Putování po Českém Krumlově usnadní nová brožura
Banner

Putování po Českém Krumlově usnadní nová brožura

Email Tisk

krumlov 200Zajímavé příběhy a architekturu doby renesance mohou poznávat návštěvních Českého Krumlova prostřednictvím nové didaktické brožury s názvem Renesance v Krumlově aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem. Publikaci vydal českobudějovický Národní památkový ústav ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem. Díky finanční podpoře Ministerstva kultury z programu Podpora pro památky UNESCO vyšla brožura v českém, anglickém a německém jazyce. Brožura je  veřejnosti k dispozici zdarma v Infocentru Český Krumlov.

Národní památkový ústav v Českých Budějovicích nabízí školám řadu vzdělávacích programů. Pravidelně jsou realizovány programy Objevování barokní zahrady zámku Český Krumlov, Putování od bludného kamene aneb České Budějovice gotické či Samson je také baroko. Nyní nabídku doplňuje i program pro historické jádro města Český Krumlov, které je od roku 1992, spolu s hradem a zámkem Český Krumlov, zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
První verze didaktického programu byla dostupná pouze v elektronické formě. Program byl v průběhu let 2012–2015 testován. Na základě praktických zkušeností v terénu a konzultací s pedagogy byl program upraven a doplněn ilustracemi a řadou úkolů.

krumlov2
Didaktický program s názvem Renesance v Krumlově aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem má dvě části. První zavede účastníky do Starého města, kde se zájemci učí poznávat prvky renesanční architektury, seznamují se se základními pojmy, dozvídají se o kamenických značkách, či o době posledních Rožmberků, Viléma z Rožmberka a Petra Voka, s jejichž panováním je spojena doba největšího rozkvětu Českého Krumlova. Druhá část putování vede do městské části zvané Latrán. Je více zaměřena na příběhy, pověsti a tvůrčí úkoly. Zároveň si zde žáci si ověřují znalosti, které získali při procházce Starým městem.

krumlov1
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, realizuje ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem a správou Státního hradu a zámku Český Krumlov vzdělávací programy dvakrát ročně, vždy na jaře v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel a na podzim v rámci Dnů evropského kulturního dědictví.  
Foto: autor, www.npu.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Čtěte také...

Lokomotiva z Národního technického muzea zazářila v Bratislavě

lokomotiva 200Lokomotiva 464.202 se zúčastnila 18. ročníku Celoslovenského srazu historických železničních vozidel v Bratislavě. Takzvaný „Rendez“ je železniční akcí středoevropského významu a účast zástupce České republiky je záležitostí prestižní.

...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

S tou správnou knihou rodičovství není věda

rodicovstvi perexTím správným průvodcem pro každého rodiče by mohla být kniha Margot Sunderlandové Věda zvaná rodičovství. Bohatě ilustrovaná publikace s mnoha užitečnými radami ukazuje všem rodičům pozitivní přístup k výchově a klade důraz na respe...

Divadlo

Divadlo Archa: Kdo je srab a kdo je hrdina aneb představení Vadí-nevadí.cz

arc 200V září a říjnu můžete zavítat do divadla Archa na dokumentárně divadelní inscenaci Vadí–nevadí.cz od autorů Jany Svobodové a Philippa Schenkera. Ti spolu s hudebníkem Janem Burianem a videoartistou Jaroslavem Hrdličkou postavili na náměstí...

Film

Když se Zemi Oz rozhodne místo Dorotky zachránit Oscar

200filmNejslavnější americký animátor Walt Disney dokázal svou fantazií a umem převést na plátno krásné příběhy a postavičky, které si oblíbili malí i velcí diváci. Avšak největším snem a přáním Walta Disneyho bylo vdechnout život knize Lymana Franka Bauma Čarod...