Metodické centrum zahradní kultury nominováno na cenu Mosty
Banner

Metodické centrum zahradní kultury nominováno na cenu Mosty

Email Tisk

Zahrada200Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži získalo nominaci na cenu Mosty, kterou každoročně uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky. Centrum  dlouhodobě usiluje o zpřístupňování památky zahradního umění osobám se zdravotním postižením. Nejnověji centrum vytvořilo průvodce kroměřížskou Květnou zahradou pro neslyšící – tablet s videonahrávkami ve znakovém jazyce. 

 

Cena Mosty se uděluje od roku 2003 nejlepším projektům, které pomáhají osobám se zdravotním znevýhodněním v integraci do společnosti a zlepšují kvalitu jejich života. Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži je nominováno v kategorii Cena Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pro instituci veřejné správy za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením za zpřístupnění Květné a Podzámecké zahrady návštěvníkům se zdravotním postižením a za vydání metodiky zpřístupnění a prezentaci památek zahradního umění návštěvníkům s omezenou schopností pohybu a orientace.                                                               

Zahrada1

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen Mosty 2015 proběhne letos koncem března v Českých Budějovicích.  V letošním roce je cena udělována ve čtyřech kategoriích:
•    I. kategorie – cena pro instituci veřejné správy
•    II. kategorie – cena pro nestátní subjekt
•    III. kategorie – cena pro osobnost hnutí osob se zdravotním postižením
•    IV. kategorie – zvláštní cena                                         

                                                      Zahrada3

 

Komplex kroměřížských historických zahrad ročně navštíví více než 100 tisíc návštěvníků, z nichž významnou skupinu představují právě osoby se zdravotním znevýhodněním. Metodické centrum v uplynulých pěti letech zorganizovalo řadu speciálních prohlídek zahrad pro nevidomé, neslyšící, osoby s pohybovými obtížemi či mentálním handicapem. Centrum v Kroměříži je jedním ze čtyř metodických center Národního památkového ústavu. Je součástí územního odborného pracoviště NPÚ v Kroměříži a představuje multioborové centrum pro oblast péče o historické zahrady a parky v České republice. Prostřednictvím vzdělávacích a volnočasových aktivit prohlubuje znalosti historie a rozvoje zahradního umění, posiluje obecné mínění o zahradní kultuře a architektuře, rozvíjí zahradní kultivovanosti široké veřejnosti. Poskytuje konzultace odborné veřejnosti, majitelům a správcům památek zahradního umění, vydává metodiky zaměřené na památky zahradního umění a jejich obnovu. Metodické centrum naplňuje cíle provozní fáze projektu Národního centra zahradní kultury.

Hodnocení 75 %, www.npu.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Čtěte také...

Designblok: Chytrá zastávka pro chytré město

zast200Chytré zastávky městské hromadné dopravy patří k modernímu městskému mobiliáři pro 21. století. Pražané měli možnost vyzkoušet si v ulici Na Příkopě plně funkční model chytré zastávky a vyjádřit svůj názor na nové prvky městského mobiliáře.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Vdovin průvodce sexem a randěním

VdovinPruvodce perexTahle knížka má obálku jako krajkové punčochy. Prostě je to obálka, která tak trochu říká, o čem je uvnitř řeč. Název Vdovin průvodce sexem a randěním ve mně vyvolal zvláštní pocit. Nebylo to ...

Divadlo

Další sezónu cyklu Divadlo dětem zahájí úspěšný muzikál Ferda Mravenec

ferdaKdo by neznal šviháka s puntíkovaným motýlkem pod krkem a nezapomenutelným humorem. V podání Těšínského divadla se mohou velcí i malí těšit v neděli 22. října od 16.00 hodin ve velkém sále Domu kultury vsetín na Ferdu Mravence, k...

Film

Každá ulice má svůj příběh, nechte ho ožít na plátně - vyzývá již potřetí My Street Films

my street films 200Významné historické události, tajemství ukrytá ve zdech domů, fascinující osudy obyvatel, ale i zcela normální historky všedního dne. Ať už se jedná o ulice velkoměst nebo malebných vesniček, každá z nich ukrývá bezpočet příběhů, kt...