Večer plný bubáků a strašidel zažijete jen na Slezskoostravském hradě!

Večer plný bubáků a strašidel zažijete jen na Slezskoostravském hradě!

stra 200Ve dnech 29. – 30. srpna se uskuteční dvoudenní akce pro rodiny s dětmi – Strašidelná noc na hradě. Návštěvníci Slezskoostravského hradu tak mohou na konci prázdnin opět prokázat svou odvahu a statečnost.  Akce bude letos více zaměřená na děti.

 

V tyto strašidelné dny bude hrad celý večer až do noci plný strašidelných a různých tajemných bytostí, které se návštěvníky budou pokoušet vystrašit a alespoň trošku nahnat strach. Celý hrad bude strašidelně nasvícen a nazdoben. Na rozdíl od minulých ročníků bude program více zaměřený na děti, navíc se snažíme předejít „vyděšení“ nejmenších návštěvníků.

stra 1

 

Na základě velkého zájmu o akci ani letos nebudou organizované prohlídky. Na akci se tak dostane každý, kdo na Slezskoostravský hrad přijde. Program jsme upravili tak, aby návštěvníci procházeli plynule a nevznikaly fronty. V letošním roce jsme připravili novou trasu a nová zákoutí hradu, navíc bude otevřena nová odpočinková zahrada u Slezskoostravského hradu.

 Program bude doplňovat dobový jarmark s občerstvením a drobnými předměty. Děti potěší strašidelné malování na obličej a promítání pohádek na hradní terase.

stra 3

 

V rámci Strašidelné noci bude také v sobotu 30. 8. ukončena soutěž „Víte, kde spí v létě čerti? A s kým se kamarádí?“, která probíhala během prázdnin.

Z důvodu přípravy akce bude Slezskoostravský hrad pro veřejnost otevřen v pátek 29. 8. do 12:00 hod. a v sobotu 30. 8. bude otevřeno jenom nádvoří hradu 9:00-18:00 hod. (v sobotu vstup na nádvoří zdarma).

stra 2


Program probíhá: 20:00 – 23:00 hod.
Otevírací doba hradu: 19:30 - 24:00 hod.
Cena vstupného:
Jednotné vstupné  50,- Kč/osoba
Děti do 6 let   zdarma
Platí VIP karta 2014    

Změna programu vyhrazena.

 


 

Rozhovor

BluEye: „Důležité je jít proti proudu a odlišit se“

blueye 200Skromný a sympatický mladík, který je znám i za hranicemi naší malé země, avšak na ulici byste ho přehlédli, protože mnohdy třeba ani nevíte, že jste slyšeli nějaký track zrovna od něj – to je BluEye, ostravský trancový DJ a producent, který na scé...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Nezapomeňte si k vodě přibalit Slunečnici

Slunecnice 200Mladá fronta před několika dny vydala knihu Slunečnice, která zaujme už krásným nevtíravým přebalem a pokud si ji vezmete k vodě, rozhodně neuděláte chybu. Autorkou tohoto kvalitního letního čtení je reda...

Divadlo

Městské divadlo Zlín začalo zkoušet muzikál My fair lady

200divPo Řeku Zorbovi a Divotvorném hrnci uvede Městské divadlo Zlín 26. dubna v 19.00 ve Velkém sále další velký broadwayský muzikál My fair lady. Režie se chopil Zdeněk Dušek, který se zlínskými herci v minulosti nastudoval například úspěšnou ...

Film

Spletenec vztahů v Batalionu
ImageNejedná se o slavný němý film z roku 1927 režiséra Přemysla Pražského, ale jeho zvukovou “předělávku”. Ovšem o kvalitách tohoto o 10 let staršího díla nemůže být pochyb. Inspirace německým kammerspielem už tady není t...