Reklama
Banner
Banner

MUŽI V NADĚJI mají naději!

Email Tisk
ImageA v kině mají naději na spoooustu minisukní, štědře naplněných dekoltů a vtipných situací. Lehká, odlehčující komedie je možností spatřit Boleslava Polívku a Jiřího Macháčka v „téměř“ seriozních rolích. Toho chlapíka ze Samotářů jsem v něm marně hledala… nebo už dobře pracuje mé zapomínání. Bolek Polívka sice hrál třiašedesátiletého notorického „děvkaře“, ovšem se svou manželkou, kterou hrála Simona Stašová, byli dokonale sehraní. Vlastně si říkali pravdu, a jeden druhého nepodezíral. A pak si ještě za okny  zařádili tak, že je vnouček obviňoval z toho, že se perou…

Simona Stašová a Petra Hřebíčková jako manželky


O kterých se nakonec dozvíme, že mají i pro chronické nevěrníky velmi důležitou roli. Nevěra totiž nebaví, pokud se od ní není ke komu vracet. A ty „ubohé“ manželky mohou z nedostatku svého muže celkem dobře těžit. Je jedno, jestli to je kabelka od Valentina nebo romantická večeře na střeše domu v centru Prahy. Možná oficiální trailer i některé názory na csfd.cz ukazují, že jde o komedii, která omlouvá nevěru či z ní činí cosi naprosto úžasného, co  oživí každý vztah. Když se však na Muže v naději podíváte, zjistíte, že tomu tak není.

Oživí pouze některé vztahy, které jsou schopny toto nejen unést, ale také také z toho těžit to lepší, jak nám ukazují tyto dva modelové páry. Když se tchán se svým vždy zásadově věrným zeťem  vydají na zálety, můžou vznikat velmi zvláštní situace. O to víc, že oba páry žijí v jednom domě a vidí si do oken.
Když však všechno praskne, končí veškerá legrace. Chvíle k zamyšlení, když si obě manželky povídají o svých pocitech a současně se střihy se díváme na stejný rozhovor obou mužů. Hezké vzájemné kombinace, věru…  Petra Hřebíčková mi o roli manželky Jiřího Macháčka řekla, že se jí hrála velmi dobře, protože žena vztažená do práce kolem dětí, domácnosti i zaměstnání jí je velmi blízká.

Image

Kalhotky do vlasů aneb Vica Kerekeš jako milenka

Velmi výraznou roli hraje ve filmu Vica (Eva) Kerekeš, která vnesla do filmu slovenštinu. Proč tomu tak je jsem se zeptala Jiřího Vejdělka, režiséra a scénáristy filmu.

„Upřímně řečeno,tím, že jsem obsadil Vicu, tak tím to bylo daný. Protože ona je v podstatě tady pro nás „dovoz z Maďarska“ a slovenštinou vládne. S češtinou jsem to s ní zkoušel, ale to bylo docela krkolomné, a ona tam ve scénáři vlastně hraje tanečnici a studentku, takže může být z ciziny a rozumíme jí.“

Dialogy ve slovenštině byly pak vybírány tak, aby byly co nejvíce podobné češtině, aby tam nebylo moc velmi cizích slov, protože mnoho Čechů už slovenštinou tak dobře nevládne. To se myslím podařilo. Navíc, mnohem více Vica mluví pohledem, tělem, zejména tehdy, kdy si velmi žhavě a provokativně u kulečníku svlékne kalhotky a sepne si s nimi dlouhé hnědé vlasy, protože jí překážejí ve hře.

Jiří Vejdělek navíc prozradil, že scénář mu zrál v hlavě dlouho a vznikl v podstatě na přání divaček po úspěšných Ženách v pokušení a napsal ho na jeden zátah asi za 14 dní.

Milé detaily

Trenýrky naruby, kalhotky v kapse, fotky přirození svých milenek, ba dokonce celá galerie, snad můžu prozradit, že podařený tchán jich měl 139 a ta poslední mu život obrátila doslova naruby.

Image

Film nachází hrdiny ve chvíli, kdy si žijí své poklidné životy, stanete se svědky obrovské bouře a spletité situace plné zvratů, aby se zas nakonec až téměř neuvěřitelně vše dalo do pořádku a opět všichni budou žít relativně v klidu a pohodě – jak poznáte z fotek při závěrečných titulcích.

