Soutěže Gloria musaealis a Muzeum roku

Soutěže Gloria musaealis a Muzeum roku

Email Tisk


asociace muzei 200Výsledky soutěží Gloria musaealis a Muzeum roku budou vyhlášeny 17. května ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

 

 

 

Až do 28. února se muzea, galerie a památníky mohou hlásit do 15. ročníku soutěže Gloria musaealis. Současně mohou návštěvníci těchto institucí hlasovat v druhém ročníku klání o nejpopulárnější muzeum s názvem Muzeum roku 2016. Soutěž zajišťuje Asociace muzeí a galerií České republiky.

asociace muzei 2


Návštěvníci se od loňského roku také mohou zapojit a dát najevo, která muzea mají rádi v soutěži Muzeum roku na portálu DO MUZEA! Letošní ročník Národní soutěže muzeí je jubilejní 15., zároveň v tomto roce slavíme 18. května počtyřicáté Mezinárodní den muzeí.
Národní soutěž muzeí Gloria musaealis je vyhlašována v souladu s nařízením vlády o oceněních v oblasti kultury, udělovaných Ministerstvem kultury. Výsledky soutěže jsou každoročně zveřejňovány při příležitosti Mezinárodního dne muzeí. Hlavními kategoriemi soutěže jsou Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku, Muzejní počin roku; zvláštní kategorií je Cena Českého výboru ICOM. Součástí je také soutěž Muzeum roku vycházející z hodnocení návštěvníků muzeí a galerií.
Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG) je nevládním neziskovým sdružením – dobrovolným profesním svazem muzejních institucí a osob činných v oboru. Asociace byla založena v květnu 1990.

asociace muzei 1
Posláním AMG je usilovat o všestranný rozvoj muzejnictví a zajištění svobodné tvůrčí práce v muzeích, hájit společné zájmy a práva muzeí sdružených v AMG v duchu principů stanovených Etickým kodexem Mezinárodní rady muzeí ICOM. Asociace se podílí na tvorbě koncepcí a významných projektů v oboru muzejnictví, vytváří a vede oborové informační systémy, zajišťuje různé formy vzdělávání pracovníků muzeí, všestranně propaguje a popularizuje činnost muzeí.  Spolupracuje s partnerskými organizacemi doma i v zahraničí. AMG je také důležitou muzejní platformou, která sdružuje muzea a galerie zřizovaná státem, samosprávnými celky, ale i podnikatelskými a soukromými subjekty.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Saxofonista Milo Suchomel pokrstil svoj tretí album „... chcem robiť filmovú hudbu. Čakám na ponuky režisérov, kedy ma už konečne oslovia...“

Suchomel Rozh perexMilo Suchomel pokrstil 27. apríla svoj nový album Jazz In The City v priestoroch klubu Babylon v Bratislave. Patrí nielen medzi popredných hudobníkov na jazzovej scéne...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Ve třetím čtvrtletí roku 2016 u nás přibylo 25 kulturních památek


 nove pamatky 200Ve třetím čtvrtletí letošního roku bylo do evidence Národního památkového ústavu zapsáno 25 nemovitých kulturních památek. 

...

Z archivu...


Literatura

Vallgren pokračuje v tématu Stiega Larssona


svine 200S Dannym Katzem jsme se poprvé setkali před rokem touto dobou. Bývalý feťák, který je počítačový a jazykový génius, prošel si prací v armádě a teď už se věnuje projektům ve své firmě. Mezitím zachraňuje životy. Vábení drogy je pro něj ale stá...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Karlovarský festival přivítá světového producenta Teda Hopea a vzdá poctu Františku Danielovi

karlovyvaryTed Hope a Amazon Studios na KVIFF
Renomovaný producent nezávislých filmů (mimo jiné 21 gramů, Štěstí, American Splendor a Storytelling) TED HOPE přijede letos do Karlových Varů potřetí – tentokrát nově jako hlavní producent Amazon Studios.<...