Mezinárodní den studentstva ve Zlíně 2013
Banner

Mezinárodní den studentstva ve Zlíně 2013

Email Tisk

den studenstva 200Ve dnech 11. - 18. listopadu budou ve Zlíně probíhat vzpomínkové dny k 17. listopadu – Dni boje za svobodu a demokracii, kterého se účastnili převážně studenti vysokých škol. Tento projekt již tradičně pořádá Studentské unie UTB za podpory Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ani letošní rok 2013 není výjimkou.

 

Jako symbol tohoto roku zvolila Studentská unie klíče. Všechno odstartuje v pondělí 11. listopadu, kdy bude na Náměstí Míru vystavena socha, na níž pilně pracovali zlínští studenti Fakulty multimediálních komunikací. Sama socha má představovat boj za svobodu a demokracii, bude proto celá stvořená z klíčů. Kdokoli může v průběhu 11. – 18. listopadu připojit svůj vlastní, nepotřebný klíč, a tím se stát součástí celé akce. Tato socha pak bude v pondělí 18. listopadu věnována Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně – tedy od studentů pro studenty.

Hlavní program bude zahájen v pondělí 18. listopadu v budově Univerzitního centra (U13). Studentská unie a univerzitní knihovna zde připravily pro návštěvníky výstavu za totality zakázaných knih. V těchto prostorách bude rovněž k vidění výtvarný koutek pod názvem „Nakresli si vlastního socialistického prezidenta“, fotokoutek, promítání socialistických reklam a mnoho dalšího.

den studenstva 1

V tentýž den v 18:00 odstartuje vzpomínkový pochod z Náměstí Míru skrze město Zlín po Třídě Tomáše Bati až k budově U13. Pochod zakončí proslov prorektora univerzity. Pro účastníky pochodu bude na místě připraveno občerstvení v podobě svařeného vína a čaje. Třešničkou na dortu bude večerní promítání filmu Maturita v listopadu (19:30, budova U13, místnost 131).

den studenstva plakat


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit





Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

V historickém jádru Prahy objevili  bránu z poloviny 13. století

archeologie perPracovníci Muzea hlavního města Prahy odkryli při záchranném archeologickém výzkumu, který již od loňského roku probíhá při rekonstrukci domu zvaného „Na Kocandě“ v Křižovnické ulici na Starém Městě, základy brány ve středověkém opevnění ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Jídlo jako životní styl III aneb naučte se správně jíst

jidl 200Autorská dvojice Petra Lamschová a Petr Havlíček už spolu napsali čtyři úspěšné knihy. Tato je pátá a stále ještě je o čem psát. Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu věnovanou zdravému životnímu stylu, jsou věci, které se budou opakovat stále dokola. Do...

Divadlo

Festival TANECVALMEZ opět představí českou i světovou taneční špičku

Tanecvalmez 200Už 8. ročník festivalu TANECVALMEZ proběhne první týden v červnu ve Valašském Meziříčí. Příznivci současného tanečního umění se tentokrát mohou těšit na opravdové hvězdy – špičkový norský soubor Jo Strømgren Kompani, přední taneční skupina...

Film

Festival francouzského filmu

festival franouzskeho filmuFestival unikátní francouzské kinematografie opět čeká další ročník. Tentokrát jubilejní, patnáctý! Deset předpremiérových titulů z celkových padesáti tří snímků, velké filmové hity, krátkometrážní ...