Holiday World 2016 - pestrá nabídka novinek z tuzemska i ze zahraničí

Email Tisk

cesto200Právě skončený 25. ročník veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD se konal koncem února v Praze. Nechybělo mnoho novinek a zajímavostí z tuzemska i ze zahraničí. Pestrý doprovodný program představil zajímavé nabídky dovolených a zájezdů, přehlídku cestovatelských filmů, autogramiády a výstavy cestovatelských fotografií.

 

 


Jižní Morava představila bohatou turistickou nabídku regionu. Pro milovníky vína byla nachystaná nabídka z deseti moravských vinařství, včetně Národního vinařského centra ve Valticích.          

cesto987

Také východní Čechy prezentovaly největší turistické atraktivity regionu. Jižní Čechy představily projekt Jižní Čechy olympijské 2016.

cesto2

 

Pro Příbram je rok 2016 rokem oslav 800 let od první písemné zmínky. Po téměř 90 letech se pro turisty znovu otvírají Brdy; barokní skvost Svatá Hora přivítá návštěvníky v kompletně zrekonstruované podobě.

         cesto8

Také ZOO Dvůr Králové plánuje na rok 2016 velké novinky. Po dlouhých letech se do zahrady vrátí hroši. Letos proběhnou v zahradě oslavy 70. výročí založení ZOO Dvůr Králové. Tajuplná ČÍNA, nejlidnatější země s bohatou a dlouholetou historií, se letos stala čestným hostem jubilejního 25. veletrhu.                                                                                                                                      

Veletrh v číslech                                                                                              

Veletrh HOLIDAY WORLD patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější a nejprestižnější událost cestovního ruchu ve střední Evropě. cesto98Počet vystavovatelů letos dosáhl čísla 652 ze 62 zastoupených zemí. Celková výstavní plocha letos dosáhla 18800 m2.

ilustrační foto autor, www.incheba.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Čtěte také...

Na zámek Zbiroh zavítá v sobotu Martin na bílém koni

200cestSvatý Martin do většiny českých měst a vesnic letos zatím nepřijel, ale pokud ho chcete spatřit i bez sněhu v ulicích, vydejte se v sobotu, 16. listopadu na zámek Zbiroh. Kromě zmiňovaného světce na bílém oři se můžete těšit také na jarmark lidových ř...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

RECENZE: Strašidelný dům a jeho příběhy

strasidelny dum200V roce 2016 vydalo nakladatelství Plus knihu iniciovanou a zčásti napsanou Charlesem Dickensem – Strašidelný dům a jeho příběhy, která poodhalí, v 19. století tolik oblíbené, duchařské a zčásti i stra...

Divadlo

Katovský příběh přivezlo na zlínské Setkání Stretnutie Bábkové divadlo Žilina

kata dcera kata 200Zlínský divadelní festival Setkání Stretnutie se letos konal již poosmnácté. V dobách svých začátků byl zaměřen především na tvorbu zemí Visegrádu, postupem času vykrystalizoval do přehlídky české a slovenské diva...

Film

JAK VNIKNOUT DO OBECNÉ PSYCHOLOGIE

ucebnice obecne psychologie perexAlena Plháková hned na počátku své knihy UČEBNICE OBECNÉ PSYCHOLOGIE píše:  „Přála jsem si dokázat, že pověst obecné psychologie coby nudného předmětu je neoprávněná.“  A podařilo se jí to, neboť její kn...