Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo dvě soutěže

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo dvě soutěže

Email Tisk

souteze200Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ocení nejlepší návrhy a realizace obnovy v soutěži Památka roku 2016. Druhý projekt je určen pro studenty středních a základních škol, kteří se věnují fotografování historických objektů.                                                                                                                                 

 

Soutěž Památka roku je rozdělena na dvě kategorie. První zahrnuje rekonstrukce do dvou milionů korun, druhá se zaměřuje na projekty převyšující tuto částku. Vítězná realizace by měla vycházet z odborných průzkumů, zvýrazňovat památkovou, architektonickou a urbanistickou hodnotu stavby, podporovat jedinečný charakter prostředí a zohledňovat vhodné využití objektu, které by přispělo k jeho oživení. V minulém ročníku získal ocenění měšťanský dům ve Slavonicích a komplex krumlovských klášterů. Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska již devět let organizuje také mezinárodní soutěž Mladí fotografují památky. Cílem akce je podpora zájmu o architektonické dědictví, městskou i venkovskou krajinu, historické budovy a zahrady. Vítězové národního kola budou slavnostně vyhlášeni 18. dubna, kdy si zároveň připomínáme Mezinárodní den památek a sídel.                                                                                                

Uzávěrka pro podání přihlášek v soutěži Památka roku 2016 je 25. ledna, zájemci o účast v projektu Mladí fotografují památky mohou zasílat snímky do 19. března. Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHS ČMS)

je dobrovolná, zájmová, nestranická a nevládní organizace sdružující především historické obce nebo jejich částí, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. Vzniklo z iniciativy měst v listopadu roku 1990. K 1.8.2016 má celkem 214 členů, z toho 203 řádných a 11 přidružených.

souteze


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Putovní výstava Památky nás baví se v srpnu představí na Bečově

Becov 200Na státním hradu a zámku Bečov proběhne od 2. srpna putovní výstava nazvaná Památky nás baví, která si odbyla premiéru v květnu v Českých Budějovicích a poté se představila v palácových zahradách pod Pražským hradem a na zámku v Hradci nad Moravicí...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

České dějiny očima psa

200lit„Co bylo, to bylo…“ tak začíná celý příběh našeho malého žlutého Psa s hnědými fleky. Nejspíš obyčejný, český oříšek. Obyčejný? Určitě ne, tento Pes prošel neobyčejnými dějinami Českého národa, vždy věrně po boku člověka. A nejenom to. Tento pes je v mno...

Divadlo

Roztočené Šivovo kolo života
ImageV neděli 29. 1. v pražském divadle ABC se odehrála premiéra výjimečného a originálního tanečně-audiovizuálního představení Šivovo kolo života. Projekt, na kterém se zápalem pracovala skupina skutečných umělců bezmála dva roky, viděl...

Film

Očima fotografky: Nový film režiséra úspěšné filmové trilogie O Nicholasi Wintonovi

Film ocima fotografky 200Filmy uznávaného režiséra Mateje Mináče proslavily příběh záchrany 669 dětí sirem Nicholasem Wintonem během 2. světové války. Jeho nejnovější film je o osudu dítěte, které nemělo to štěstí dostat se včas do bezpečí jední...