Čtrnáctiletá spisovatelka chystá už druhý román Marcela Remeňová: Osm světů – Seznámení
Banner

Čtrnáctiletá spisovatelka chystá už druhý román Marcela Remeňová: Osm světů – Seznámení

Email Tisk

OsmSvetuAutorka perexOsm světů s podtitulem Seznámení je prvním dílem akční trilogie teprve čtrnáctileté začínající autorky Marcely Remeňové. Vypráví příběh Ley Layerové, americké středoškolačky, jež žije běžný život a kromě zvláštních temných snů ji nic netrápí. Jedné noci se ale Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané a pocházejí z úplně jiné galaxie.Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyn otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah… Následující řetěz události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry zmizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil. K jeho nalezení musí Lea absolvovat výcvik pro začínající agenty a poté překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech.

osmSvetu

„Osm světů jsem psala asi rok, ale rozhodně ne každý den. Někdy mi chyběla správná nálada a napsala jsem za týden pouze pár odstavců nebo taky nic. A pak jsem měla období, kdy jsem bez problémů dala i několik stránek za večer. Velkou část příběhu jsem vytvořila na dovolené v Řecku skrčená pod slunečníkem u malého notebooku,“ říká čtrnáctiletá autorka Marcela Remeňová.

OsmSvetuAutorka

Marcela Remeňová, autorka knihy
Od dětství se díky povolání rodičů pohybovala v tvůrčím a inspirativním prostředí divadla a filmu. Nejprve vytvářela vlastní příběhy malováním obrázků a s nástupem do základní školy se stala nejen nadšenou malířkou a čtenářkou, ale také autorkou prvních nepublikovaných povídek. Její od malička nejoblíbenější hrou bylo vícehlasé povídání s vymyšlenými postavami, které se postupem let proměnily a dospěly do podoby hlavních představitelů akční trilogie Osm světů, jehož první díl s názvem Seznámení napsala ve svých třinácti letech. Během studia prvního ročníku Gymnázia Jana Nerudy v Praze dopsala druhý díl s názvem Včelí lid, který vyjde na podzim roku 2014.

Milan Galia, autor ilustrací v 1.dílu
Student Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se malbě, grafice a grafickému designu v ateliéru akademického malíře Karla Matějčka. Pro knihu Osm světů vytvořil symbolických 8 ilustrací a kresbu na obálku.

www.osmsvetu.cz

www.kniha.cz/osm-svetu/d-289275/


 

Rozhovor

ROZHOVOR - MUZIKÁLOVÝ HEREC TOMÁŠ LÖBL

lobl200Jak vypadá běžný rok muzikálového herce a které inscenace v divadle Kalich má nejradši Tomáš Lobl?

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

František Kalenda: Vraždy ve znamení hvězdy


vrazda hvezda 200Nakladatelství Vyšehrad vydalo v listopadu historický detektivní příběh Vraždy ve znamení hvězdy nadějného mladého českého spisovatele Františka Kalendy. Detektivní příběhy z dob dávno minulých slaví poslední dobou úspěchy, stalo ...

Divadlo

Monodrama Bernarda-Marie Koltèse Tu noc těsně před lesy ve Strašnickém divadle X10

divadlo perexDivadelní hra Bernarda-Marie Koltèse Tu noc tesně před lesy, kterou uvedlo v české premiéře Studio Rote ve spolupráci se Strašnickým divadlem X10 v únoru 2017, vstupuje do roku 2018 další sérii repríz. Představení získalo...

Film

Dosud neviděný druh očisty na filmových plátnech

200filmS velmi originálním námětem přichází na plátna režisér a scénárista James DeMonaco. S poměrně nízkým rozpočtem představuje svět, o kterém si divák nejspíš nikdy předtím nemyslel, že může fungovat.

...