Zlínské divadlo natočilo ve Zlatém Jablku flash mob
Banner

Zlínské divadlo natočilo ve Zlatém Jablku flash mob

Email Tisk

Zlínští divadelníci tento týden dvakrát překvapili odpolední návštěvníky Zlatého Jablka ve Zlíně. Do obchodního a zábavního centra dorazili v přestrojení za zákazníky, člena ochranky nebo například prodavačku jedné z prodejen a znenadání předvedli jedno z hudebně-tanečních čísel nového muzikálu Divotvorný hrnec. Všechno snímala více než desítka předem připravených kamer. Ze sestřihu vznikne takzvaný flash mob, krátké video s jednoduchým, ale zajímavým příběhem určené především k šíření na internetu, kterým chce Městské divadlo Zlín oslovit nové diváky a upoutat pozornost zejména mladšího publika.

V zahraničí není flash mob žádnou novinkou, v Česku se však těch zdařilých najde poskrovnu. „Nás konkrétně hodně inspiroval flash mob brněnské filharmonie, který hudebníci před nedávnem natočili v nákupním centru Vaňkovka,“ prozradila umělecká šéfka Hana Mikolášková, která celou akci naplánovala a zorganizovala. „Smyslem podobných videí je ukázat lidem, jak dokáže umění (hudba, divadlo či tanec) proměnit všední realitu v nevšední zážitek,“ doplnila.

Ústředními postavami videa jsou protagonisté z Divotvorného hrnce Petra a Radovan Královi, Markéta Kalužíková a Marek Příkazký, které do páru spojila divadelním kouzlem hluchoněmá Susan Jana Drgová. Návštěvníkům Zlatého Jablka zazpívali slavný duet Tam za tou duhou a předvedli choreograficky náročnou ukázku z Rainbow dance. Na přípravě flash mobu se podílelo celkem 36 lidí s konkrétními úkoly.

Natáčení flash mobu bylo tečkou za téměř dvoutýdenní interaktivní výstavou Městského divadla Zlín ve Zlatém Jablku s názvem Víte, kde začíná sen?, prostřednictvím které divadelníci ukázali kolemjdoucím zákulisí, kostýmy, historické přístroje na „výrobu“ hromu a větru a řadu dalších věcí, které při běžné návštěvě divadla nejsou k vidění.
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Komentáře   

 
0 #1 flashmob v OstravěDeniska 2013-11-15 12:59
I v Ostravě využívají obchodní centrum na flashmob ;-) http://www.ostravatv.cz/mss-flashmob-v-nakupnim-centru--nova-karolina-v11.html
myslím, že je to zajímavá forma prezentace..
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Letem českým módním světem
4010 hKoncem minulého roku se na trhu objevila skvělá výpravná obrazová publikace sledující vývoj módy v Československu mezi lety 1948 až 1989 v politickém a sociálním kontextu.
...

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! se exkluzivně vrací do Prahy během letních prázdnin!
 
MammaMiaČeští producenti světově známého a legendárního muzikálu Mamma Mia! prodloužili licenční práva a během letošních prázdnin uvedou exkluzivně 32 představení, která se budou hrát denně. Mamma Mia! se stěhuje do...

Film

Expendables: Postradatelní 3

Expendables 200Úspěšná a oblíbená akční série Expendables přináší ve třetím díle další výbušnou porci zábavy a jako posily nové filmové legendy. Vedle Stalloneho, Stathama, Lundgrena, Li nebo Schwarzeneggera budou nově na odstřel i Anton...