Národní památkový ústav: Na památky i v zimě

Národní památkový ústav: Na památky i v zimě

npu200Také v zimním období se mohou zájemci vydat na řadu našich památek, které spravuje Národní památkový ústav (NPÚ), a zažít zajímavé akce či prohlídky. V zámeckém parku na Sychrově připravují na sobotu 23. ledna již šestý zámecký masopust. Na návštěvníky čekají tradiční řemeslníci – sklář, keramik, výrobce dřevěných hraček a další. Připravena bude i klasická zabijačka. Nebude chybět ani masopustní průvod. Náladu celé akce podtrhne národopisný soubor Krkonošský horal z Vrchlabí a folklorní soubor Horačky. K příjemnému posezení zve během masopustu rovněž zámecká oranžérie.

 

Také ve skanzenu na Veselém Kopci se bude 30. ledna konat masopust. Nebude chybět tradiční obchůzka masopustního průvodu v podání vesnické skupiny ze Studnic. Na zámku v Rájci nad Svitavou budou v únoru a březnu otevřeny zámecké skleníky. Návštěvníci se mohou těšit se můžete na výstavu kamélií ve vyzdobených zámeckých interiérech. Podobně tomu bude v těchto měsících také v Květné zahradě v Kroměříži. Velikonoční veselici s kuřetem chystají na zámku v Mníšku pod Brdy na 26. března. Akce má charitativní charakter a návštěvníci se mohou těšit na šermíře, pohádky, živou hudbu, jarmark, výtvarné dílny a pašijové hry.

npu8

 

Během zimních měsíců má své brány pro návštěvníky otevřena řada dalších památek. Je však nutné si na internetových stránkách jednotlivých objektů ověřit otevírací dobu. K památkám otevřeným i v zimním období patří například Soubor lidových staveb Vysočina brněnská vila Stiassni, hradní muzeum v Českém Krumlově, zámek Hluboká nad Vltavou, hrad Karlštejn, denně je otevřena Květná zahrada v Kroměříži. Navštívit lze v zimních měsících také hrad Křivoklát, zámek Lednice, Mníšek pod Brdy, Nové Hrady, Sychrov, nebo Valeč.

www.npu.cz , hodnocení 80 %.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)


Literatura

Jak mít úspěšné dítě a proč je odhodlání, zvědavost a vytrvalost pro úspěch mnohdy důležitější než inteligence?

uspesne dite perexRJak již bylo před časem na našich stránkách avizováno, vyšla velmi zajímavá kniha Jak mít úspěšné dítě s podtitulem Proč je odhodlání, zvědavost a vytrvalost důležitější než inteligence amerického...

Divadlo

Svět podle Amanitas – tentokrát s názvem Destinace

Amanitas divadlo 200Prostranství před pražským Cross klubem se v úterý 29. července promění v tak trochu jiný svět, a to svět nového cirkusu. Budete zde moci shlédnout premiéru pouličního divadla s názvem Destinace v podání skvostných Amanitas.

Film

Jak žena zvelebila park ve Versailles

kral 200Jedním z filmů, které ve čtvrtek 19. března zahájily letošní Febiofest, byl v předpremiéře uvedený anglický (a anglicky mluvený) snímek Králova zahradnice. Jedná se o další ukázku toho, jak umějí (či neumějí) režírovat uznávaní herci - v tomto případě ...