Zimní tip: Advent, Vánoce a Silvestr v Kašperských Horách a na hradě Kašperk
Banner

Zimní tip: Advent, Vánoce a Silvestr v Kašperských Horách a na hradě Kašperk

Email Tisk

Ka-perk 200Šumava po celý rok nabízí dostatek důvodů k návštěvě a během Adventu a Vánoc to platí dvojnásob. Mnoho zajímavého se v tomto čase bude dít v Kašperských Horách a na hradě Kašperk.

První adventní neděli 29. 11. se na náměstí v Kašperských Horách uskuteční vánoční trhy, v podvečer náměstím projde zvonkový průvod, na který naváže slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Na Mikulášský víkend je připravena sobotní Mikulášská nadílka s doprovodným programem. V neděli 6. 12. jsou děti každého věku zvány do tvořivých dílen, kde si vyrobí vánoční dekorace nebo přání. O druhém adventu otevře Městské kulturní a informační středisko ve spolupráci s Muzeem Šumavy ve výstavní síni na radnici výstavu obrazů se zimní tématikou místních autorů i malířů z širšího okolí. Třetí adventní neděli 13. 12. bude již po čtvrté znovuotevřen největší skříňový betlém v Čechách s nádhernými stavbami zachycujícími historické Kašperské Hory a s 125 postavičkami, ke kterým přibyde 25 nových. Čtvrtá adventní neděle 20. 12. rozezní Kašperské Hory písněmi pěveckého sboru Sdružení horažďovických zpěváků a muzikantů. Další vánoční koncerty se uskuteční od 27. 12., např. tradiční Rybova mše vánoční v kostele sv. Markéty nebo koncert členů sboru Musica Lucis.

V termínu 28. 12. až 2. 1. otevře brány návštěvníkům nedaleký hrad Kašperk. Během sváteční otevírací doby vždy od 10 do 16.30 hodin se tradičně konají speciální komentované prohlídky hradu s kostýmovaným průvodcem. Návštěvníci se dozvědí, jak lidé ve středověku prožívali zimu, co jedli, pili, čím topili, jakým aktivitám se věnovali ve volném čase, jak slavili Vánoce a mnoho dalších zajímavých informací. V budově purkrabství bude naaranžovaný stůl s prostřenou vánoční tabulí dle kněze Jana z Holešova, který zaznamenal štědrovečerní zvyky našich předků za Karla IV., mezi tématy prohlídky budou například i středověké zásady slušného stolování. Chybět samozřejmě nebude občerstvení – svařené víno, čerstvě upražená káva z místní pražírny, čaj, medovina, poctivá horská čokoláda či teplé placky.

Ka-perk

Po loňském úspěchu Městské kulturní a informační středisko (MěKIS) v Kašperských Horách od 28. 12. do 31. 12. opět chystá tematické vánoční noční prohlídky města s průvodcem navíc doplněné o šálek horké kávy. „Představte si historické horské městečko zahalené do vrstvy bílého prachového sněhu, blikající vánoční osvětlení na lampách a domech. V rukou držíte šálek dobré kávy nebo horké čokolády a posloucháte vyprávění o vánočních zvycích a historii Kašperských Hor …,“ zve vedoucí MěKIS Veronika Rosecká.

Zima v Kašperských Horách nabízí nejen kulturní, ale samozřejmě také sportovní zážitky. Přímo ve městě je udržovaný Ski areál s celkovou délkou tras 1,5 km – například na Silvestra sjezdovku projede průvod lyžařů s pochodněmi, aby přivítali nový rok. Za dobrých sněhových podmínek jsou kolem šumavského městečka k dispozici desítky kilometrů upravených běžeckých tras.

Zdroj foto: 2media.czNejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 39

Čtěte také...

Co (ne)navštívit v Asii

epocha uvodkaJaromír Červenka se vydává nejčastěji do Asie a objevuje místa, která můžeme znát alespoň z obecného povědomí, ale i taková, u kterých bychom asi dlouho přemýšleli, kde se vůbec nachází. Tak se pojďme podívat na svět, který je mnohdy tolik odlišný od toho,...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Svět Percyho Jacksona

200littMilovníci fantasy a příběhů s netradičními zvraty i postavami si nyní mohou opět přijít na své. Vydavatelství Fragment se totiž rozhodlo k příležitosti nedávno do kin uvedeného druhého filmu s názvem Percy Jackson: Moře nestvůr zaměřit na celou sérii P...

Divadlo

Divadlo Archa: Kdo je srab a kdo je hrdina aneb představení Vadí-nevadí.cz

arc 200V září a říjnu můžete zavítat do divadla Archa na dokumentárně divadelní inscenaci Vadí–nevadí.cz od autorů Jany Svobodové a Philippa Schenkera. Ti spolu s hudebníkem Janem Burianem a videoartistou Jaroslavem Hrdličkou postavili na náměstí...

Film

Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

altDne 3. května vstoupí do distribuce českých kin nekonvenční dokumentární počin režiséra Karla Vachka. S podtitulem filmového románu se vydává pomocí kamery hledat pravdy o mimozemských i zemských civilizacích, reklamokracii a demokracii počítačových...