Najděte v Praze netradiční místa, která mají kouzlo
Banner

Najděte v Praze netradiční místa, která mají kouzlo

Email Tisk

praha neznama 200Praha, neustále přecpaná davy turistů, kteří fotí i jízdu tramvají nebo metrem, má svá tradiční místa, kam se podíváte při výletu se třídou, kam vezmete svou rodinu nebo známé, když vás přijedou navštívit a jsou to ta stejná místa, která uvádějí všechny turistické průvodce. Ne že by Karlův most nebo Pražský hrad s katedrálou svatého Víta nebyly dostačující, ale pokud chcete změnu, začtěte se do publikace Praha neznámá.

Možná už jste projekt Praha Neznámá zaznamenali na Facebooku nebo jste při brouzdání po internetu našli přímo webové stránky a třeba jste se dokonce zúčastnili jedné z pořádaných komentovaných prohlídek.  A pokud jste se s touto iniciativou ještě nesetkali, zbystřete.

Pro knižní podobu musel autor vybrat pouze zlomek ze svých výprav a objevů. Můžeme tak prozkoumat zbytek kdysi proslulých Barrandovských teras, které léta netrpělivě čekají na zásah investora, možná by ale pomohl spíše zázrak. Návštěva může v pozdějších hodinách zvyšovat adrenalin v krvi stejně, jako kdybyste si vybrali k průzkumu chudinskou kolonii Na Slatinách.

Mezi mou TOP trojku řadím kapitoly Malebný Nový Svět, Lázeňské letovisko Klánovice a Luxusní Ořechovka. Jsem ráda, že jsem při svých toulkách navštívila alespoň jedno v knize zmíněné místo, a to Kozinovo náměstí a jeho okolí v Hostivaři.
Zdá se, že na straně 149 došlo k záměně popisků u fotek – a jelikož věřím, že kniha bude mít úspěch a dojde třeba k dotisku – bylo by dobré ji znovu revidovat a případné další chyby odstranit.
V každém případě Petr Ryska přináší na knižní trh svěží publikaci o zajímavých místech, která je doplněna velkým množstvím fotografického materiálu, ale také poutavými informacemi z historie daného místa. Tak třeba se někdy potkáme při rozjímání pod „Masarykovým“ stromem.

praha neznama

Praha neznámá - Procházky po netradičním místech a zákoutích
Autor: Petr Ryska
Žánr: průvodce
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2016
Počet stran: 232
Hodnocení: 90 %
Zdroj foto: http://www.kosmas.cz/
http://www.grada.cz/praha-neznama_8809/kniha/katalog/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Čtěte také...

Keňa, rovníková Afrika - hory, jezera, pláně, savana, bílé pláže, průzračný oceán

kena masajove perexKEŇA - tato úžasná země leží na východním pobřeží rovníkové Afriky. Krajina je tvořená vysokými horami střídajícími se s jezery, savanou, lesy a pláněmi. Keňské pobřeží je tvořeno bílými plážemi s jemným bílým pískem...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Bylo nebylo – Once Upon a Time

bylo 200Pohádkový příběh v realistickém světě, to jest dílo Bylo nebylo. Dost diváků knihu může znát ze seriálové adaptace, jež nese název Once Upon a Time, a právě jejich ohlasy tvrdí, že tuto knihu je nejlepší číst po zhlédnutí seriálu. Ovšem je to pravda?

Divadlo

Prostory Roxy a NoD slaví 20 let!

narozeniny roxy be twentyDruhé kulatiny oslaví kluby, jejichž adresa je známá tisícům lidí v celé zemi. Mimořádný věk si žádá mimořádnou oslavu a tou rozhodně program, nazvaný BE TWENTY, je! Svůj program má Roxy i

Film

Do kina Ponrepo přicházejí slavné dokumenty Tráva a Čang

trava cang 200Pražské kino Ponrepo, studnice nedávných, dávných i pradávných filmů, otevírá nový cyklus nazvaný vizuální antropologie. Hodlá v něm představit proslulé dokumenty o zvycích a obyčejích exotických národů, přinášející svědectv...