Aerofilms vysílají do Varů rekordních 11 filmů

Aerofilms vysílají do Varů rekordních 11 filmů

aerofilms 200Rekordních jedenáct filmů z kolekce distribuční společnosti Aerofilms se objeví na letošním 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Ten nejvýznamnější z nich – francouzský film Pěna dní režiséra Michela Gondryho – bude dokonce celý festival slavnostně zahajovat. Dva z filmů v nabídce AerofilmsDK a Zázrak – se pak budou ucházet o ceny v soutěži. Očekávanou filmovou událostí bude také první česká projekce nejnovějšího filmu režiséra Ariho Folmana Futurologický kongres. Po filmových projekcích bude na diváky jako každý rok čekat oficiální festivalový klub Aeroport, letos poprvé na majestátní Goethově vyhlídce. Již tradičně na karlovarský festival v Praze od 6. do 14. 7. navážou Oficiální ozvěny MFF Karlovy Vary v kinech Aero a Světozor.

„Za Aerofilms jsme rádi, že jsme se letos s karlovarským festivalem shodli na tolika filmech. I když to samozřejmě není o kvantitě, ale hlavně o kvalitě. Za každým z těchto filmů si pevně stojíme a těší nás, že je můžeme uvést právě na karlovarském festivalu,“ komentuje výběr zakladatel společnosti Aerofilms Ivo Andrle, který letos také poprvé zasedne v hlavní porotě festivalu po boku Agnieszky Hollandové a dalších významných osobností ze světa filmu.

Pěna dní zahájí karlovarský festival a vstoupí do českých kin

Jako slavnostní zahajovací film letošního ročníku karlovarského filmového festivalu byl vybrán francouzský film Pěna dní z nabídky distribuční společnosti Aerofilms. Film natočený v typickém výtvarném a vizuálním stylu režiséra Michela Gondryho zpracovává věhlasnou stejnojmennou literární předlohu Borise Viana a v hlavních rolích se českému publiku představí hvězdy současného francouzského filmu – Audrey Tautou, Romain Duris a Omar Sy. Netrpělivě očekávaná novinka, která už nyní vzbuzuje bouřlivé diskuze, vstoupí do českých kin ještě během festivalu, ve čtvrtek 4. července.

aerofilms 1 pena dni

Dva soutěžní snímky

Dva z filmů, které Aerofilms připravuje do distribuce, se probojovaly do soutěžních sekcí. V Soutěži dokumentárních filmů bude zápolit ojedinělý intimní dokument DK, který natočila režisérka Bára Kopecká o životě a smrti svého manžela, radikálního architekta Davida Kopeckého. V soutěžní sekci Na východ od Západu bude nasazen slovenský celovečerní film Zázrak režiséra Juraje Lehotského. Příběh komplikovaného života patnáctileté dívky na okraji společnosti vstoupí do kin 3. října.

Futurologický kongres a další distribuční novinky

Řada diváků si jistě nenechá ujít také předpremiérové uvedení nejnovějšího filmu Ariho Folmana Futurologický kongres. Režisér originálního animovaného dramatu Valčík s Bašírem se tentokrát vydal na experimentální cestu a kultovní předlohu klasika sci-fi literatury Stanislawa Lema zpracoval jako napůl hraný a napůl animovaný snímek. Příběh o touze po věčném mládí a strachu z reality ukazuje vizionářskou představu budoucnosti a odcizený svět technologií, které jsou povýšeny nad člověka. Snímek, jehož světová premiéra proběhla nedávno na filmovém festivalu v Cannes, uvede Aerofilms do českých kin krátce po karlovarském festivalu, již 8. srpna.

Z dalších chystaných novinek budou mít diváci karlovarského festivalu možnost vidět v předstihu také palestinský film Omar – pohnutý milostný příběh odehrávající se na pozadí komplikované politické situace Izraele – nebo v sekci Horizonty indický snímek Cizí oběd, který už letos jedno festivalové publikum okouzlil na filmovém festivalu v Cannes.

Oficiální festivalový klub Aeroport

Po pěti letech v budově bývalé České spořitelny na Divadelním náměstí se oficiální festivalový klub Aeroport v režii týmu Aerofilms letos přesune na kopec zvaný „Výšina věčného života“ – Goethovu vyhlídku. Aeroport bude otevřen od 14 hodin do pozdních nočních hodin a nabídne opět notnou dávku zábavy, relaxace a magie. Budova Goethovy vyhlídky s překrásnými prostory ožije na 9 dní čilým životem. Na každý večer je připraven hudební program, o který se postarají přední čeští Djs. Každý den o půlnoci na návštěvníky navíc čeká speciální audio-vizuální show, která objekt a blízké okolí vtáhne do magického představení. Vstup je zdarma. Na Goethovu vyhlídku se lze vydat buď pěší chůzí po značené stezce či se nechat svézt pravidelnou autobusovou linkou operující denně mezi 19. a 3. hodinou ranní. Poslední noční autobusový spoj bude zajíždět až do stanového městečka. Hlavním partnerem letošního Aeroportu je MFF Karlovy Vary.
aeroport

Šavy Vary – Oficiální ozvěny MFF Karlovy Vary v pražských kinech Aero a Světozor

V sobotu 6. 7., v závěrečný den karlovarského festivalu, navážou na festival v pražských kinech Aero a Světozor tradičně jeho Oficiální ozvěny. Stejně jako v minulých letech, tak i letos je pro diváky v Praze připravena ochutnávka toho, co letošní festival svým návštěvníkům přichystal. Po 9 dní bude šance zhlédnout znovu filmy, které vás ve Varech zvedly ze sedaček, či konečně vidět ty, na které jste se ve Varech nedostali. Oficiální ozvěny potrvají v obou pražských kinech do neděle 14. 7.
Více na: www.kinoaero.cz a www.kinosvetozor.cz

PŘEHLED FILMŮ AEROFILMS NA 48. MEZINÁRODNÍM FILMOVÉM FESTIVALU KARLOVY VARY

Pěna dní

Slavnostní premiéra na zahájení MFF KV, Hlavní program – mimo soutěž, distribuční premiéra 4. 7.
Filmová adaptace slavného románu francouzského spisovatele Borise Viana. V typickém výtvarného a vizuálního stylu režiséra Michela Gondryho se představí Audrey Tautou, Omar Sy a Romain Duris.

