Divoké Miláno. Bleší trhy
Banner

Divoké Miláno. Bleší trhy

Email Tisk

market200Miláno, jako druhé největší město Itálie, skýtá, stejně jako většina světových metropolí, mnoho zajímavých příležitostí všech možných druhů a kategorií. Ať už se sem vypravíte za kulturou, uměním, nákupy či nočním životem, můžete si být jisti, že toto místo tisíce tváří nikdy nezklame vaše očekávání.  Pro mne se ulice Milána staly pro další půlrok novým domovem a nemohu jinak, než návštěvu tohoto úžasného energického města doporučit všem ostatním.

 

 

Zorientovat se ovšem v záplavě možností a událostí bývá často nelehkým úkolem i pro zdatného cestovatele. V záplavě tipů, rad a průvodců můžeme pátrat dlouhé hodiny a ani tak získané informace neposkytnout komplexní představu o daných možnostech-zároveň se nám díky nim často podaří odkrýt pouze špičku ledovce a to především v případě, orientujeme-li se podle klasických turistických nabídek. V krátkém seriálu se tedy pokusím o zmapování míst, událostí a akcí, které byste si jistě při návštěvě Milána neměli nechat ujít a jejich doporučení těžko naleznete v oficiálních průvodcích.
V tomto díle bych se ráda zaměřila na Milánské trhy, které se díky své dlouholeté tradici staly nedílnou součástí zdejšího každodenního života. Nejedná se pouze o levnou možnost nákupů, milánské markety podávají dokonalou výpověď o duchu a nátuře pravého Itala. Pestré barvy, milión neznámých vůní a pachů, předměty, u kterých ani sám prodejce neodhalil jejich původní využití…To vše, spolu s vyvolávači a pouličními hudebníky vytváří ojedinělou a fascinující atmosféru.

market2


V Miláně můžeme narazit na několik druhů pouličních marketů, často se ale jedná o směsici všech možných druhů zboží, od ovoce a zeleninu přes čerstvé ryby, od nového oblečení po ten nejlevnější second hand, od šperků až po stoly a bedny plné fascinujících nálezů z půdy a garáže. Spojuje je ovšem jedno-zboží zde bývá velice levné a potraviny čerstvé a kvalitní.
Asi nejzajímavějším druhem jsou bleší trhy, takzvané flea markety. Tento obchodní model funguje stejně dobře i v České Republice především v podobě burz, nicméně stále zůstává spíše koníčkem pro úzkou skupinu nadšenců. V ulicích Milána se tato platforma setkává s kladným ohlasem a sympatiemi u mnohem většího procenta populace.  Mezi nejzajímavější druhy zboží patří především stylové boty, staré knihy a vinyly a lépe či hůře repasovaná jízdní kola, která jsou z drtivého procenta kradená. Nemalým rájem jsou tato místa také pro milovníky secondhandů, k sehnání jsou zde stylové kousky nejrozmanitějšího charakteru již od 0,50 E. Nesmíte se ale bát do lovu těch nejlepších svršků vložit veškeré své úsilí, milánské ženy s ponořenými předloktími v haldách oblečení bývají velice dravé.

market3


Ovocné trhy nalezneme v ulicích Milána každý den, pokaždé ovšem na jiném místě konání.  Bleší trhy jsou vzácnější, s jistou pravidelností se ovšem opakují také a to většinou poslední sobotu a neděli v měsíci. Dle mého názoru opravdu platí, že zajímavější trhy a prodejce najdete mimo centrum, daleko od návalu turistů, zkrátka v místech určených pro opravdové obyvatelé Milána. Mezi mé nejoblíbenější patří například středeční trh na Via Termopili či sobotní kolem kanálu Naviglio Pavése, nejkrásnější je ovšem ten, na který byť náhodně narazíte samy.  Na těchto stránkách naleznete celkový seznam a mapu s místy a dny konání všech trhů, které se v Miláně odehrávají pravidelně, stačí tedy jen zvolit a vyrazit.

http://mercati-settimanali.it/Milano/


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 39

Čtěte také...

Umění restaurovat. Vzácné tapiserie a textil ze sbírky Uměleckoprůmyslového musea v Praze a Národního památkového ústavu

Tapiserie perexOd 12. dubna 2017 je na státním hradu a zámku Jindřichův Hradec otevřena výstava Umění restaurovat, na které návštěvníci uvidí vybranou kolekci historických tapiserií a textilu ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze a Národního pamá...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Deník Gréty Kaiserové: Kniha, kterou musíte mít!

gre 200Spisovatelku Kláru Janečkovou asi není potřeba dlouze představovat. Sympatická blondýnka má na svém kontě už devět knih. Ta zatím poslední nese název Deník Gréty Kaiserové. Vyšla v dubnu letošního roku a okamžitě vzbudila...

Divadlo

Koktavý Bertie miláčkem pardubických diváků

Kralovarec perexKdyž v roce 2010 spatřil světlo filmového světa snímek Králova řeč, okamžitě si dokázal získat city neurozených diváků a dokonce obměkčit i zkamenělá srdce kritiků a akademiků. Málokdo si však v té době uvědomoval, že...

Film

Zelinář a nejen jeho televize

200filmO období normalizace, o dusném bezčasí 70. a 80. let minulého století, kdy lidé, pokud se hlasitě nestavěli proti režimu a spokojili se s málem v oblasti hmotné i duchovní, mohli vcelku pohodlně žít, pojednává kniha Pauliny Bren Zelinář a jeho televize. ...