Pařížský Disneyland využívá pro svou novou atrakci technologie Canon
Banner

Pařížský Disneyland využívá pro svou novou atrakci technologie Canon

cano 200Skupina uživatelů produktů řady Cinema EOS se rozrostla o Walt Disney Studios Park. Světoznámý pařížský zábavní park využil produkty značky Canon k natočení řady 4K videí, která budou součástí nové atrakce Ratatouille: Dobrodružství totálně střeleného Remyho. Natáčení měl na starosti uznávaný francouzský režisér Sébastien Devaud, který je jedním z průkopníků ve využívání zrcadlovek pro tvorbu videí.

 

Atrakce Ratatouille: Dobrodružství totálně střeleného Remyho vychází z francouzského animovaného filmu, který natočilo studio Disney-Pixar v roce 2007. Výstavba atrakce trvala pět let a pařížský Disneyland ji otevřel letos v červenci. Program umožňuje naprosté vtažení diváků do děje.

cano 1

Canon je průkopníkem ve vývoji kamer s rozlišením 4K; v roce 2012 uvedla společnost filmovou kameru EOS C500 a multimediální zrcadlovku EOS-1D C, které si získaly popularitu právě v oblasti televizního a filmového vysílání. V Disney prošla testováním řada produktů různých značek. Společnost se nakonec rozhodla pro filmové kamery EOS Cinema, které nejlépe splňují požadavky na profesionální kvalitu a schopnost natáčet i v náročných filmových prostředích.

cano 2

Kompaktní rozměry EOS-1D C umožnily připojení této multimediální zrcadlovky k takzvaným krysomobilům. Tato speciálně navržená vozidla ve tvaru krysy jsou součástí nové atrakce a během natáčení k nim byla připojena i další zařízení, která umožnila naplnění tvůrčích záměrů pařížského parku.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Brazilská capoeira v sobě skrývá boj, tanec, akrobacii i hudbu

capoeira 200Capoeira… už jste to slovíčko někdy slyšeli že? Ale co to jen mohlo být… hora v Asii? Mexický dezert? Nebo možná španělská vesnice…kdepak, samá voda. Capoeira je brazilské bojové umění. A kdo by vám o něm mohl říct více, než graduado Girafa, olo...

Hledat


Literatura

Který kluk by nemiloval vojáčky?

vojacci 200Když se spojí otec se synem, dva velké zájmy a spolupráce s nakladatelstvím, může vzniknout skvělý počin. A jedním z nich je rozhodně kniha Vojáčci zaměřené na legionáře, rytíře a samuraje.

 

...

Divadlo

Divadlo Bolka Polívky otevírá svou Letní scénu

polivkaDivadlo Bolka Polívky otevírá svou Letní scénu – první představení již v pátek 21. července! Idylické letní večery, působivá atmosféra historického Brna a především výrazné herecké osobnosti v pozoruhodných představeních. To vše a je...

Film

Příšerky jen pro děti

priserky 200Letošní léto nabízí mnoho zajímavých filmů a tak si do kina můžeme zajít i na Univerzitu pro příšerky. Je to poslední snímek z rodinky Pixarů. Setkáme se tam po dlouhé době nejen s Jimem Sullivanem a Mikem Wa...