Spisovatel Antonín Bajaja povypráví v knihovně o svém objevení Ameriky

Spisovatel Antonín Bajaja povypráví v knihovně o svém objevení Ameriky

Email Tisk

Zlínský spisovatel, držitel několika literárních a kulturních ocenění, Antonín Bajaja zavítá ve středu 12. února do Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Od 17.00 začne v 15. budově 14|15 BAŤOVA INSTITUTU jeho fotobeseda s názvem Mé objevení Ameriky.

„Mé objevení Ameriky se sice nedá srovnat s objevem Kryštofa Kolumba, ale na rozdíl od něj mě tam odneslo letadlo a znal jsem místo přistání: Toronto, nikoli Indie. Svět se zrychluje a komplikuje,“ shrnul v krátkosti svůj začátek cesty do Ameriky Antonín Bajaja. Spisovatel při besedě povypráví o svých cestách a promítne i fotografie.

Antonín Bajaja (* 30. května 1942 Zlín) je český spisovatel, který se narodil v lékařské rodině. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně, poté pracoval v oboru: v letech 1965–1973 jako zootechnik v JZD v Želechovicích nad Dřevnicí, později jako zaměstnanec zemědělské laboratoře. V roce 1991 se stal redaktorem brněnské redakce Československého rozhlasu, od roku 1992 působil v deníku Prostor, později v časopise Týden a souběžně byl redaktorem Svobodné Evropy. Od roku 2011 je členem Rady České televize.

bajaja knihovna

Od roku 1996 vedl Antonín Bajaja semináře tvůrčího psaní na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je spoluzakladatelem časopisu pro kulturu a společenské dění Zlínského kraje Zvuk a byl také u vzniku pěveckého spolku Wlastenci při Českém centru Mezinárodního PEN klubu.

Mezi jeho díla patří tyto tituly: Mluviti stříbro, Duely, Pastorální: Texty na betlémskou notu, Na šéne blaue Dřevnici, O krávě, Zvlčení. Romaneto o vlcích, lidech a úkazech, S Oblakem nad pohádkami, Na krásné modré Dřevnici a Zpytování. Za román Zvlčení získal v roce 2004 cenu Magnesia Litera.

bajaja

Vstupné na besedu je 30 Kč, snížené 20 Kč. Beseda s promítáním se uskuteční v 2. podlaží budovy 15, v sálu B.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Mít svůj „dream team“ je opravdu „dream“, říká zpěvačka Tereza Černochová

Cernochova perexŠiroké publikum ji prvně zaznamenalo, když se ještě vlnila v dívčím triu Black Milk. Později na sebe Tereza Černochová upozornila prvním sólovým albem Small Monstrosities, kde zpívala hlavně cover verze písniček z přelomu sedmdesátých a...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (29)


Literatura

Inspektor Zastávka vyšetřuje

zlocin200Vloni uplynulo 90 let od úmrtí jednoho z našich nejlepších malířů, Jakuba Schikanedera. V rámci připomínkových akcí, kdy byla například otevřena velká retrospektivní výstava ve Valdštejnské jízdárně, se nakladatelství Albatros připojilo se svou „troš...

Divadlo

Mnoho nápadů láme Pitínskému dudákovi vaz

dudak perexNic nesluší historické budově Národního divadla tolik, jako inscenování českých klasických dramat a oper. Z tohoto důvodu připravila činohra Národního divadla ve své 131. divadelní sezoně pro svou první scénu návrat Tylova Strakonického dudáka a ...

Film

Páté kolo u vozu

altČeská filmová komedie v režii Bořivoje Zemana je o babičce, která přijede i s husou v košíku bydlet k dceři, s vyhlídkou na klidné stáří. Dcera s manželem a dvěma dětmi babičce slibují, jak ji budou hýčkat a ona si bude užívat štěstí v k...