Evropa nutně potřebuje zalátat, myslí si vítěz Vtipu měsíce
Banner

Evropa nutně potřebuje zalátat, myslí si vítěz Vtipu měsíce

Email Tisk

vtip 200Porota soutěže o nejlepší kreslený vtip měsíce září vybrala ze 79 přihlášených výmluvnou kresbu karikaturisty Václava Linka. Linek je zkušeným autorem kresleného humoru, členem České unie karikaturistů, vítězem několika domácích i mezinárodních soutěží i autorem vlastní humorné sbírky Jak jsem viděl život. Kutnohorský rodák žije v Kolíně a profesí je divadelním výtvarníkem. Soutěž o Vtip měsíce ovládl letos už podruhé.

 

Druhé místo obsadil Jiří Srna, který do soutěže poslal kresbu na mediální téma. Třetí František Kratochvíl publikující pod zkratkou FrK se ve svém vtipu zaměřil na bezdomovectví. Do užšího finále postoupilo celkem 20 prací. Všechny si mohou lidé prohlédnout na stránkách České unie karikaturistů www.ceska-karikatura.cz. Na stejné adrese najdou zájemci z řad amatérských i profesionálních kreslířů podmínky pro účast v dalších soutěžních měsících.

vtip 1

 

Soutěž „Vtip měsíce“ pořádá Česká unie karikaturistů, jediná profesní organizace, která na našem území sdružuje kreslíře vtipných obrázků a karikatur. Soutěží chce upozornit na to, že český kreslený humor neztratil ani v dnešní době schopnost osobitým způsobem komentovat různorodá společenská témata. Zároveň ke kreslení motivuje autory, kterým se v klasických médiích stále zužují možnosti publikovat. Česká unie karikaturistů patří pod mezinárodní organizaci FECO (Federation of Cartoonists' Organisations).


 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (4)

Čtěte také...

Příběhy krumlovských klášterů

klastery200Výstava fotografií Ladislava Pouzara a doprovodných textů Jiřího Blocha zachycuje nejrozsáhlejší rekonstrukci v novodobých dějinách města Český Krumlov. Na 16 panelech s celkově cca 270 fotografiemi mohou návštěvníci nahlédnout do příběhů obnovy n...

Z archivu...


Literatura

Daňová evidence podnikatelů 2018

daň. evidence perexNa světlo světa se začátkem roku dostala publikace Daňová evidence podnikatelů 2018. Jedná se již o 15. vydání doplněné podle aktuálně platných daňových zákonů.

 

Divadlo

OLDstars si v Divadle v Celetné zahrávají s ohněm

200 tvarPoklidný pražský divadelní srpen rozruší TVÁŘ V OHNI (Feuergesicht) Maria von Mayenburga. Ke kultovnímu textu nejznámějšího současného německého dramatika se soubor, složený ze studentů pražských uměleckých škol, vrací po pěti letech.

...

Film

Výstava Sedmdesát let studia Bratři v triku

bratri200Unikátní výstava představí od 25. listopadu až do konce roku návštěvníkům v reprezentativních prostorách Strahovského kláštera něco málo z bohaté historie a produkce studia Bratři v triku, nejúspěšnějšího českého studia kresleného filmu. Snímky Bra...