Spisovatel Antonín Bajaja povypráví v knihovně o svém objevení Ameriky

Spisovatel Antonín Bajaja povypráví v knihovně o svém objevení Ameriky

Email Tisk

Zlínský spisovatel, držitel několika literárních a kulturních ocenění, Antonín Bajaja zavítá ve středu 12. února do Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Od 17.00 začne v 15. budově 14|15 BAŤOVA INSTITUTU jeho fotobeseda s názvem Mé objevení Ameriky.

„Mé objevení Ameriky se sice nedá srovnat s objevem Kryštofa Kolumba, ale na rozdíl od něj mě tam odneslo letadlo a znal jsem místo přistání: Toronto, nikoli Indie. Svět se zrychluje a komplikuje,“ shrnul v krátkosti svůj začátek cesty do Ameriky Antonín Bajaja. Spisovatel při besedě povypráví o svých cestách a promítne i fotografie.

Antonín Bajaja (* 30. května 1942 Zlín) je český spisovatel, který se narodil v lékařské rodině. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně, poté pracoval v oboru: v letech 1965–1973 jako zootechnik v JZD v Želechovicích nad Dřevnicí, později jako zaměstnanec zemědělské laboratoře. V roce 1991 se stal redaktorem brněnské redakce Československého rozhlasu, od roku 1992 působil v deníku Prostor, později v časopise Týden a souběžně byl redaktorem Svobodné Evropy. Od roku 2011 je členem Rady České televize.

bajaja knihovna

Od roku 1996 vedl Antonín Bajaja semináře tvůrčího psaní na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je spoluzakladatelem časopisu pro kulturu a společenské dění Zlínského kraje Zvuk a byl také u vzniku pěveckého spolku Wlastenci při Českém centru Mezinárodního PEN klubu.

Mezi jeho díla patří tyto tituly: Mluviti stříbro, Duely, Pastorální: Texty na betlémskou notu, Na šéne blaue Dřevnici, O krávě, Zvlčení. Romaneto o vlcích, lidech a úkazech, S Oblakem nad pohádkami, Na krásné modré Dřevnici a Zpytování. Za román Zvlčení získal v roce 2004 cenu Magnesia Litera.

bajaja

Vstupné na besedu je 30 Kč, snížené 20 Kč. Beseda s promítáním se uskuteční v 2. podlaží budovy 15, v sálu B.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Sylva Lauerová nafotila exkluzivní kalendář českého šperku, rozepsanou knihu uložila do šuplíku a chystá velké změny

SL perexFanoušci populární české spisovatelky Sylvy Lauerové jistě vědí, že se nevěnuje jen psaní knih. Její druhou doménou je móda a velkou zálibou cestování. Potěšení z práce jí však v poslední době kalí neradostná rodinná situace. Dočkají se čtenáři nového ...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)


Literatura

Alex Morrowová řeší případ i skrývá vlastní minulost

Stale pulnoc 200Přesně tak to je. Alex je tvrdá žena, však vyrůstala jenom s matkou a ta ji rozhodně sentimentalitě opravdu nenaučila. Je dcerou glasgowského mafiána, což naštěstí nikdo neví a což se ona snaží tajit, co to půjde. Však j...

Divadlo

10. ročník festivalu Nultý bod (16. – 21. 7. 2018) se zaměří na intimitu

NB logoJubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci, Národní galerii, v Divadle Kampa a ve Werichově vile.

 

...

Film

FINALISTÉ SOUTĚŽE JINÉ VIZE 2014

jine 200Soutěž Jiné vize si klade za cíl mapovat dění na poli tvorby pohyblivých obrazů filmu a videa v České republice. Soustředí se na hraniční formy na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Výběr každého ročníku je unikátní díky rozdílnosti ...