Zlínské divadlo natočilo ve Zlatém Jablku flash mob

Kultura21.cz

Zlínské divadlo natočilo ve Zlatém Jablku flash mob

Email Tisk

Zlínští divadelníci tento týden dvakrát překvapili odpolední návštěvníky Zlatého Jablka ve Zlíně. Do obchodního a zábavního centra dorazili v přestrojení za zákazníky, člena ochranky nebo například prodavačku jedné z prodejen a znenadání předvedli jedno z hudebně-tanečních čísel nového muzikálu Divotvorný hrnec. Všechno snímala více než desítka předem připravených kamer. Ze sestřihu vznikne takzvaný flash mob, krátké video s jednoduchým, ale zajímavým příběhem určené především k šíření na internetu, kterým chce Městské divadlo Zlín oslovit nové diváky a upoutat pozornost zejména mladšího publika.

V zahraničí není flash mob žádnou novinkou, v Česku se však těch zdařilých najde poskrovnu. „Nás konkrétně hodně inspiroval flash mob brněnské filharmonie, který hudebníci před nedávnem natočili v nákupním centru Vaňkovka,“ prozradila umělecká šéfka Hana Mikolášková, která celou akci naplánovala a zorganizovala. „Smyslem podobných videí je ukázat lidem, jak dokáže umění (hudba, divadlo či tanec) proměnit všední realitu v nevšední zážitek,“ doplnila.

Ústředními postavami videa jsou protagonisté z Divotvorného hrnce Petra a Radovan Královi, Markéta Kalužíková a Marek Příkazký, které do páru spojila divadelním kouzlem hluchoněmá Susan Jana Drgová. Návštěvníkům Zlatého Jablka zazpívali slavný duet Tam za tou duhou a předvedli choreograficky náročnou ukázku z Rainbow dance. Na přípravě flash mobu se podílelo celkem 36 lidí s konkrétními úkoly.

Natáčení flash mobu bylo tečkou za téměř dvoutýdenní interaktivní výstavou Městského divadla Zlín ve Zlatém Jablku s názvem Víte, kde začíná sen?, prostřednictvím které divadelníci ukázali kolemjdoucím zákulisí, kostýmy, historické přístroje na „výrobu“ hromu a větru a řadu dalších věcí, které při běžné návštěvě divadla nejsou k vidění.
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Marek Dusil: „Nic bych neměnil, všechno nějak plyne…“

dusil marek200Cítí se spíše folkařem, ale zároveň v sobě nechává probublávat spodní rockový proud. S formací Marek Dusil Blend chystá nové album a své písně nejraději předkládá v prostém akustickém hávu. Rád hraje pro vnímavé publikum. Br...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

Robert Rohál mapuje tvorbu českých a slovenských zpěváků i herců

Rohal Hvezdy odvedle 200Dvě publikace - Legendy československé populární hudby (podtitul: 70. a 80. léta) a Hvězdy odvedle (podtitul: a jejich stopy nejen v českém filmu) - mají leccos společného.

 

...

Divadlo

Soubor Musica Florea uvede poprvé po 292 letech barokní operu J. J. Fuxe Costanza e Fortezza ve věrné replice tehdejšího divadla Florea Theatrum

Plzen florea theatrum 200Festival 9 týdnů baroka, který pořádá Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, připravil pro návštěvníky výjimečný hudební a divadelní zážitek. Soubor Musica Florea pod vedením dirigenta Marka Štryncla uvede 31. č...

Film

Zjevení – když po vás jde to „z druhé strany“

zjeveni dvd 200Nejeden horor dává ponaučení, že není radno si zahrávat s tajemnými silami a s „druhou stranou“. Bohužel se však stále najdou tací, kteří si nedají říct a nedají. A takoví rozjíždí horor Zjevení.

...