Přehlídka Netradičního Filmu letos na téma sex a nahota
Banner

Přehlídka Netradičního Filmu letos na téma sex a nahota

netradicni film 200Sex a nahota. Pojmy, které v současné společnosti neprobouzejí téměř žádné emoce. Jejich četnost v mediálním prostoru a nadužívání marketingovým průmyslem, způsobilo postupné vyprázdnění dříve intimní části lidského života. Uměle tvořené ideály ovlivňují obecné představy o nahotě a její přijatelnosti, sex staví do roviny konzumní, čímž podporují rozvoj bezduchého pornoprůmyslu.

Přehlídka netradičního filmu (PNF) tento fenomén zkoumá a svým jedinečným konceptem erudovaně uvede diváky do dané problematiky. Formou přednášek, projekcí a divadelních představení bude návštěvníkům umožněn jedinečný vhled do umělecké a mediální sféry, která se sexualitou a nahotou pracuje. Jednotlivá díla budou patřičně zasazena do politického a kulturního kontextu odborníky z řad filmových vědců a mediálních teoretiků.

Jubilejní pátý ročník PNF již tradičně hostí Mladá Boleslav v termínu od 25. do 27. září, přičemž stěžejním bodem programu bude erotický román a jeho filmové adaptace. Třídenní program divákům nabídne několik projekcí převážně celovečerních snímků, z velké části v jejich české premiéře.

Forma erotického románu je v literatuře velmi obvyklá, z čehož dramaturgie čerpá a navštěvníkům nabízí výběr výrazných děl evropské i americké produkce, přičemž v této sekci budou výrazně zastoupeny snímky sedmdesátých let, mimo jiné Josefína Mutzenbacherová (1970) rakouského filmaře Kurta Nachmanna, nebo nejstarší z uvedených Fanny Hillová (1964) Američana Russe Meyera. Nejvýraznější adaptací v tomto bloku bude bez pochyb Obratník raka (1970), v orginále Tropic of Cancer, režiséra Josepha Stricka.

Mimo koncept zahraničních produkcí inspirovanými erotickým románem se zde představí i Jan Švankamjer se svými projekty Zamilované maso (1989), Jáma kyvadlo naděje (1983) a Šílení (2005). Divadelní produkci zajistí olomoucké seskupení Ansámbl Oz a projekční dny budou uzavírat vystoupení hudebních těles jako Space love či Manon Mert.

netradicni film

MÍSTO KONÁNÍ:
Festivalové centrum je umístěno v Divadelním sále Domu kultury (DK) v Mladé Boleslavi (Dukelská 1093, Mladá Boleslav).
Doprovodný hudební program se letos tradičně odehraje v klubu UTurn Pub (Pražská brána 111, Mladá Boleslav).

AKREDITACE:
Návštěvníci přehlídky se budou moci akreditovat přes internetový formulář na webových stránkách http://www.netradicnifilm.cz/cs/akreditace. Do 24. září 2014 bude možné zakoupit zvýhodněnou akreditaci za 200 Kč na celý festival. Vstupné na jednotlivou položku programu (projekce, koncert, přednáška) činí 50Kč.
Akreditace do 24. září 2014

CENY:
ZÁKLADNÍ 250 Kč, 200 Kč
ZLEVNĚNÁ (ISIC, ZTP) 200 Kč, 150 KčSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Mirjam Landa: Měla bych přitvrdit

Mirjam perex„Jsem ráda, že už je po svátcích a můžeme zas všechno dělat normálně,“ směje se režisérka, autorka a producentka Mirjam Landa. I když tedy zrovna její začátek roku moc „normální“ není, protože úspěšná divadelnice a matka...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Průvodce nekonečným seriálem

ulice pruvodce serialem 200Na televizních obrazovkách se s ním setkáváme večer co večer po dobu 8 let. A o čem že je řeč? Přeci o seriálu Ulice, který odstartoval své vysílání 5. září 2005 a nadále se těší divácké přízni.


Literatura

Klidnou vodou pohne Vír od Frode Granhuse

Vir 200Pod podivně znějícím severským jménem Frode Granhus člověk netuší, co si představit. Ale lakonicky znějící název knihy Vír je  mrazivý norský detektivní román, a i proto byste mu měli dát šanci a  začíst se. Naprosto vás ...

Divadlo

Vršovické divadlo MANA uvede v české premiéře inscenaci Země česká, domov můj?


Mana 3Další novinkou vršovické scény je původní česká hra nazvaná Země česká, domov můj? Příběh českého vlastenectví je inspirovaný skutečným osudem a vzpomínkami vršovického rodáka, učitele, varhaníka a legionáře Františka Nováka. Napínavou a autentick...

Film

16. Festival francouzského filmu

200filmOd 21. do 27. listopadu promluví plátna vybraných kinosálů v Praze (Lucena, Světozor, Kino 35, CineStar Anděl), Brně (Scala) a Českých Budějovicích (Kotva) jazykem vzdělanců a zamilovaných. Již šestnáctý Festival francouzského filmu opět nabízí rozman...