Spisovatel Antonín Bajaja povypráví v knihovně o svém objevení Ameriky
Banner

Spisovatel Antonín Bajaja povypráví v knihovně o svém objevení Ameriky

Email Tisk

Zlínský spisovatel, držitel několika literárních a kulturních ocenění, Antonín Bajaja zavítá ve středu 12. února do Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Od 17.00 začne v 15. budově 14|15 BAŤOVA INSTITUTU jeho fotobeseda s názvem Mé objevení Ameriky.

„Mé objevení Ameriky se sice nedá srovnat s objevem Kryštofa Kolumba, ale na rozdíl od něj mě tam odneslo letadlo a znal jsem místo přistání: Toronto, nikoli Indie. Svět se zrychluje a komplikuje,“ shrnul v krátkosti svůj začátek cesty do Ameriky Antonín Bajaja. Spisovatel při besedě povypráví o svých cestách a promítne i fotografie.

Antonín Bajaja (* 30. května 1942 Zlín) je český spisovatel, který se narodil v lékařské rodině. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně, poté pracoval v oboru: v letech 1965–1973 jako zootechnik v JZD v Želechovicích nad Dřevnicí, později jako zaměstnanec zemědělské laboratoře. V roce 1991 se stal redaktorem brněnské redakce Československého rozhlasu, od roku 1992 působil v deníku Prostor, později v časopise Týden a souběžně byl redaktorem Svobodné Evropy. Od roku 2011 je členem Rady České televize.

bajaja knihovna

Od roku 1996 vedl Antonín Bajaja semináře tvůrčího psaní na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je spoluzakladatelem časopisu pro kulturu a společenské dění Zlínského kraje Zvuk a byl také u vzniku pěveckého spolku Wlastenci při Českém centru Mezinárodního PEN klubu.

Mezi jeho díla patří tyto tituly: Mluviti stříbro, Duely, Pastorální: Texty na betlémskou notu, Na šéne blaue Dřevnici, O krávě, Zvlčení. Romaneto o vlcích, lidech a úkazech, S Oblakem nad pohádkami, Na krásné modré Dřevnici a Zpytování. Za román Zvlčení získal v roce 2004 cenu Magnesia Litera.

bajaja

Vstupné na besedu je 30 Kč, snížené 20 Kč. Beseda s promítáním se uskuteční v 2. podlaží budovy 15, v sálu B.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Rozhovor se zpěvákem kapely The Rasmus - Lauri Ylönen.

lauriNaše redaktorka Pavlína Kohoutová, která žije ve Finsku, vyzpovídala zpěváka Lauriho z kapely The Rasmus. Hovořili o jeho sólovém albu s názvem ,,New World´´, o tom, proč se rozhodl vydat sólové album, první singl a o jeho ritu...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Pema Chödrön: Místa, která děsí

pema200Jsou v životě chvíle, kdy jsme ochromeni strachem. Jsou v duši každého člověka místa, která jsou temná a děsivá. Kam raději nešlapeme nebo do nich padáme a nekontrolovatelně se řítíme do hlubin deprese. Autorka, Pema Chödrön je buddhistická mniška a v ...

Divadlo

Česká premiéra výjimečného Handkeho textu v Olomouci

cuc200Dramatický fragment Petera Handkeho Proč kuchyň? o osmi stranách se stal předlohou pro hodinovou inscenaci režiséra Jana Žůrka v olomouckém Divadle na cucky. Poetické přemítání o kuchyni se proměňuje v hlubokou a soustředěnou rozpravu o smyslu bytí a plynutí...

Film

Festival tanečních filmů uvede retrospektivu Davida Hintona i dance fashion snímky

tanecni filmy Nora David  Hinton200Již potřetí Festival tanečních filmů nabídne výjimečnou podívanou díky originálním snímkům, které vznikly spojením současného tance a filmového umění. Letošní ročník proběhne od 1...