Jiří Vejdělek má rád scénáře plné zvratů a je to na filmu znát. Zejména jeden zvrat jsem nečekala, protože jsem o něm nikde nečetla a tak ho nebudu ani tady prozrazovat – způsobil v kinosále ponuré ticho a dojetí.  A další zvrat způsobí žluté tulipány a my se podíváme i na krásu  mužské žárlivosti. Na druhou stranu vždycky je nakonec líp a tak se třeba pobavíte u scény, kdy manželka volá svému muži, protože se právě z okna dívá na milující se dvojicci – netuší však, že se dívá na svého manžela. Petra Hřebíčková se mi líbila jako nepříliš výrazná, ale něžná manželka s úžasnými výkyvy k perfekcionismu, jež dokáže chlapa totálně zazdít. Vica Kerekeš zaujala jednoznačně svými vnadami, oříškově hnědýma očima a energií opravdové ženy. Jiří Macháček hrál tak přirozeně, jako zpívá v MIG21, nezklamal mě, ani nepřekvapil, přesně takový výkon jsem čekala a Boleslav Polívka mě překvapil, na něj jsem se hodně těšila, protože jsem se stále nemohla zbavit škatulky Kurvahošiguttentag nebo Manéž… A hle..I on umí zahrát dospělého a vyrovnaného, ba dokonce i moudrého muže. Myslím si, že výběr herců byl dokonalý a nikoho jiného si na těchto postech neumím představit. Určitě stojí za to si na film zajít.

Přinejmenším si oddechnete a nahlédnete do zákoutí mužské duše, té primitivní chlapské, ale i té, kterou muži zase tolik neodkrývají… A je-li to pozdně-letní limonáda, to už nechám jen na  vašem uvážení. Pro mě nebyla, i ten hlubší význam jsem ve filmu našla. Je jen na vás, jestli ho taky uvidíte.


Film je přístupný od 12 let.
Distribuce: Falcon
Premiéra: 25. Srpna 2011
Délka: 115 minut
Hrají: Jiří Macháček, Boleslav Polívka, Simona Stašová, Petra Hřebíčková, Vica Kerekés
Děkuji: Cinestar Pardubice

Foto: www.falcon.cz

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Nechte si poradit...

Jaká kniha, divadlo, koncert či jiná akce by našim čtenářům neměly uniknout?

JANA SEMELKOVÁ

šéfredaktorka týdeníku Naše rodina a jednatelka JaS nakladatelství, s.r.o

Kniha:


knihy od JIŘÍHO HOLUBA, FREDERIKA BACKMANA

Je velice těžké z řady knížek, které kolem mne jsou, vybrat jedinou. Miluji knihy Jiřího Holuba a v poslední době jsem se zcela nepokrytě zamilovala do románů Frederika Backmana. Poměrně mladý Švéd dokonale ve svých příbězích vystihuje myšlení zkušených lidí, kteří jsou ve světě upřednostňujícím mládí najednou ztraceni. Mají pocit, že je už nikdo nepotřebuje, jenže se ukáže pravý opak. Tedy Muž jménem Ove vás zprvu naštve, vrátíte se k němu a nakonec ho budete milovat. Kniha Tady byla Britt-Marie ukáže, jak se postavit nepřízni osudu. Stanete se fanoušky fotbalu a uklízení, ani nebudete vědět jak. V té třetí – Babička pozdravuje a omlouvá se – prožijete dobrodružnou cestu malé dívenky za jakýmsi pokladem. Připravila ji pro ni umírající babička a vlastně jí pomohla vyrovnat se se smrtí. Tři krásné příběhy se vyznačují laskavým humorem i sžíravou ironií, jsou plné života a víry, že to s námi, lidmi, není úplně špatné… Moje tipy tedy zní: cokoli od Holuba nebo Backmana a nebudete litovat.

Banner

Partneři

Nové komentáře

Facebook

Google+

Twitter


O nelehkém údělu českého intelektuála ve dvacátém století

muka200Konečně česká literární věda splatila další ze svých dluhů a přináší na trh, a především pro zájemce z řad odborné veřejnosti, v souhrnné podobě život a tvorbu jednoho z  největších českých literárních vědců a estetiků, který zásadním způsobem ovlivini fo...

Sváteční představení v Národním divadle

nd pan z praseckova 200Na období Vánočních svátků připravil soubor činohry Národního divadla pestrou nabídku inscenací, které vám mohou zpříjemnit atmosféru tohoto jedinečného ročního období.

...
Horyzonty, festival dobrodružných filmov

200filmFestival dobrodružných filmov sa konal od 14. do 16. novembra v priestoroch Kultúrneho a Metodického centra v Trenčíne. Bohatý program pre návštevníkov pripravili manželia Dutkoví, ktorí ho organizovali spolu s predsedom Trenčianskeho samosprávneho kr...

Zpěvák SMOLÍK vystupuje v klipu se svou dcerou
ImageStylově barvami a paletou pokřtil své nové album „PALETA ŽIVOTA“ zpěvák Jakub Smolík. Kmotrem mu byl herec Lukáš Vaculík, který se na společenských akcích čast...