Tradiční Pražský železniční den opět na nádraží v Braníku
Banner

Tradiční Pražský železniční den opět na nádraží v Braníku

200denV sobotu 21. září se v Praze jako každým rokem konaly oslavy Dne železnice. Pro zájemce byly připraveny okružní jízdy parním vlakem po pražských nádražích, výstava lokomotiv, jízdy na šlapací drezíně, exkurze do dopravní kanceláře a spousta zábavy pro děti i dospělé.

 

V metropoli bylo centrem oslav Dne železnice již tradičně nádraží Praha Braník. Přímo na branickém nádraží byla k vidění přehlídka železničních vozidel; svou fyzickou zdatnost si mohli zájemci otestovat při jízdě na šlapací drezíně a ani letos nechyběl bohatý doprovodný hudební program.

Představila se také technika hasičů SŽDC. O osvěžení návštěvníků oslav na nádraží Praha-Braník se postaral benešovský pivovar Ferdinand.

den1

Po okružní trase Praha-Braník – Praha-Vršovice – Praha-Smíchov – Praha-Radotín – Praha-Krč – Praha-Braník jezdil nostalgický parní vlak.

Mezi nádražím Praha-Braník a pražským hlavním nádražím pak vozil cestující historický motorový vůz.

den

Na pražském hlavním nádraží byly pro zájemce o řízení provozu na železnici přichystány prohlídky dopravní kanceláře. Pro nejmenší návštěvníky se pak v kulturním sále pražského hlavního nádraží konala divadelní představení. Zájemci se také mohli zúčastnit odborné exkurze o technologických postupech při přípravách a údržbě dálkových a regionálních vlaků.

Ilustrační foto: autor článku


 

Rozhovor

Portico Quartet: Praha je úžasné město. Má bohatou historii hudby a kultury a ty holky…:-)


mladi ladi jazz 200Na festivalu Mladí ladí jazz, který započal už v neděli v Praze, se v pátek 4. dubna představí anglická skupina Portico Quartet. Do Prahy se vrací po dvou letech a my jsme je u této příležit...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Mých prvních 54 000 let

54000letKdyž se člověk zamyslí nad svým dávným původem, možná dojde až k pravěkým lovcům. S pozdviženým obočím pak může spekulovat o tom, co se jim asi honilo hlavou během pronásledování mamutů či vytváření jeskynních kreseb. Jestlipak i oni mysleli na nás?...

Z archivu...


Literatura

Vydavatelství Mladá fronta vydává nový titul pro děti Tuhle knihu nejez

tuhle knihu nejez200Ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy vychází nový titul určený dětskému čtenáři. Ovšem v případě titulu s názvem Tuhle knihu nejez, není čtenář vlastně to správné oz...

Divadlo

Ljuba Krbová se představí v současné běloruské hře To všechno ona

To vsechno ona 20010., 11. a 12. ledna 2015 proběhnou v klubovém prostoru H20 na Žižkově premiéry inscenace To všechno ona.

 

...

Film

TAJEMSTVÍ PRAVDY. Legend of The Seeker

legendoftheseeker 200Richard Cypher objeví svůj skutečný osud a zjistí, že on sám, záhadná mladá žena, starý moudrý čaroděj a kouzelný meč je všechno, co může ukončit tyranii zlého krutovládce Darkena Rahla.

 

Od...