Nejnavštěvovanější turistické cíle roku 2013

Nejnavštěvovanější turistické cíle roku 2013

Turisticke cile hrad 200Nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2013 byl tradičně Pražský hrad, mezi nejlepší se dostaly i industriální památky či Stezka korunami stromů na Lipně. Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti turistických cílů, který sestavila agentura CzechTourism.


Pražský hrad navštívilo v roce 2013 1,7 milionu platících návštěvníků, což nejnavštěvovanější památce Česka opět vyneslo první místo v žebříčku. Své umístění z předchozího roku si udržela i pražská zoologická zahrada; s počtem 1,1 milionu návštěvníků skončila na druhém místě. Bronzovou pozici obhájilo centrum AquaPalace Praha s počtem 780 tisíc návštěvníků.

Turisticke cile panorama


O jednu příčku si proti předchozímu roku polepšil ostravský soubor industriálních památek Dolní oblast Vítkovic a Landek Park, kterému 679 tisíc návštěvníků vyneslo čtvrté místo. O čtyři příčky si proti předchozímu roku polepšila i Petřínská rozhledna, která skončila sedmá.

Turisticke cile Ostrava


Mezi dvacítku nejnavštěvovanějších turistických cílů se v roce 2013 nově probojovala lipenská Stezka v korunách stromů s počtem 360 tisíc návštěvníků, katedrála sv. Petra a Pavla v Brně (316 tisíc návštěvníků) a bludiště na Petříně (309 tisíc návštěvníků).


Žebříček návštěvnosti turistických cílů je sestavován na základě sledování návštěvnosti více než 400 nejnavštěvovanějších turistických objektů v České republice. Žebříček má tak pouze orientační charakter a neslouží k hodnocení výkonnosti jednotlivých objektů.

Turisticke cile Petrin


Agentura CzechTourism je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a jež vyvíjí svou činnost v souladu s cíli zřizovatele, zřizovací listinou a platným statutem. Základním cílem CzechTourism je propagace České republiky jako destinace cestovního ruchu v zahraničí i v České republice.

www.czechtourism.cz


 

Rozhovor

Václav Vydra: „Budu jezdit a věnovat se koním, dokud budu schopen nasednout.“

altDo letních dní vám přinášíme rozhovor s populárním hercem a chovatelem koní, Vaškem Vydrou. Dozvíte se v něm například, jak vzpomíná na pořad StarDance, či jaký má vztah k vaření.

 

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Návrat kapitána Johna Emmeta: velmi dobrý historický krimiromán

200 knihaHistorické romány čtu ráda. Je příjemné poznat dobu dávno minulou v příbězích postav. Udělám si tak obrázek o té které době, ujasním si stav společnosti a občas pak zapátrám v encyklopediích, abych si upřesnila své vědomosti z historie. A když j...

Divadlo

LETNÍ SCÉNA NA STŘEŠE GALERIE HARFA UVEDE LETOS CELKEM 60 PŘEDSTAVENÍ

letni Galerie Harfa 200Po loňské úspěšné první divadelní sezóně Letní scény Galerie Harfa se mohou diváci těšit na ještě širší nabídku divadelních představení a to nejenom z repertoáru Divadla Artur. Hostovat zd...

Film

Oceňovaní filmoví tvůrci Šlajer, Štindl a Špaček začali natáčet film o dospívání s názvem Místa

Nový snímek oceňovaných filmových tvůrců nese název Místa a hlavní roli v něm sehraje dospívání, láska a pomsta. mista 200Spojení osobností producenta Vratislava Šlajera, scenáristy Ondřeje Štindla a režiséra Radima Š...