Jak se sedělo na zámcích?

Jak se sedělo na zámcích?

Tisk

zidle perexPřed dvaceti lety byl Pavel Otto mladý zapálený nábytkář, své dovednosti chtěl naplno rozvinout. A tak vznikl oTTo interier, který upřednostňuje kvalitní tuzemské výrobky a osobní přístup ke každému zákazníkovi - všichni zaměstnanci se dobře orientují v nabízeném sortimentu. Dokonce vám poradí i to, jak správně sedět.

 

 


Plzeňský oTTo interier je rodinná firma, která na trhu působí už dvacet let. V internetové i kamenné prodejně (Skvrňská 50) nabízí nábytek včetně designových židlí a věšáků. V obchodě nabízejí především klasický nábytek, vhodný do domácností, které nechtějí experimentovat. Zakládají si ale na tom, že na své si tam přijdou i fajnšmekři, jež chtějí mít doma nějaký atypický kousek.

Nápaditá je třeba jídelní židle Gruvyer v italském designu. Mají ji v několika barvách: bílé, červené, oranžové a černé. „Židle jsou stahovatelné na sebe, takže ušetří místo. Krásná židle Gruvyer rozhodně zpestří každý interiér,“ říká majitel Pavel Otto.

zidle

Jak se sedí dnes…


Zaujmou třeba i věšáky, včetně věšáku na zeď s trošku krkolomným názvem Drewmax WS114. Vyrobený je z borovicového masivu. „Použití dřevěného materiálu má celou řadu výhod, kterou ocení všichni milovníci tradičních materiálů. Dřevěný věšák vám přinese kousek přírody přímo do vaší domácnosti nebo hotelu,“ dodává Pavel Otto.

Během produktivního života nasedíme asi 80 tisíc hodin

Než se do prodejny, ať již virtuálně, nebo skutečně, vydáte, můžete si na jejím webu přečíst, jak se sedělo dříve a jak se sedí dnes. Zatímco v minulosti si s vlivem sezení na lidské zdraví nikdo příliš hlavu nelámal, dnes je to jinak. Přesto však podle průzkumů téměř 67 % lidí sedí v práci nesprávně a ani doma to nejspíš nebude o mnoho lepší. Zkuste tyhle návyky změnit. Vždyť během produktivního života údajně celkově nasedíme asi 80 tisíc hodin.

zidle 2

 Jak se sedělo na zámcích…

Dříve bývalo sezení opravdu horší: „O nějaké ergonometrii nemohlo být ani řeči - primární byl vzhled a praktičnost. O vlivu sezení na těchto židlích na lidskou páteř a zdraví samozřejmě také nikdo příliš neuvažoval. Vzpomeňme například stovky švadlen u šicích strojů v továrnách, denně trávících celou pracovní směnu "s ohnutým hřbetem" jen na dřevěných stoličkách,“ uvádí se v prezentaci interieru, s odkazem na portál o zdravém sezení. „A jak se sedělo na hradech a zámcích? Trošku pohodlněji, ale opět se všemi neduhy tehdejší konstrukce židlí a křesel.“

Foto červené židličky: archiv oTTo interier
Foto křesla: archiv zijemenaplno.cz


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nový bubeník Stratovarius: “Začal jsem mlátit hrnci a pánvemi, když mi bylo sedm.”


rolf pilve stratovariusNa konci června se ve finské kapele Stratovarius změnilo obsazení a baviče Jörga Michaela vystřídal mladičký Rolf Pilve. Tento šestadvacetiletý student konzervatoře není v hudbě ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Výstava představuje stavitelství doby Karla IV.

ntm200U příležitosti 700. výročí narození Karla IV. připravilo Národní technické muzeum výstavu s názvem Civitas Carolina aneb Stavitelství doby Karla IV. Prostor výstavy se stane staveništěm, ve kterém budou ukázány dobové stavební profese a techniky. Výstava b...

Z archivu...


Literatura

Políbila jsem Sharu Wheelerovou je skvělou knihou pro queer čtenářstvo

Sharu1Nebinární Casey McQuston napsalx opět výbornou young adultovku. Oproti Poslední stanici je však mířená hlavně na mladší čtenáře v okruhu střední školy. Je to něco mezi detektivkou a romancí a nechybí tedy napětí a silná přátelství. Rozhodně se je...

Divadlo

Na podzim do divadla: HRA LÁSKY A NÁHODY

200divDivadla měla dost času připravit se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Dalším tipem je Hra lásky a náhody v Divadle scéna ve Zlíně.

...

Film

Sedmý syn

sed perexČas se krátí a do českých kin se neúprosně blíží nový fantastický film Sedmý syn. Dílo dle knižní předlohy si na starosti vzal ruský režisér Sergej Bodrov, který je známý především díky filmům Kavkazský zajatec, či Nomád. Jak zvládl ukočírovat směsici...