Mezinárodní den studentstva ve Zlíně 2013
Banner

Mezinárodní den studentstva ve Zlíně 2013

Email Tisk

den studenstva 200Ve dnech 11. - 18. listopadu budou ve Zlíně probíhat vzpomínkové dny k 17. listopadu – Dni boje za svobodu a demokracii, kterého se účastnili převážně studenti vysokých škol. Tento projekt již tradičně pořádá Studentské unie UTB za podpory Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ani letošní rok 2013 není výjimkou.

 

Jako symbol tohoto roku zvolila Studentská unie klíče. Všechno odstartuje v pondělí 11. listopadu, kdy bude na Náměstí Míru vystavena socha, na níž pilně pracovali zlínští studenti Fakulty multimediálních komunikací. Sama socha má představovat boj za svobodu a demokracii, bude proto celá stvořená z klíčů. Kdokoli může v průběhu 11. – 18. listopadu připojit svůj vlastní, nepotřebný klíč, a tím se stát součástí celé akce. Tato socha pak bude v pondělí 18. listopadu věnována Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně – tedy od studentů pro studenty.

Hlavní program bude zahájen v pondělí 18. listopadu v budově Univerzitního centra (U13). Studentská unie a univerzitní knihovna zde připravily pro návštěvníky výstavu za totality zakázaných knih. V těchto prostorách bude rovněž k vidění výtvarný koutek pod názvem „Nakresli si vlastního socialistického prezidenta“, fotokoutek, promítání socialistických reklam a mnoho dalšího.

den studenstva 1

V tentýž den v 18:00 odstartuje vzpomínkový pochod z Náměstí Míru skrze město Zlín po Třídě Tomáše Bati až k budově U13. Pochod zakončí proslov prorektora univerzity. Pro účastníky pochodu bude na místě připraveno občerstvení v podobě svařeného vína a čaje. Třešničkou na dortu bude večerní promítání filmu Maturita v listopadu (19:30, budova U13, místnost 131).

den studenstva plakat


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 39

Čtěte také...

Valašské Meziříčí

valasske mezirici200Výstava představuje na konkrétních příkladech středověk „zakódovaný“ do nádherných, často velice bohatě iluminovaných rukopisů, z nichž lze čerpat informace o středověku a životě v něm. Koná se 16. 08. 2017 - 01. 10. 2017.

...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

RECENZE: Strašidelný dům a jeho příběhy

strasidelny dum200V roce 2016 vydalo nakladatelství Plus knihu iniciovanou a zčásti napsanou Charlesem Dickensem – Strašidelný dům a jeho příběhy, která poodhalí, v 19. století tolik oblíbené, duchařské a zčásti i stra...

Divadlo

Balet Národního divadla a hosté - DANCE GALA

Dance gala 200Balet Národního divadla Vás zve na slavnostní představení s názvem DANCE GALA, které se uskuteční 21. června 2015 ve Státní opeře.

...

Film

Přijely Ostře sledované vlaky

vlak perexUž po čtvrté - bohužel s hlemýždím tempem jednoho titulu ročně - se obnovené premiéry dočkává klasické dílo české kinematografie, digitalizované, vyčištěné a vyrovnané v kontrastu i jasu. K divákům se tak dostává v podobě, v jaké se uvádělo při prem...