Miroslav Etzler a Nela Boudová pomohli handicapovaným sportovcům

Miroslav Etzler a Nela Boudová pomohli handicapovaným sportovcům

Email Tisk

V sobotu 5. října se v Divadle Palace konala benefiční generálka hry HESLO MORÁLKA, ve které excelují Miroslav Etzler a Nela Boudová. Diváci v sále živě reagovali téměř při každé replice a doslova tak „nabíjeli“ herce na jevišti. Ti na konci představení předali zástupcům Občanského sdružení Elite Handicap Sport, které podporuje nadějné atlety, výtěžek z této akce.

Generálka tak dopadla doslova na jedničku s hvězdičkou a všichni ti, kteří přišli večer do divadla, si odnášeli kulturní zážitek spolu s příjemným pocitem, že pomohli dobré věci.

„Jsem opravdu velmi rád, že jsme právě tímto představením pomohli handicapovaným atletům Občanského sdružení Elite Handicap Sport, kteří to jako sportovci nemají jednoduché. Moc si také vážím všech, kteří do toho šli spolu s námi a zakoupením vstupenky na tuto generálku podpořili správnou věc,“ podělil se o své zážitky představitel hlavní role Diderota Miroslav Etzler.

Benefice

Nadčasová komedie HESLO MORÁLKA z pera současného francouzského spisovatele Érica Emmanuela Schmitta v hlavních rolích s Miroslavem Etzlerem a Nelou Boudovou bude mít svou premiéru v Divadle Palace 17. října a ačkoli je zasazena do dob minulých, přesto je její poselství v těchto dnech více než aktuální....

Premiéra 17. 10. 2013

Hrají:
Denis Diderot, filozof: Miroslav Etzler
Diderotova manželka: Antoinetta Kateřina Pindejová
Dorothea Therboucheová, malířka: Nela Boudová
Diderotova dcera Angelika: Ivana Stejskalová
Diderotův sekretář: Václav Šanda nebo Josef Vaverka
Mladá Holbachová: Michaela Sejnová

Režie: Petr Slavík

Překlad: Matylda a Michal Lázňovských
Kostýmní výtvarnice: Simona Jetmarová
Výroba kostýmů: Miroslav Král
Návrh dekorací: Vladimír Hruška

Foto: Lucia ŠachlováSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Vysoké sázky, Noční jestřáb a Dvojí hra jsou názvy tří povídek s kriminální zápletkou v hlavní roli s detektivem Jesse Stonem.

200litJiž obal knihy nám čtenářům nabízí jakousi ochutnávku obsahu jednotlivých povídek. Zlověstná vrána sedící nad hladinou vody u povídky Vysoké sázky, dalekohled s odrazem ženy ve skle u Nočního jestřába a pár třešní ve sklenici u Dvojí hry.

...

Divadlo

Shakespearova Zimní pohádka už brzy v dvojjazyčném provedení

zimni pohadka 200Prague Shakespeare Company přivádí na divadelní prkna shakespearovskou Zimní pohádku. Unikátní anglicko-jazyčný divadelní spolek přichází opět s originálním pojetím hry. Část z ní tentokrát odehrají v češtině s anglickými titulky.

...

Film

Godzilla zasahuje

godzilla perexPravěký veleještěr pojmenovaný Godzilla se v japonských kinech poprvé objevil přesně před šedesáti léty (film v tuzemské distribuci nazvaný Probuzená zkáza mohli čeští diváci spatřit až o tři...