Na vrcholové úrovni se věnovala společenskému tanci, v němž reprezentovala i na mezinárodní scéně. Podílela se na řadě kulturních akcí v Ostravě a poté se Edit Lensce Kofránková z Klimkovic u Ostravy dala i na podnikání. Žena všestranných zájmů toho stihla hodně a stále aktivně pracuje na zdokonalování sebe sama i lidí kolem sebe.
„Ve druhém ročníku střední školy jsem svému kamarádovi z konzervatoře zastoupila na půlkoloně jeho taneční partnerku, která si zlomila ruku. Dali jsme si sraz hodinu před tanečními, aby mě mohl naučit v rychlosti všechny tance, které se doposud v tanečních učili. Vyhráli jsme krále valčíku a tam si mého pohybového nadání všiml trenér úspěšného tanečního klubu pan Miroslav Šenk,“ přibližuje Edit svoje taneční začátky.
„Tím začala moje vášeň pro latinskoamerické a standardní tance na krásných třináct let na nejvyšší výkonnostní úrovni nejdříve pod vedením Miroslava Šenka, později pak mého kolegy Zdeňka Chlopčíka (porotce ze Star Dance - pozn. red.), kdy jsme pět nejlepších tanečních párů založili úspěšný taneční klub Elán Ostrava. Tanec byl veliký kůň, tréninky jsem absolvovala šest dní v týdnu čtyři hodiny denně. Díky dobrému time managementu jsem zvládala studium, zpívání v univerzitním sboru a vrcholový společenský tanec,“ ohlíží se.
Nakonec u krásného tance nezůstala. „Odmalička jsem chtěla být učitelkou. Po studiích jsem dva roky učila na základní škole, pak krátce přes dva roky na Střední zahradnické škole v Ostravě. Na podzim roku 1989 jsem se zapojila se studenty do stávky ohledně změny režimu. Politický převrat jsem vítala, protože jsem snila o stejném životě, který jsem znala při cestách s pěveckým sborem do vyspělých zemí Evropy,“ vysvětluje. „Po revoluci jsem si změřila své síly a přihlásila se do konkurzu na vedoucí kulturního střediska v Ostravě- Porubě a výběrové řízení jsem vyhrála. Naučila jsem se tak pracovat s lidmi, využila své všestranné umělecké dovednosti a organizační a tvořivé schopnosti. Založila jsem například tradici pěvecké soutěže Porubský skřivánek, recitační soutěže Šavrdův pohár a organizovala první Miss poupě v celém kraji. Z pozice vedoucí kulturního střediska jsem odešla kvůli svému podnikání,“ probírá se Edit svým profesním životem.
Momentálně spolupracuje se společností Mary Kay. „A to již již více než třináct let a za tu dobu jsem získala již čtrnáctkrát nejvyšší možné ocenění - stala jsem se královnou České a Slovenské Mary Kay. Za odměnu s firmou jsem procestovala čtrnáct nádherných destinací světa, vyhrála již třikrát nový automobil. Mým profesním snem je postoupit na nejvyšší úroveň v kariéře Mary Kay – na pozici nezávislé National Sales Director, kterých je v Evropě něco přes 150 a na celém světě přes 400. Za svůj největší dosavadní úspěch považuji páté místo v celé Evropě v kategorii výšky ročních provizí za seminární rok 2014-2015,“ svěřuje se Edit. „Svým kosmetickým poradkyním chci předat sen naší zakladatelky paní Mary Kay Ash, a to je obohacovat ženám na tomto světě život a objevovat v nich jejich zatím skrytý potenciál,“ předkládá svoje krédo.
< Předchozí | Další > |
---|
- Třetí největší pivovarnická soutěž světa má vítěze - Český minipivovar uspěl v mezinárodní konkurenci
- TŘPYTIVÁ PODÍVANÁ
- Naše fotoreportáž: Letenský masopust potřetí
- Carnevale Praha 2016 podesáté
- Rekonstrukce památníku začne v dubnu
- Úspěšný rok pražské pobočky Národního zemědělského muzea
- Česká centra v roce 2016
- Blíží se konference „Stavby z přírodních materiálů Praha 2016“
- Tříkrálové koštování ukončilo Vánoce ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU
- Zámek Ohrada loni navštívilo více než šedesát tisíc lidí