Čtrnáctiletá spisovatelka chystá už druhý román Marcela Remeňová: Osm světů – Seznámení

Čtrnáctiletá spisovatelka chystá už druhý román Marcela Remeňová: Osm světů – Seznámení

Email Tisk

OsmSvetuAutorka perexOsm světů s podtitulem Seznámení je prvním dílem akční trilogie teprve čtrnáctileté začínající autorky Marcely Remeňové. Vypráví příběh Ley Layerové, americké středoškolačky, jež žije běžný život a kromě zvláštních temných snů ji nic netrápí. Jedné noci se ale Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané a pocházejí z úplně jiné galaxie.Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyn otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah… Následující řetěz události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry zmizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil. K jeho nalezení musí Lea absolvovat výcvik pro začínající agenty a poté překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech.

osmSvetu

„Osm světů jsem psala asi rok, ale rozhodně ne každý den. Někdy mi chyběla správná nálada a napsala jsem za týden pouze pár odstavců nebo taky nic. A pak jsem měla období, kdy jsem bez problémů dala i několik stránek za večer. Velkou část příběhu jsem vytvořila na dovolené v Řecku skrčená pod slunečníkem u malého notebooku,“ říká čtrnáctiletá autorka Marcela Remeňová.

OsmSvetuAutorka

Marcela Remeňová, autorka knihy
Od dětství se díky povolání rodičů pohybovala v tvůrčím a inspirativním prostředí divadla a filmu. Nejprve vytvářela vlastní příběhy malováním obrázků a s nástupem do základní školy se stala nejen nadšenou malířkou a čtenářkou, ale také autorkou prvních nepublikovaných povídek. Její od malička nejoblíbenější hrou bylo vícehlasé povídání s vymyšlenými postavami, které se postupem let proměnily a dospěly do podoby hlavních představitelů akční trilogie Osm světů, jehož první díl s názvem Seznámení napsala ve svých třinácti letech. Během studia prvního ročníku Gymnázia Jana Nerudy v Praze dopsala druhý díl s názvem Včelí lid, který vyjde na podzim roku 2014.

Milan Galia, autor ilustrací v 1.dílu
Student Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se malbě, grafice a grafickému designu v ateliéru akademického malíře Karla Matějčka. Pro knihu Osm světů vytvořil symbolických 8 ilustrací a kresbu na obálku.

www.osmsvetu.cz

www.kniha.cz/osm-svetu/d-289275/


 
Banner

Rozhovor

Na vánoční kapry se mi vylilo červené víno, říká poslankyně Jitka Chalánková

chalan 200Poslankyně sněmovny Jitka Chalánková (TOP 09) má k jídlu, eufemisticky řečeno, kladný vztah. Ráda jí, ráda vaří, ráda stoluje s celou rodinou, přidává i jednu vánoční historku s kapry polité červeným vínem.

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)


Literatura

Laurell K. Hamiltonová – Danse Macabre: Anita Blakeová a vztahy

anita danceZačtěte se do magického světa Anity Blakeové,  lovkyně upírů, Popravčí, nekromantky, oživovatelky a federálního šerifa v jedné osobě. Setkáte se nejen s nadpřirozenými elementy v podobě upírů a kožoměnců, ale na přetřes přijdou hlavně záležitos...

Divadlo

Milan Peroutka: Role jako dárek k narozeninám

Iago Milan Peroutka perexJe mladý, krásný, hvězdnou kariéru má skvěle našlápnutou. Zpěvák a herec Milan Peroutka v pátek oslavil 27. narozeniny a my byli u toho. Ovšem tento slavnostní den Milan netrávil s kamarády někde v hospodě, ale v prá...

Film

Oceňovaní filmoví tvůrci Šlajer, Štindl a Špaček začali natáčet film o dospívání s názvem Místa

Nový snímek oceňovaných filmových tvůrců nese název Místa a hlavní roli v něm sehraje dospívání, láska a pomsta. mista 200Spojení osobností producenta Vratislava Šlajera, scenáristy Ondřeje Štindla a režiséra Radima Š...