Na zámku Lešná už voní Vánoce

Na zámku Lešná už voní Vánoce

lesna200Hned dvě výstavy s vánoční tématikou začaly na zámku Lešná ve Zlíně. Pokud tedy potřebujete načerpat trochu sváteční atmosféry, měly by Vaše kroky směřovat právě zde. Na nevšední návštěvu máte čas až do 13. prosince.

 


První sváteční expozice nese všeříkající název „Betlémy ze zámoří“ a návštěvníkům nabídne unikátní pohled na jesličky vyrobené na černém kontinentu. Výstavu zámek připravil ve spolupráci s Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur. Příchozí se mohou těšit především na betlémy z  přírodních materiálů – k vidění bude ebenové dřevo, lýko, stromová kůra  a kalebaš. Uvidíte také figurky z hlíny a korálků. Vystavené betlémy vznikly napříč africkým kontinentem – v Egyptě, v Angole, v Mali i v Zimbabwe – a stoprocentně zaujmou.

lesna6


Pokud si zakoupíte vstupenku na tuto výstavu, automaticky získáte volný vstup i do druhé vánoční expozice. Ta se věnuje vánočním ozdobám – konkrétně tradičním baňkám. V interiérech zámku jich je 5 tisíc a všechny visí na živých stromech.  Můžete si být jisti, že uvidíte jak historické exempláře, tak i baňky podle posledních trendů – mnozí si tak z výstavy určitě odnesou také inspiraci pro svůj vlastní stromeček. Vždy v půl a v celou hodinu si můžete výstavu vychutnat i s výkladem.

lesna96


Více informací najdete na www.muzeumvalassko.cz .


 

Rozhovor

Pozor na žihadla aneb Vidíš-li vosu, nehýbej se

hous 200Že i něžné pohlaví umí jít za svým hlava nehlava, a třeba i za hranici zákona, o tom vypráví kniha šestnácti krimipovídek Evy Houserové, která právě vychází v nakladatelství JaS.

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Olomoucké muzeum připomíná výročí Karla IV.

vystava Karel 200Vlastivědné muzeum v Olomouci otevřelo rozsáhlou výstavu, věnovanou nadcházejícímu výročí 700 let narození českého krále a římského císaře Karla IV.

...

Z archivu...


Literatura

Ďábel v zrcadle aneb sonda do historie v podání Juraje Červenáka

dabel200Nakladatelství Argo v listopadu přineslo již čtvrtý díl historické detektivní ságy Juraje Červenáka s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem v hlavní roli. Ďábel v zrcadle nabídne exkurzi do světa náboženství v Uhrách na přelomu 16. a 17. století a p...

Divadlo

Tipsport arenu ovládne Shrek

Shrek skupinovkaKdo by neznal pohádkový příběh o Shrekovi, jeho Fioně, o Dračici, Oslíkovi či lordu Fargaadovi? Z filmu a televize každý, ale na české muzikálové scéně se nyní představí poprvé. A budou to samá nej! A asi největším překvapením ...

Film

Také k nám pronikla kultura Made in Japan

janponsko perexJaponsko přitahuje svou exotičností, odlišným či spíše možná paralelním vnímáním snad všeho, nač si vzpomeneme - a jeho kultura fascinuje svou někdy obtížně uchopitelnou svébytností. Evropský či americký uživatel není konfrontován jen s li...