Palubní deník Hanzelky a Zikmunda bude mít derniéru

Palubní deník Hanzelky a Zikmunda bude mít derniéru

Email Tisk

Na svou poslední cestu po jevišti v Městském divadle Zlín vyrazí v sobotu 15. února Tatra 87 s Jiřím Hanzelkou a Miroslavem Zikmundem na palubě. Inscenace Palubní deník Hanzelky a Zikmunda, kterou podle dobrodružných životních osudů legendárních cestovatelů a nerozlučných přátel napsal ve spolupráci s Miroslavem Zikmundem dramaturg Vladimír Fekar, bude mít derniéru.

"V roce 1938 se zrodil sen. Cestovatelský i životní příběh Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda uháněl odvážně napříč světadíly, navzdory počasí i režimu, až se náhle zadrhl. Na dvacet dlouhých let," připomenul Vladimír Fekar. V hlavních rolích se naposledy představí Pavel Vacek, Zdeněk Lambor, Radoslav Šopík a Luděk Randár. „Miroslav Zikmund bude opět naším hostem,“ dodal Fekar.

Příběh dvojice cestovatelů se ve Zlíně v režii Petra Štindla a ve světové premiéře představil před rokem a má za sebou řadu úspěšných repríz doma i na zájezdech. Předposlední představení se uskutečnilo v lednu v Plzni, rodišti Miroslava Zikmunda.

To poslední vychází na den, kdy uplyne 11 let od smrti Jiřího Hanzelky a den po 95. narozeninách Miroslava Zikmunda.

palubni denik

Do divadla a 14I15 BAŤOVA INSTITUTU se slevou!

Za lístek na derniéru Palubního deníku se nyní můžete dostat se zajímavou 30% slevou i do všech expozic ve 14I15 BAŤOVĚ INSTITUTU, třeba právě na tu věnovanou cestovatelství a výpravám Hanzelky se Zikmundem. Zvýhodněná nabídka platí od 10. 2. do konce března a funguje i naopak – jestliže si přijdete pro vstupenku na derniéru Palubního deníku s lístkem z institutu zakoupeným v únoru, získáte 25% slevu ze vstupného do divadla. Sleva platí i pro členy Klubu přátel 14I15 BAŤOVA INSTITUTU, uplatnit ji mohou po předložení klubové karty v pokladně divadla.



Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 





Rozhovor

MerelyWild: „Naše hudba je inspirovaná životem a velkými sny“

merely wild200Na festivalu Sunday Music Jam 14. září v pražské Stromovce, se mimo jiné představí skupina MerelyWild. Vévodí jí Veronika Wildová, která nám spolu s kytaristou Martinem odpověděla na několik zvídavých otázek.  

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (33)


Literatura

Multikulti pindy jedný český mindy

multi kulti pindy 200Multikulti – Pindy jedný český mindy je v pořadí již devatenáctou vydanou knihou české spisovatelky Ivy Pekárkové. Publikaci dělí do šesti částí, na které se nyní podrobněji zaměřím.

...

Divadlo

Jitka Smutná, Veronika Gajerová a další herci vystoupí na Autorském soirée v Divadle Rokoko

rokoko200V sobotu 8. října od 21 hodin se bude v Divadle Rokoko konat Autorské soirée, na kterém vystoupí Jitka Smutná, Veronika Gajerová, Hanuš Bor, Tomáš Novotný a další herci Městských divadel pražských s ukázkou svých autorských projektů.

Film

Anna, Elsa a Olaf slaví Vánoce

Vanoce s Olafem 1Princezna Anna a královna Elsa připraví pro obyvatele Arendelle nádhernou vánoční oslavu. Všichni však odejdou brzy, protože si chtějí užít své vlastní váníční tradice. Anna a Elsa si uvedomí, že na na rozdíl od ostatních ony d...