Putovní výstava se stěhuje

Putovní výstava se stěhuje

Tisk
imagesPutovní výstava Poznej světové dědictví UNESCO se stěhuje na zámek Mníšek pod Brdy a k vidění bude i v Löw-Beerově vile v Brně. Kolekci fotografií, která představuje unikáty ze Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, bude možné zhlédnout do 30. srpna. Fotografie jubilejního 15. ročníku autorského projektu Mileny Blažkové Poznej světové dědictví UNESCO prezentují kolekci fotografií Španělska, Švýcarska, rakouského Salcburku, Tuniska a řady zemí jihovýchodní Asie.
 
 

Výstavu na státním zámku Mníšek pod Brdy naleznou návštěvníci ve dvou výstavních prostorách, které jsou volně přístupné z nádvoří během otevírací doby zámku. Fotografie jsou doplněny informačními materiály o jednotlivých zemích a místech.
Návštěvníkům budou k dispozici i katalogy cestovní kanceláře, která svým klientům památky UNESCO představuje v reálu. Kromě toho bude v červenci v galerii vily Löw-Beer v Brně k vidění kolekce fotografií Českého dědictví UNESCO. V srpnu ji vystřídá kolekce Tuniského dědictví UNESCO.
 
Průhonice1
Autorský projekt RNDr. Mileny Blažkové nazvaný Poznej světové dědictví UNESCO přibližuje místa v České republice i ve světě vybraná organizací UNESCO pro svou mimořádnou hodnotu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Projekt prohlubuje znalosti a povědomí o těchto místech, představuje jednotlivé unikáty i jejich celky v širších souvislostech a přispívá k ochraně a zachování těchto skvostů pro budoucí generace.
Vzdělávací projekt Poznej světové dědictví UNESCO má na svém kontě od roku 1994 stovky reportáží, besedy, znalostní soutěže, dvojí vydání knihy 12 pokladů Čech a Moravy, exkluzivní revue Světové dědictví UNESCO a putovní výstavy fotografií míst světového dědictví. Respektovaným počinem na české kulturní scéně se staly za dobu své existence právě fotografické výstavy. První ročník s kolekcí fotografií českého dědictví UNESCO se konal v roce 2003; od té doby postupně přibývaly kolekce unikátů dalších evropských zemí – Slovenska, Chorvatska, Německa, Švýcarska, Španělska, Rakouského Salcburku, Kypru a dalších kontinentů, z Afriky např. Tuniska, z Asie Číny, Indie a zemí Jihovýchodní Asie.
 
Salzburg2
Po připsání Průhonického parku k historickému centru Prahy pod ochranu UNESCO vznikla kolekce tohoto parku, výstava představila také památky zemí Visegrádské čtyřky nebo se soustředila na téma biodiverzity naší planety.
Projekt je realizován ve spolupráci s partnery, hlavně s institucemi z oblasti kultury a cestovního ruchu: postupně se do projektu zapojily národní organizace cestovního ruchu Slovenska, Chorvatska, Německa, Švýcarska, Tuniska, Kypru, Španělska, města Salcburk a Berlín.
V České republice spolupracují s projektem městské úřady, domy kultury, knihovny, muzea a další kulturní a veřejné instituce. Projekt získal v minulosti několikrát podporu Ministerstva kultury České republiky z grantu Na podporu památek UNESCO. Od roku 2003 probíhá projekt Poznej světové dědictví pod záštitou České komise pro UNESCO.
 
Průhonice2
Ctibor Čejpa, ilustrační foto autor 

 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Hudba je moje životní vášeň

kristina 200

Mladičká studentka psychologie Kristýna Lištiaková je sympatickou písničkářskou s oduševnělými texty a nádherou barvou hlasu. Zpívá o spříznění duší a lásce, která se nedá na míru ušít…

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...


Literatura

Atlas vyhubených živočichů vás nadchne

atlas vyhubenych zivocichu 200V květnu vyšla ve spolupráci nakladatelství B4U Publishing a Albatros výborná encyklopedie nejen pro děti Atlas vyhubených živočichů. Srozumitelné a pozoruhodné vyprávění ve spojení s úžasnými ilustracemi vy...

Divadlo

Kolečko v Disku pracuje s buchtami i bohyněmi

buchty a bohyne200Petr Kolečko (Okresní přebor) napsal divadelní hru přímo na míru čtyřem absolventkám, čtvrtého ročníku Katedry herectví činoherního divadla pražské DAMU, Nikol Kouklové, Evě Josefíkové, Marii Poulové

Film

Je rolí člověka průměrovat pravdu?

role200Pravda je esenciálním prvkem finského dramatu Role člověka. Tento snímek zahájí desátou přehlídku Severská filmová zima v pražském kině Lucerna, a to ve čtvrtek 13. února 2020. Příběh filmu vychází ze stejnojmenné knihy autora Kariho Hotakainena. Přijďte ...