Hlavním lákadlem Cirk-UFFu bude premiéra Dolls Cirku La Putyka
Banner

Hlavním lákadlem Cirk-UFFu bude premiéra Dolls Cirku La Putyka

Email Tisk

Uff perexNa přelomu května a června se v Trutnově již počtvrté setkají nejlepší novocirkusoví performeři. Festival Cirk-UFF jako každoročně představí výkvět evropského nového cirkusu, navrch přidává světovou premiéru mezinárodního projektu Dolls souboru Cirk La Putyka.Letošní již čtvrtý ročník festivalu Cirk-UFF proběhne již za necelé dva měsíce, mezi sedmadvacátým květnem a prvním červnem, a přinese to nejlepší, co v oblasti nového cirkusu v Evropě během posledního roku vzniklo. „Hlavním magnetem bude jistě světová premiéra nejnovějšího projektu souboru Cirk La Putyka, který nese název Dolls. Do něj přizval Rostislav Novák, v tomto případě v roli režiséra, skvělé zahraniční performery, a proto věřím, že se bude jednat o událost evropského rozměru,“ říká ředitel Cirk-UFFu a centra Uffo Libor Kasík a dodává, že Uffo je zároveň koproducentem představení a bude v něm probíhat závěrečný čtrnáctidenní rezidenční pobyt Cirku La Putyka.

uff dolls

Tvůrci plakátu:
Fotograf - TOMÁŠ TŘEŠTÍK
Koncept - ROSTISLAV NOVÁK
Postprodukce - HOLUBOWICZ POSTPRODUCTION STUDIO
Grafický design - MARTIN "VOSA" SRŠEŇ
Make up, kostýmy - KRISTINA NOVÁKOVÁ ZÁVESKÁ
Vlasy - LENKA HABARTOVÁ
Pronájem "PhaseOne" - MATĚJ TŘEŠŇÁK (KINORAMA)
Účinkující/Modelové - BELLINA SÖRENSSON, JOSA KÖLBEL, COLINE MAZUREK, VALENTIN VERDURE, IESU ESCALANTE
Produkce - CIRK LA PUTYKA

Dolls však nejsou zdaleka jediným lákadlem festivalu. Cirk-UFF přivítá soubory a performery udávající směr novému cirkusu v jeho kolébce Francii, ve Španělsku, Švédsku, Finsku, Chile a dalších zemích. „Hrát budeme, jak se již stalo tradicí, v Uffu, v šapitó i přímo v ulicích, kde mají lidé zcela výjimečnou příležitost vidět nejlepší evropské novocirkusové soubory zdarma,“ doplňuje Kasík.

uff p

Cirk-UFF si získal během své nedlouhé existence velké renomé nejen doma. Prestižní časopis The Economist jej zařadil ve své celosvětově vydávané ročence, například vedle vstupu Lotyšska do Eurozóny, mezi devětadvacet událostí, které je dobré ve světě sledovat.

uff logo

www.facebook.com/pages/Cirk-UFF/186876094728191

www.cirkuff.cz

www.uffo.cz 

( 1 hlas )Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 38

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Miloše Havla cesta křížová

milos havel obalka 200Filmový podnikatel Miloš Havel (1899-1968) bývá podnes řazen mezi rozporuplné osobnosti - zajisté vybudoval barrandovské impérium, avšak rozbouřené politické časy mu zabránily, aby je mohl v klidu rozvíjet. T...

Divadlo

Mezinárodní festival DIVADLO přiveze inscenace evropských režisérských hvězd: Ostermeiera, Mundruczóa a Warlikowského

divadlo200Mezinárodnímu festivalu DIVADLO, který je letos součástí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, se podařilo pro letošní 23. ročník získat ze zahraničí jak inscenace předních evropských režisérských hvězd - Thomase Ostermeiera, Krzys...

Film

Vymazlené DVD Super 8
ImageSuper 8, film režiséra J. J. Abramse, který se proslavil seriálem Ztraceni a natočil například Mission: Impossible III a Star Trek, byl dychtivě očekávaným blockbusterem, který vsadil na strategii přitáhnout do...