Divoké Miláno. Bleší trhy
Banner

Divoké Miláno. Bleší trhy

Email Tisk

market200Miláno, jako druhé největší město Itálie, skýtá, stejně jako většina světových metropolí, mnoho zajímavých příležitostí všech možných druhů a kategorií. Ať už se sem vypravíte za kulturou, uměním, nákupy či nočním životem, můžete si být jisti, že toto místo tisíce tváří nikdy nezklame vaše očekávání.  Pro mne se ulice Milána staly pro další půlrok novým domovem a nemohu jinak, než návštěvu tohoto úžasného energického města doporučit všem ostatním.

 

 

Zorientovat se ovšem v záplavě možností a událostí bývá často nelehkým úkolem i pro zdatného cestovatele. V záplavě tipů, rad a průvodců můžeme pátrat dlouhé hodiny a ani tak získané informace neposkytnout komplexní představu o daných možnostech-zároveň se nám díky nim často podaří odkrýt pouze špičku ledovce a to především v případě, orientujeme-li se podle klasických turistických nabídek. V krátkém seriálu se tedy pokusím o zmapování míst, událostí a akcí, které byste si jistě při návštěvě Milána neměli nechat ujít a jejich doporučení těžko naleznete v oficiálních průvodcích.
V tomto díle bych se ráda zaměřila na Milánské trhy, které se díky své dlouholeté tradici staly nedílnou součástí zdejšího každodenního života. Nejedná se pouze o levnou možnost nákupů, milánské markety podávají dokonalou výpověď o duchu a nátuře pravého Itala. Pestré barvy, milión neznámých vůní a pachů, předměty, u kterých ani sám prodejce neodhalil jejich původní využití…To vše, spolu s vyvolávači a pouličními hudebníky vytváří ojedinělou a fascinující atmosféru.

market2


V Miláně můžeme narazit na několik druhů pouličních marketů, často se ale jedná o směsici všech možných druhů zboží, od ovoce a zeleninu přes čerstvé ryby, od nového oblečení po ten nejlevnější second hand, od šperků až po stoly a bedny plné fascinujících nálezů z půdy a garáže. Spojuje je ovšem jedno-zboží zde bývá velice levné a potraviny čerstvé a kvalitní.
Asi nejzajímavějším druhem jsou bleší trhy, takzvané flea markety. Tento obchodní model funguje stejně dobře i v České Republice především v podobě burz, nicméně stále zůstává spíše koníčkem pro úzkou skupinu nadšenců. V ulicích Milána se tato platforma setkává s kladným ohlasem a sympatiemi u mnohem většího procenta populace.  Mezi nejzajímavější druhy zboží patří především stylové boty, staré knihy a vinyly a lépe či hůře repasovaná jízdní kola, která jsou z drtivého procenta kradená. Nemalým rájem jsou tato místa také pro milovníky secondhandů, k sehnání jsou zde stylové kousky nejrozmanitějšího charakteru již od 0,50 E. Nesmíte se ale bát do lovu těch nejlepších svršků vložit veškeré své úsilí, milánské ženy s ponořenými předloktími v haldách oblečení bývají velice dravé.

market3


Ovocné trhy nalezneme v ulicích Milána každý den, pokaždé ovšem na jiném místě konání.  Bleší trhy jsou vzácnější, s jistou pravidelností se ovšem opakují také a to většinou poslední sobotu a neděli v měsíci. Dle mého názoru opravdu platí, že zajímavější trhy a prodejce najdete mimo centrum, daleko od návalu turistů, zkrátka v místech určených pro opravdové obyvatelé Milána. Mezi mé nejoblíbenější patří například středeční trh na Via Termopili či sobotní kolem kanálu Naviglio Pavése, nejkrásnější je ovšem ten, na který byť náhodně narazíte samy.  Na těchto stránkách naleznete celkový seznam a mapu s místy a dny konání všech trhů, které se v Miláně odehrávají pravidelně, stačí tedy jen zvolit a vyrazit.

http://mercati-settimanali.it/Milano/


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

V Plasích chystají Víkend fotografie

Plasy200Společnost Plasy sobě, Svaz českých fotografů a Centrum stavitelského dědictví chystá pro všechny příznivce fotografování a architektury Víkend fotografie. Akce se koná 9.–10. září v areálu plaského kláštera a jeho okolí.

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Křest knihy Já a pan Darcy pod taktovkou Ondřejů

altVe středu 25. dubna se v kulturním centru Písecká brána uskutečnil křest knihy jedné z nejpopulárnějších světových autorek románů pro ženy současnosti. Alexandra Potter vydává u nás své druhé dílo s názvem Já a pan Darcy. ...

Divadlo

Blood, Tears and Gold

blood tears and gold200Druhý únorový víkend byl pro experimentální prostor NoD ve znamení premiéry velice očekávaného projektu Blood, Tears and Gold. Autorská prvotina studenta scénografie pražského DAMU J...

Film

Kozímu příběhu nepomohl ani sýr

kozi pribeh se syremPřed čtyřmi roky natočil Jan Tománek Kozí příběh - pověsti ze staré Prahy a kolem nerozlučných protagonistů, Kuby a jeho mluvící kozy (ale nikoli tak užvaněné jako osel ve Shrekovi), rozvinul napínavé ...