Najděte v Praze netradiční místa, která mají kouzlo
Reklama
Banner

Najděte v Praze netradiční místa, která mají kouzlo

Email Tisk

praha neznama 200Praha, neustále přecpaná davy turistů, kteří fotí i jízdu tramvají nebo metrem, má svá tradiční místa, kam se podíváte při výletu se třídou, kam vezmete svou rodinu nebo známé, když vás přijedou navštívit a jsou to ta stejná místa, která uvádějí všechny turistické průvodce. Ne že by Karlův most nebo Pražský hrad s katedrálou svatého Víta nebyly dostačující, ale pokud chcete změnu, začtěte se do publikace Praha neznámá.

Možná už jste projekt Praha Neznámá zaznamenali na Facebooku nebo jste při brouzdání po internetu našli přímo webové stránky a třeba jste se dokonce zúčastnili jedné z pořádaných komentovaných prohlídek.  A pokud jste se s touto iniciativou ještě nesetkali, zbystřete.

Pro knižní podobu musel autor vybrat pouze zlomek ze svých výprav a objevů. Můžeme tak prozkoumat zbytek kdysi proslulých Barrandovských teras, které léta netrpělivě čekají na zásah investora, možná by ale pomohl spíše zázrak. Návštěva může v pozdějších hodinách zvyšovat adrenalin v krvi stejně, jako kdybyste si vybrali k průzkumu chudinskou kolonii Na Slatinách.

Mezi mou TOP trojku řadím kapitoly Malebný Nový Svět, Lázeňské letovisko Klánovice a Luxusní Ořechovka. Jsem ráda, že jsem při svých toulkách navštívila alespoň jedno v knize zmíněné místo, a to Kozinovo náměstí a jeho okolí v Hostivaři.
Zdá se, že na straně 149 došlo k záměně popisků u fotek – a jelikož věřím, že kniha bude mít úspěch a dojde třeba k dotisku – bylo by dobré ji znovu revidovat a případné další chyby odstranit.
V každém případě Petr Ryska přináší na knižní trh svěží publikaci o zajímavých místech, která je doplněna velkým množstvím fotografického materiálu, ale také poutavými informacemi z historie daného místa. Tak třeba se někdy potkáme při rozjímání pod „Masarykovým“ stromem.

praha neznama

Praha neznámá - Procházky po netradičním místech a zákoutích
Autor: Petr Ryska
Žánr: průvodce
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2016
Počet stran: 232
Hodnocení: 90 %
Zdroj foto: http://www.kosmas.cz/
http://www.grada.cz/praha-neznama_8809/kniha/katalog/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 29

Čtěte také...

Návštěvníci zámku Úsov prožijí odpoledne jako ve středověku

usov perexRytířskou hru kvintánu, šermířský souboj, přetahovanou, střelbu z kuše i praku si vyzkoušejí návštěvníci Středověkého odpoledne na zámku Úsov v sobotu 21. června od 13 hodin. Prohlédnou si mohou také lovecko-lesnické...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Víkend s panem Darcym aneb románek po anglicku

vikend s panem darcym200Jako doušek voňavého čaje o páté, dotek hřejivého kostkovaného plédu i povznášející pohled na cihlový dům s kvetoucími begóniemi a šťavnatě zeleným anglickým trávníkem… Takové pocity a obrazy navozuje čtení románu Víkend ...

Divadlo

Prague Shakespeare festival: ohromná událost!

Rutherford CravensPrague Shakespeare festival uvede od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadle Kolowrat v originální angličtin...

Film

Jiný příběh Sněhurky a sedmi trpaslíků

snehurka jiny pribeh plakat200Novodobé návraty k němému filmu a jeho poetice se zpravidla vyznačují nějakým ozvláštněním, které odůvodňuje užité postupy - zpravidla postřehneme laskavě ironizující náhled, pracující s obvyklými klišé zvolené...