Putování po Českém Krumlově usnadní nová brožura
Reklama
Banner

Putování po Českém Krumlově usnadní nová brožura

Email Tisk

krumlov 200Zajímavé příběhy a architekturu doby renesance mohou poznávat návštěvních Českého Krumlova prostřednictvím nové didaktické brožury s názvem Renesance v Krumlově aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem. Publikaci vydal českobudějovický Národní památkový ústav ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem. Díky finanční podpoře Ministerstva kultury z programu Podpora pro památky UNESCO vyšla brožura v českém, anglickém a německém jazyce. Brožura je  veřejnosti k dispozici zdarma v Infocentru Český Krumlov.

Národní památkový ústav v Českých Budějovicích nabízí školám řadu vzdělávacích programů. Pravidelně jsou realizovány programy Objevování barokní zahrady zámku Český Krumlov, Putování od bludného kamene aneb České Budějovice gotické či Samson je také baroko. Nyní nabídku doplňuje i program pro historické jádro města Český Krumlov, které je od roku 1992, spolu s hradem a zámkem Český Krumlov, zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
První verze didaktického programu byla dostupná pouze v elektronické formě. Program byl v průběhu let 2012–2015 testován. Na základě praktických zkušeností v terénu a konzultací s pedagogy byl program upraven a doplněn ilustracemi a řadou úkolů.

krumlov2
Didaktický program s názvem Renesance v Krumlově aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem má dvě části. První zavede účastníky do Starého města, kde se zájemci učí poznávat prvky renesanční architektury, seznamují se se základními pojmy, dozvídají se o kamenických značkách, či o době posledních Rožmberků, Viléma z Rožmberka a Petra Voka, s jejichž panováním je spojena doba největšího rozkvětu Českého Krumlova. Druhá část putování vede do městské části zvané Latrán. Je více zaměřena na příběhy, pověsti a tvůrčí úkoly. Zároveň si zde žáci si ověřují znalosti, které získali při procházce Starým městem.

krumlov1
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, realizuje ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem a správou Státního hradu a zámku Český Krumlov vzdělávací programy dvakrát ročně, vždy na jaře v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel a na podzim v rámci Dnů evropského kulturního dědictví.  
Foto: autor, www.npu.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 29

Čtěte také...

Arabela: Výstava kostýmů a rekvizit z pohádkového seriálu

images arabelaChcete se setkat s princeznou Arabelou a její královskou rodinou? Vidět na vlastní oči čaroděje Rumburaka? Nebo prohodit pár slov s tajuplným Fantomasem? Až do 29. srpna je to možné říše pohádek se totiž dočasně přestěhovala na zámek ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

C. D. Payne a jeho Helena

dedictvi helena payne 200Americký spisovatel C. D. Payne, otec Nicka Twispa a série Mládí v hajzlu, přišel po knize Neviditelný s dalším poutavým čtením. Jedná se o knihu Dědictví aneb jak Helena ke št...

Divadlo

Šestnáctá Flora nabízí desetidenní porci divadla

altCelkem osm scén bude hostit 16. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora, který se tentokrát v Olomouci uskuteční 10. – 20. května. Tradiční nesoutěžní přehlídka divadelní tvorby českých i zahraničních soubor...

Film

Oui, šéfe! ... Práci šéfkuchaře nepodceňujme!

oui, sefe! daniel cohemNenáročná francouzská komedie „Oui, šéfe“ svým názvem příliš nesděluje. O co vůbec jde? Jenom z plakátu usoudíme, že asi půjde o gastronomi. Ano, seznámíme se sice se slavným šéfkuchařem Alexandrem Lagardem ...