč. Pro skupiny a páry 800 Kč/osoba.

Ubytování:

Spaní je možné na matracích, Vila Flora Vlašimská 13. Cena ubytování je 80 Kč/noc.

Registrace:

Na konferenci je nutné se přihlásit do 20. února 2014.
Přihlášky zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Kapacita prostoru je omezena.

konference plakatek

Facebooková stránka události: https://www.facebook.com/events/1387674811483087/?fref=ts

Soutěžit o vstupenku na konferenci můžete zdehttp://www.kultura21.cz/souteze/8580-stavby-z-prirodnich-materialu-soutez

Více informací a zdroj fotografií: http://www.baobaby.org/


 

Rozhovor

Ohlédnutí za POŠEMBEŘÍ TOUR

Posemberi 200POŠEMBEŘÍ TOUR je název řady koncertů českobrodské rockové kapely CZ (Celé Znova), které proběhly v první polovině roku na území Pošembeří. Za turné jsme se ohlédli společně s baskytaristou a zpěvákem kapely Stanislavem Potměšilem.

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Masaryk, Horáková, Lidice – co utváří českou paměť?

ceska-pamet uvodkaUvažovali jste někdy nad tím, co nás utváří jako národ, co si s sebou neseme a co je zakódováno v našem podvědomí? Nakladatelství Academia spolu s Památníkem Lidice připravily publikaci obsahující dvanáct odborných textů vztahujícíc...

Z archivu...


Literatura

Šťavnatou Stravou proti zánětu podle Davida Freje

Stravou proti zanetu - kopieDavid Frej nám napsal parádních 135 receptů! Tématiku protizánětlivé stravy už probírá ve svých předchozích knihách, takže nám je už jasné, že to, co jíme, může zásadním způsobem ovlivnit rozvoj nemocí pramenících z neustálého boj...

Divadlo

Zpěvák Janek Ledecký obsadí Vsetínský dům kultury, kde proběhne generálka jeho Vánočního tour 2017

ledecký perexExkluzivní generální zkoušku svého Vánočního Tour 2017 chystá ve velkém sále Domu kultury Vsetín známý český zpěvák Janek Ledecký se svým organizačním týmem, která se zde s přístupem veřejnosti uskuteční v úterý 21. listo...

Film

Jiří Strach: “Přece si kvůli vlastní ješitnosti nezkazím film!”
ImageRežisér Jiří Strach je navzdory svému jménu považován za jednoho z nejlaskavějších českých režisérů, a stejně tak působí i v reálu. Je trpělivým učitelem mladých filmových tvůrců a má upřímnou radost z jejich úspěchů, protože dobře ...