Republic of Two – křest nového alba Silent disco a nový videoklip ke skladbě Cold Hands, Warm Heart

Kultura21.cz

Republic of Two – křest nového alba Silent disco a nový videoklip ke skladbě Cold Hands, Warm Heart

Email Tisk

SilentDisco perexRepublic of Two vydali 11. dubna své třetí studiové album s názvem Silent Disco, které pokřtí v pátek 25.4. v pražském divadle Archa. Speciálním hostem koncertního křtu bude Adrian T. Bell."Na křest už se moc těšíme. Tím spíš, že je v divadle Archa, což je jeden z nejkrásnějších prostorů tohoto typu v Praze a vždycky jsme si tam přáli hrát. Chystáme zajímavě řešené pódium a projekce, ale hlavně budeme úplně poprvé hrát nové skladby a to s novou bubenicí Lenkou Dundrovou (Never Sol)", říká Mikoláš Růžička.

republic 9 foto by Kura Bez Nohy

Republic of Two, foto: Kura bez nohy

Nyní představují Republic of Two nový videoklip ke skladbě Cold Hands, Warm Heart.

Kapela i nadále pokračuje s konceptem natáčení videoklipů na skladby z alba Silent Disco z různých cizích zemí. Po norském Lingöru přichází na řadu Kamerun.

Videoklip ke skladbě Cold Hands, Warm Heart natočil Martin Mikeš, Michal Gálik a Jan Mastník z občanského sdružení Kedjom-Keku pod režisérskou taktovkou Jiřího Buriana a Mikoláše Růžičky. K-K se společně s partou mladých lidí rozhodli zachránit horský mlžný les na kamerunském severozápadě. Učí nejen dospělé farmáře jak hospodařit s půdou, ale předloni na vrcholcích hor Bamenda Highlands postavili vlastníma rukama školu pro tamní děti, které tím dostaly poprvé možnost usednout do školních lavic.

Na videoklip Cold Hands, Warm Heart se podívejte zde: 

Vznik videoklipu komentuje Jiří Burian těmito slovy:
„Mám velkou radost ze spolupráce s lidmi z nadace Kedjom-Keku, z toho jak klip dopadl i z celého konceptu série videoklipů z různých zemí světa. Je zajímavé, že zatím co my tady řešíme banální problémy a žijeme si v přepychu, v Kamerunu jsou lidé, kteří mají daleko důležitější a významnější věci na práci, ať už je to je stavba školek,výuka dětí nebo sázení stromů v pralesech, které pomalu mizí. Jsme velice rádi, že jsme mohli s naší hudbou být součástí něčeho tak významného“.

videoklip Cold Hands, Warm Heart
režie : Republic of Two, Martin Mikeš
d.o.p : Martin Mikeš, Michal Gálik a Jan Mastník
střih : Tomáš Bláha a Republic of Two
produkce : Martin Mikeš a Republic of Two

SilentDisco

Republic of Two – rozpis celého turné:

23.4. - Plzeň, klub Anděl
24.4. - České Budějovice, klub Horká vana
25.4. - Praha, divadlo Archa - křest
16.5. - Valašské Meziříčí, Muzejní noc
17.5. - Uherské Hradiště, klub Mír
22.5. - Praha, Betlémská kaple, charitativní koncert pro sluneční školu Surya
28.5. - Karlovy Vary, klub Paderewski
29.5. – Tábor, divadlo Oskara Nedbala
30.5. - Brno, Kafe Trojka
4.6. - Praha, kafe Neustadt

http://kedjom-keku.com/ 
https://www.facebook.com/republicoftwo 

( 0 hlasů )Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Melancholie Štefana Margity

200maAlbum plné slavných melodií od šansonu po muzikál, to je nová nahrávka světově proslulého operního pěvce Štefana Margity. Dostala název Melancholie a jde, jak sám pěvec říká, o jeho první album se skladbami na pomezí žánrů. „Když jsem v prodejně Metropoli...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

Každý by chtěl zažít perfektní rok

tvuj-perfektni-rok 200Nakladatelství Ikar přineslo na český trh knihu Tvůj perfektní rok s opravdu působivým zpracováním. Je toto dílo také perfektní?

 

...

Divadlo

Program divadla Disk na březen

diska perex březenPředprodej vstupenek probíhá v pokladně divadla DISK ve všední dny od 16.00 do 19.30 hod, o víkendu a ve svátek pouze 1 hodinu před představením – tel.: 234 244 255. Rezervace vstupenek on-line na www.divadlodi...

Film

Raubíř Ralf aneb když padouch začne toužit po uznání!?

taubir ralf disnesyWalt Disney Pictures v posledních dnech uvedl v kinech dlouho avizovaný, originální a vychvalovaný videoherní animák Raubíř Ralf, a soudíme-li podle premiérových tržeb ve výši 49 milionů dolarů, leg...