Futurologický kongres

Sekce Horizonty, distribuční premiéra 8. 8.
Nejnovější snímek osobitého režiséra Ariho Folmana zve diváka na vizuálně omračující jízdu, ve které se ztrácí hranice mezi fantazií, realitou a snem.

DK 

Soutěž dokumentárních filmů, distribuční premiéra 24. 10.
Stavitel, který nejradši bourá. Plachý excentrik, chladnokrevný panikář, asketický hedonik, velkorysý uzurpátor. Celovečerní dokument o životě a smrti radikálního architekta Davida Kopeckého.

Zázrak

Na východ od Západu – soutěžní sekce, distribuční premiéra 3. 10.
Příběh patnáctileté dívky, která se dostane do nápravného zařízení, touží milovat, ale není jí to dovoleno. Navzdory všem zákazům se však rozhodne žít svůj život naplno.

Omar

Sekce Jiný pohled, distribuční premiéra 26. 9.
Palestinský film vypráví pohnutý milostný příběh odehrávající se na pozadí dramatické politické situace v Jeruzalémě. Tři mladí muži a jedna dívka se pokoušejí vydobýt si právo na vlastní život a zároveň dostát poslání bojovníků za svobodu své vlasti.

Cizí oběd

Sekce Horizonty, distribuční premiéra 14. 11.
Hraný debut talentovaného indického tvůrce nabízí správnými ingrediencemi „ochucený“ příběh zatoulaného oběda, který propojí půvabnou a v manželství strádající Ilu s posmutnělým Saajanem, jemuž penze právě klepe na dveře.

Odpad město smrt
Sekce České filmy 2012-2013

Příběh filmové adaptace divadelního představení divadla Komedie se odehrává v prostředí rozpadajícího se města, při jehož sanování se politici nepokrytě dělí o zisky se spekulanty a lobbisty, to vše pod ochranou policie. Hřebejk, Kopecký, Pařízek, Fassbinder.

Život s Kašparem

Sekce Dokumentární filmy – mimo soutěž
Časosběrný dokumentární film Heleny Třeštíkové. V roce 1989 jedenadvacetiletý iniciátor studentských protestů, dnes čtyřicátník, který má za sebou životní zvraty, výhry i zklamání. 23 let života Jakuba Špalka, jedné z nejvýraznějších osobností českého divadla.

Šmejdi

Sekce České filmy 2012-2013
Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma?

Cesta do lesa

Sekce České filmy 2012-2013
Volné pokračování filmu Cesta z města Tomáše Vorla. Oslava české krajiny a přírodních živlů, kteří čelí agresivitě měst. V hlavních rolích hrají Tomáš Vorel Jr., Anna Linhartová, Tomáš Hanák, Bára Schlesinger, Bolek Polívka, Eva Holubová a Jiří Schmitzer.

Zjizvená tvář

Pocta Oliveru Stoneovi, v kinech pouze od 6. do 28. 7.
Scenárista Oliver Stone našel ideálního režiséra v o šest let starším kolegovi Brianu De Palmovi. Společně vytvořili brutální, stylový snímek, v němž exceluje Al Pacino. Film bude mimořádně uveden během července také v českých kinech.

Více na: www.aerofilms.cz


 

Rozhovor

Václav Upír Krejčí: „Nejhůř se pracuje s blbcem…“

upir krejci 200Václava Upíra Krejčího myslím netřeba představovat. Upír Krejčí zastává tolik funkcí - komik, herec, scenárista, spisovatel, dramaturg, textař (o sobě ale říká: „Spíše veršovatel, textař je moc silné slovo. Ale mé tex...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Zašlá sláva biografů a filmového pásu

biog200Zdalipak tušíte, že kinům se říkávalo biografy, že sídlila jak v neútulných prostorách, kde mnohdy nahradila dřívější zábavní podnikání, tak v přepychových sálech postavených již s vědomím, že se v nich budou promítat filmy. Zdalipak tušíte, že dříve se ...


Literatura

Nejen e-čtečky, ale i tablety a počítače jsou v oblibě pro čtení knih

KOYAANISQATSI 200Ani knihy neunikly moderním technologiím; oproti minulosti jsou čím dál více propojované třeba s chytrou elektronikou. Technologický pokrok několika posledních let rozšířil možnosti, jak jak si svou oblíbenou knihu přečíst.

...

Divadlo

Pomozte svému divadlu: Kampaň slaví dílčí úspěch, ale divadelníci jsou stále bdělí.

pomozte svemu divadluNa tiskové konferenci Asociace profesionálních divadel ČR, která stojí za informační kampaní Pomozte svému divadlu, slíbil ředitel úřadu Ministerstva kultury Milan Kupka, za...

Film

V České republice začalo natáčení dánsko-českého dramatu z období 1. světové války

tom perexVe snímku I Krig & Kærlighed (pracovní název Ve válce a lásce) se vedle plejády populárních dánských herců objeví i Němec Tom Wlaschiha známý zejména ze Hry o trůny. Ještě před několika týdny točil v barrandovských studiích druhov...