Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo dvě soutěže
Banner

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo dvě soutěže

Email Tisk

souteze200Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ocení nejlepší návrhy a realizace obnovy v soutěži Památka roku 2016. Druhý projekt je určen pro studenty středních a základních škol, kteří se věnují fotografování historických objektů.                                                                                                                                 

 

Soutěž Památka roku je rozdělena na dvě kategorie. První zahrnuje rekonstrukce do dvou milionů korun, druhá se zaměřuje na projekty převyšující tuto částku. Vítězná realizace by měla vycházet z odborných průzkumů, zvýrazňovat památkovou, architektonickou a urbanistickou hodnotu stavby, podporovat jedinečný charakter prostředí a zohledňovat vhodné využití objektu, které by přispělo k jeho oživení. V minulém ročníku získal ocenění měšťanský dům ve Slavonicích a komplex krumlovských klášterů. Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska již devět let organizuje také mezinárodní soutěž Mladí fotografují památky. Cílem akce je podpora zájmu o architektonické dědictví, městskou i venkovskou krajinu, historické budovy a zahrady. Vítězové národního kola budou slavnostně vyhlášeni 18. dubna, kdy si zároveň připomínáme Mezinárodní den památek a sídel.                                                                                                

Uzávěrka pro podání přihlášek v soutěži Památka roku 2016 je 25. ledna, zájemci o účast v projektu Mladí fotografují památky mohou zasílat snímky do 19. března. Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHS ČMS)

je dobrovolná, zájmová, nestranická a nevládní organizace sdružující především historické obce nebo jejich částí, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. Vzniklo z iniciativy měst v listopadu roku 1990. K 1.8.2016 má celkem 214 členů, z toho 203 řádných a 11 přidružených.

souteze


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

Největší cestovatelský svátek opět v Praze - festival Kolem světa

kolemsveta perexZemě všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst, cestovatelská setkání. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v Čechách – festival Kolem světa.

...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Přední francouzský spisovatel Hédi Kaddour přijíždí do Česka představit svůj podmanivý román „Protější břehy“. Na propletenci několika postav Hédi Kaddour demystifikuje střet kultur. Palčivě aktuálně zachycuje nedávnou minulost Evropy a kořeny jejích souč

kaddour 20020. léta 20. století. Severní Afrika. Zaběhnutý řád koloniálního města naruší příjezd amerického filmového štábu. Cizorodý prvek v dosud bipolárním světě rozkrývá stereotypy sžitých kultur i nevyhnutelnou  změnu společnosti. Střet velkých i malých ...

Divadlo

Muzikál Robin Hood se vrátí na repertoár Divadla Kalich

robin200Muzikálový příběh zbojníka Robina Hooda z autorské dílny Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové opět ožije na jevišti pražského Divadla Kalich. Robin Hood se na něj vrátí v pátek 19. února 2016 na limitovaný počet 20 repríz.

...

Film

Film - náš pomocník

film200V posledních letech byly několikrát zveřejněny soubory filmů, sjednocených autory (cestopisy Hanzelky a Zikmunda), případně výrobcem (zlínské reklamy). Nyní Národní filmový ústav ve spolupráci s Filmexportem vydal záslužný komplet krátkých filmů z 50. ...