VELKÁ JARNÍ CYKLOJÍZDA 2014
Banner

VELKÁ JARNÍ CYKLOJÍZDA 2014

Email Tisk

cyklojizda perexJIž tuto sobotu, 26. dubna 2014 se uskuteční Velká jarní cyklojízda 2014, přinášíme vám pár aktuálních informací!

 

ZAMÝŠLENÁ TRASA.
CYKLOJÍZDA NENÍ JEN KULTURNÍM ZÁŽITKEM…
Vemte na cyklojízdu kazeťák a pusťte si na cestu svou oblíbenou hudbu. Máte-li ve sklepě originální kolo, které přes rok šetříte, cyklojízda je ideální chvíle na to, ukázat se s ním na veřejnosti. Přijeďte v převlecích, s nezvyklými módními doplňky, nebo jen nasaďte nezvykle široký úsměv a pojeďte se potkat se spolupražany, kteří některé věci cítí stejně jako vy. Kreativita a originalita se víc než cení, meze jsou dány jen pravidly slušného chování a pravidly cyklojízd.

Je ale také třeba si uvědomit, že cyklojízda není jen nevšední projížďkou pro celou rodinu. Kromě zajímavé společenské události jde zejména o oslavu svobodného pohybu po městě a o občanský protest proti tomu, jak nedostatečná pozornost je věnována poptávce po veřejném prostoru, který by takový pohyb umožňoval.

Přípravy cyklojízdy jsou v plném proudu. Sledujte proto www.cyklojizdy.cz, nebo facebook událost. Pořadatelé je budou průběžně doplňovat informacemi.

Dojeďte na sraz cyklojízdy pohodlně. Nejlepší způsob jak naplánovat cestu na místo srazu Velké jarní cyklojízdy, je použít aktualizovaný vyhledávač pražských cyklistických tras na informačním portálu Prahou na kole. (Nezapomeňte, že na cestu domů z cyklojízdy budete potřebovat světla.)

Kdo se chce zúčastnit a nesežene si do té doby kolo sám, půjčte si kolo z veřejného systému reKola, obraťte se na spřátelenou půjčovnu OKOLO v Revoluční ulici, či Bajkazyl na náplavce. Kol mají všichni omezené množství, kdo dřív rezervuje, ten dřív jede… Své povozy si můžete také nechat prověřit, případně pořídit nové na řadě doporučených míst.

PODÍLEJTE SE I VY NA PŘÍPRAVÁCH
V případě zájmu o nabídnutí svých sil, pište prosím Ivě Pohankové na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Pokud můžete, staňte se spoluorganizátorem Velké jarní cyklojízdy. Přiložte ruku a myšlenku k dílu a pomozte s propagací, přípravou nebo organizací v samotný den cyklojízdy. Můžete se zapojit následujícími činnostmi:
ZVĚTE své přátele a známé, ať je nás co nejvíc.
ŠIŘTE propagační tiskoviny, bannery a grafické materiály zvoucí na Velkou jarní cyklojízdu (ke stažení zde a k vyzvednutí po domluvě přes Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )
ZVEŘEJNĚTE facebookovou událost Velká jarní cyklojízda 2014 na svém profilu a zvěte do ní přímo přes chat známé, kteří jsou zrovna online.
PŘIPOJTE SE k Ivě Pohankové a Vítkovi Masare (Auto*Mat), Filipu Ježkovi (reKOLA), Michalu Dubovi (Cycle4Change) a desítkám dalších špuntařů a zároveň distributorů speciálních bezplatných cyklonovin; pro naši bezpečnost je třeba pokrýt řadu křížení s bočními ulicemi, tramvajovou tratí a přechody. Potřebujeme zhruba 70 lidí, kteří by se ideálně na špuntování měli podílet, zde najdete aktualizovaný seznam potřebných dobrovolnických prací.
POSILTE osádku Auto*Matu na afterparty a pomožte na infostánku, s přípravami nebo s úklidem
STAŇTE SE ČLENEM/ČLENKOU Klubu přátel Auto*Matu a podílejte se drobnými finančními příspěvky (od 150Kč měsíčně) na udržování a zvyšování akceschopnosti a nezávislosti Auto*Matu. Členi Klubu přátel zajišťují již 1/3 rozpočtu organizace. I tak je velká část práce členů Auto*Matu za účelem zlepšování kvality života nás všech v Praze bezplatná.
Hurá do města!

VELKÁ JARNÍ CYKLOJÍZDA 2014
SOBOTA 26. 4. 2014 V 15:00 NA NÁMĚSTÍ JIŘÍHO Z PODĚBRAD.

cyklojizda

Datum: sobota 26. 4. 2014 v 15.00
Start: Náměstí Jiřího z Poděbrad před kostelem
Destinace: Stromovka
Afterparty: Tiskárna na vzduchu na kraji Stromovky. Vystoupí kapela Hm… (mimořádně pouze ve dvou) a po ní DJ Radia 1 Zdeněk Lichnovský.
(for English scroll down)Nejnovější články:
Starší články:

 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat


Literatura

Akupresura v praxi

akupresura v akci200Starobylé umění léčit tlakem prstů na určité body těla patří k tzv. čínské medicíně. Jedná se o neinvazivní léčivou proceduru, během které dochází k zřetelné úlevě od nejrůznějších potíží a nastartování přirozených zotavovacích ...

Divadlo

Laterna magika - HUMAN LOCOMOTION na Nové scéně Národního divadla

Human Locomotion perexVe čtvrtek 6. února proběhla na Nové scéně Národního divadla světová premiéra Laterny magiky HUMAN LOCOMOTION.  Vizuálně pohybová inscenace se zabývá světově známou a pro vývoj fotografie klíčovou postavou E...

Film

PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI MÍŘÍ DO KIN, PRODEJE TRILOGIE PŘEKROČILY PŮL MILIONU VÝTISKŮ

50 200Celosvětově nejúspěšnější kniha posledních let, erotický román Padesát odstínů šedi od E L James, přichází zítra do českých kin. Nakladatelství XYZ, které knihu vydalo v září 2012, ji nyní přináší čtenářům v nové podobě s filmovou obálkou.

...