Miroslav Etzler a Nela Boudová pomohli handicapovaným sportovcům
Banner

Miroslav Etzler a Nela Boudová pomohli handicapovaným sportovcům

Email Tisk

V sobotu 5. října se v Divadle Palace konala benefiční generálka hry HESLO MORÁLKA, ve které excelují Miroslav Etzler a Nela Boudová. Diváci v sále živě reagovali téměř při každé replice a doslova tak „nabíjeli“ herce na jevišti. Ti na konci představení předali zástupcům Občanského sdružení Elite Handicap Sport, které podporuje nadějné atlety, výtěžek z této akce.

Generálka tak dopadla doslova na jedničku s hvězdičkou a všichni ti, kteří přišli večer do divadla, si odnášeli kulturní zážitek spolu s příjemným pocitem, že pomohli dobré věci.

„Jsem opravdu velmi rád, že jsme právě tímto představením pomohli handicapovaným atletům Občanského sdružení Elite Handicap Sport, kteří to jako sportovci nemají jednoduché. Moc si také vážím všech, kteří do toho šli spolu s námi a zakoupením vstupenky na tuto generálku podpořili správnou věc,“ podělil se o své zážitky představitel hlavní role Diderota Miroslav Etzler.

Benefice

Nadčasová komedie HESLO MORÁLKA z pera současného francouzského spisovatele Érica Emmanuela Schmitta v hlavních rolích s Miroslavem Etzlerem a Nelou Boudovou bude mít svou premiéru v Divadle Palace 17. října a ačkoli je zasazena do dob minulých, přesto je její poselství v těchto dnech více než aktuální....

Premiéra 17. 10. 2013

Hrají:
Denis Diderot, filozof: Miroslav Etzler
Diderotova manželka: Antoinetta Kateřina Pindejová
Dorothea Therboucheová, malířka: Nela Boudová
Diderotova dcera Angelika: Ivana Stejskalová
Diderotův sekretář: Václav Šanda nebo Josef Vaverka
Mladá Holbachová: Michaela Sejnová

Režie: Petr Slavík

Překlad: Matylda a Michal Lázňovských
Kostýmní výtvarnice: Simona Jetmarová
Výroba kostýmů: Miroslav Král
Návrh dekorací: Vladimír Hruška

Foto: Lucia ŠachlováSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 38

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Dojemný příběh z prostředí druhé světové války

Svetla 200Pulitzerovu cenu dostává vždy jeden opravdu výjimečný román. V letošním roce se jedná o knihu Jsou světla, která nevidíme od Anthonyho Doerra. Zasloužil si autor toto čestné ocenění?

...

Divadlo

Hudební scéna Městského divadla v Brně jubiluje

Hudebni scena 200Je to neuvěřitelné, jak letí ten čas. Docela nedávno byl v jámě budoucího divadla na Lidické ulici v Brně kladen základní kámen – až z Broadwaye. Pokřtili jej šampaňským manželé Formanovi. A jejich přání, aby to bylo divadlo veleúspěšn...

Film

Jak probíhaly boje o smýšlení publika

Infoboj 200Každý režim, mocenské seskupení či nejšířeji civilizační okruh sleduje dva základní cíle: jednak hájí a vychvaluje sám sebe, jednak zlehčuje a odsuzuje případné protivníky, ať již je nachází ve svém vlastním prostoru, nebo mimo něj. Platilo to ...