Fotograf aneb: Dámy, radím vám ke klidu…! V hlavní roli Jana Saudka Karel Roden.

Kultura21.cz

Fotograf aneb: Dámy, radím vám ke klidu…! V hlavní roli Jana Saudka Karel Roden.

Email Tisk

saudek. perexDne 11. dubna začala režisérka Irena Pavlásková točit svůj nový film Fotograf aneb… volně inspirovaný životním příběhem slavného českého fotografa Jana Saudka. Ten je společně s Irenou Pavláskovou spoluautorem scénáře.


V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny, člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Režisérka říká: „Drama příběhu je okořeněno také humorem, neboť náš hrdina je smyslem pro humor vrchovatě obdařen. Film poodkrývá tajemství Janovy tvorby, ponořuje se do bizarního a sugestivního světa žen, které ho obklopují.“

Natáčet se bude v Praze a okolí.

Irena Pavlásková – režisérka, scenáristka, producentka
Vstoupila úspěšně do české kinematografie autorským filmem Čas sluhů (1989), oceněným Zvláštní cenou v Cannes 1990, dále získala Grand Prix za debut na MFF v Montrealu 1991, Cenu kritiky na MFF v Moskvě a dalších sedm cen. Následovalo dramatické podobenství Corpus delicti (1991), který získal Grand Prix v Paříži-Créteile. Poté televizní sci-fi Nesmluvená setkání (1995) podle románu bratří Strugackých, tragikomedie Čas dluhů (1998), nejúspěšnější český divácký film roku. Následoval Bestiář (2007) s Cenou diváků na MFF v Mladé Boleslavi. V roce 2009 realizovala podle scénáře Terezy Boučkové mrazivou komedii Zemský ráj to napohled, oceněnou třemi cenami na MFF v Moskvě: Cenou FIPRESCI, Cenou za nejlepší herecký ženský výkon pro Vilmu Cibulkovou a Cenu asociací ruských filmových klubů za nejlepší film.Také bronzový hrozen na festivalu v Lagowě 2010. O rok později vznikl třídílný cyklus televizního filmu Bludičky, pojednávající o mladých lidech opouštějících dětské domovy.

Jan Saudek – spoluscenárista
Světově uznávaný český fotograf, který vystavoval v největších a nejprestižnějších uměleckých domech a galeriích, je nositelem mezinárodních ocenění, patří k nejosobitějším postavám tuzemské fotografie, poutá pozornost svým excentrickým životem, originálním viděním světa, svou osobitostí. Patří k nejvýraznějším uměleckým fenoménům české kultury 20. století.

saudek

Viktor Schwarcz (producent) – Cineart TV Prague
Cineart je soukromá česká firma specializující se na produkci hraných filmů. Byla založena v roce 1991. Producent Viktor Schwarcz pracoval v různých produkčních funkcích ve Filmovém studiu Barrandov více než dvacet let. Spolupracoval na více než devadesáti hraných filmech a seriálech, jako vedoucí produkce zde realizoval deset celovečerních filmů a dva seriály. Jako producent realizoval ve své společnosti Cineart TV Prague filmy:
Pasti, pasti, pastičky (1998 - režie Věra Chytilová), Zpráva putování studentů Petra a Jakuba (2000 - režie Drahomíra Vihanová), Vyhnání z ráje (2001 - režie Věra Chytilová), Divoké včely (2001 - režie Bohdan Sláma) - debut, Vaterland - lovecký deník (2003 - režie David Jařab) - debut, Pusinky (2006 - režie Karin Babinská) - debut, Indián a sestřička (2006 – režie Dan Wlodarczyk) – debut, Lištičky (2009 - režie Mira Fornay) - debut, Stínu neutečeš (pracovní název Vnučka 2009 - režie Lenka Kny) - debut, Zemský ráj to na pohled (2009 - režie Irena Pavlásková), HLAVA - RUCE - SRDCE (2010 – režie David Jařab), Poupata (2011 – režie Zdeněk Jiráský) – debut, Můj pes Killer (2013 – režie Mira Fornay), Křídla Vánoc (2013 – režie Karin Babinská, producentka Veronika Schwarczová), Rozkoš (2013 – režie Jitka Rudolfová)

Fotograf aneb: Dámy, radím vám ke klidu…!

saudekRoden

Scénář: Irena Pavlásková a Jan Saudek
Režie: Irena Pavlásková
V titulní roli: Karel Roden
Produkce: Cineart TV Prague – producent Viktor Schwarcz
Koprodukce: Česká televize, Eydelle film, Samuelson Lighting, LAMA, i//o post
Distributor: AQS a.s. – divize BIOSCOP

Projekt byl podpořen Státním fondem kinematografie

Hrají:
Karel Roden (Jan)
Marie Málková (Líba)
Vilma Cibulková (Věra)
Václav Neužil (Marek)
Marika Procházková (Vendelína)
Zuzana Vejvodová (Klára)
Patrik Děrgel (Badatel)
Jenovéfa Boková (Anička)
Jitka Sedláčková (Alice)

Tvůrci:
Režie: Irena Pavlásková
Kamera: David Ployhar
Střih: Alois Fišárek
Hudba: Jiří Chlumecký
Architekt: Petr Pištěk
Zvuk: Jiří Klenka
Kostýmy: Marek Cpin
Ved. produkce: Kristýna Drozdová
Dramaturgie: Jaroslav Sedláček (ČT), Jiří Blažek

www.bioscop.cz

Zdroj foto: Česká televize

 

 Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Turistický seriál K21: Slatiňany

slatinany 200Milí čtenáři, s blížícími se prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár mu...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

Střepy z krás v terezínském předpeklí
ImageNa zemi jsou místa, která připomínají ráj. Ale jsou zde také místa ne nepodobná peklu.  A v jednom takovém pekle, nebo spíše předpeklí, se sešli Markétka Fischerová a Ludvíček Adler. Ona dvanáctiletá židovka, která přišla do terezínskéh...

Divadlo

Kočka na rozpálené plechové střeše
ImageLáska, hádky, chtivost, závist, nemoc, alkohol – život? Nadčasovou divadelní hru si tentokrát rozebralo Divadlo Šumperk pod režijním vedením Petra Štindla.
...

Film

Když draka a jeho jezdce pojí společné vědomí

Eragon 200Mimořádný úspěch "fantasy" filmů, velkolepých epopejí z rodu Pána prstenů a nejnověji Hobita, uspíšil vznik dalších obdobně zacílených děl. Vyznačují se touž realizační rozmáchlostí zvláště při bitevních výjevech, t...