LÁVKA RIVER STAGE 2012
Banner

LÁVKA RIVER STAGE 2012

Email Tisk

Přesně v polovině prázdnin opět ožije vltavská laguna u Karlova mostu. Už potřetí se kulturní Praha může těšit na festival Lávka River Stage a speciální pódium, na kterém se odehrají rozmanitá vystoupení s podmanivým nasvícením a v současnosti čím dál oblíbenějším video-mappingem! Propojení živých umělců, video-mappingu a interaktivních projekcí uvidíte v Čechách v tomto rozsahu a na venkovní scéně vůbec poprvé!

Už 31.července startuje třetí ročník Lávka River Stage festivalu, který bude probíhat celý srpen každé úterý, čtvrtek a neděli pod záštitou primátora města Prahy - Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc. Partnerem projektu se stal Magistrát města Prahy odbor kultury, zahraničních vztahů a cestovního ruchu.
Festival pořádá Klub Lávka ve spolupráci s Cirque Garuda.

LRS, to je nový cirkus, balet, opera, hudební vystoupení, artistická čísla a interaktivní projekce.  To vše přímo na Vltavě u Karlova mostu a letos ještě ve větším stylu než v minulých letech. Návštěvníci se mohou těšit na bohatší program, rozmanitější světelnou a projekční show a tudíž větší zážitek! Vždy v neděli – 12.; 19. a 26. se představí velký baletní soubor Bohemia Balet.

„Jsme moc rádi, že se třetí ročník festivalu Lávka River Stage podařilo posunout o pořádný kus dál. Propojení všech zmiňovaných prvků je něco úplně nového. Pro domácí i zahraniční publikum to bude jedinečná příležitost vychutnat si nejkrásnější části našeho hlavního města z nové perspektivy“, dodává autor projektu JUDr. Boris Gaydečka.

Poprvé si v České republice můžete vychutnat vizuální show, která propojuje aspekty živého vystoupení, video-mappingu a interaktivníchrojekcí, nazvanou Příběh o řece.

alt

Účinkující:

ATI – námět příběhu a režie
Umělec, který se zabývá novým cirkusem a audiovizuálními performance. Ati se věnuje cirkusovému umění od roku 1996. Postupně propadá různým disciplínám, hledajíce propojení starého světa pod velkým stanem, moderního divadla a digitálních technologií. Na své cestě prochází rozličnými soubory a se svým vystoupením cestuje po Evropě, Rusku, Číně a Indii. V roce 2008 zakládá skupinu Cirque Garuda jež se věnuje novému cirkusu a vizuálním představením. Inklinuje k experimentálním technikám jako je kontaktní žonglování, cube act a rue cyr ale ovládá i klasické disciplíny. V poslední době začleňuje do svých vystoupení interaktivní a mapping projekce.
www.atisphere.eu


CIRQUE GARUDA – nový cirkus
je skupina umělců, jejímž ústředním záměrem je citlivé propojování žonglérských technik, fire show, akrobacie, fyzického divadla, klasické klaunérie s odkazem tradičního i nového cirkusu. Garuda vzniká v roce 2007, její jednotliví členové profesionálně vystupují již od roku 1997 v rozličných skupinách a pouličních divadlech, skrze která se potkávají pro vzájemnou spolupráci, jež vyúsťuje tímto projektem. Příběh dramatického představení je nejen hypnotickou hrou, ale i tanečním a hereckým vystoupením s neodmyslitelnými výrazovými prostředky.
www.cirquegaruda.cz


STRING LADIES – smyčcové nástroje
Netradiční hudební skupinu String Ladies tvoří Eliška Dvorská (1. housle), Kateřina Zíková (violoncello) a 2. housle hostují Jaroslava Kleinová, Anna Jírovcová, Pavla Dubná. String Ladies vystupovaly na mnoha prestižních a společenských akcích, mezi které patří v poslední době vystoupení v TV Prima pro Nadaci Naše dítě, ČT1 Eurosong 2008, ČT 1 Souboj hitů, Pražský hrad – Španělský sál – 180 let České pojišťovny ve spolupráci s panem Michalem Cabanem, Sacre Coeur – módní přehlídka moderovaná Ivou Kubelkovou, hudební doprovod na turné Daniela Landy 2008, křest nového katalogu Klenoty Aurum – Skybar hotelu Hilton, slavnostní otevření hotelu Kempinski za přítomnosti pražského primátora MUDr. Pavla Béma, oblíbené Rabování v divadle Rubín, Opera House Parties-Mykónos Řecko, a na velmi prestižní společenské akci v Londýně v Mandarin Orient hotelu. Již v minulosti dívky vystupovaly v mnoha zábavných televizních programech (Nikdo není dokonalý, Gogo show, Zlatá hokejka apod.) a také absolvovaly dvouměsíční turné po italské Sardinii.

String Ladies – to je spojení atraktivního vzhledu s virtuózním hraním na smyčcové nástroje – klasické i elektrické.
www.stringladies.cz


BOHEMIA BALET – tanec
Bohemia Balet je soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, v něm vystupují absolventi a studenti školy. Ke spolupráci se souborem jsou zváni mladí i renomovaní domácí a zahraniční choreografové.
Za dobu své existence se soubor vyvinul v ambiciózní soubor mladých tanečníků, mnohdy laureátů mezinárodních soutěží. Představení Bohemia Baletu se vyznačují nejen technickou vyspělostí, ale přinášejí na scénu i radost a entuziasmus mladých tanečních interpretů. Dramaturgie je vytvářena s ohledem na složení souboru, umožňuje rozvoj uměleckých schopností studentů – budoucích tanečních profesionálů a zároveň obohacuje repertoárovou nabídku na české taneční scéně. Za dobu existence získal soubor několik ocenění a vytvořil mimořádné projekty i v profesionálním kontextu, vystupuje na domácích i zahraničních scénách, je zván na festivaly a taneční přehlídky /Německo, Francie, Slovensko, Polsko, USA, Japonsko, Kolumbie, Portugalsko, Kambodža/ . Záběr repertoáru je velmi široký, zahrnuje ukázky klasického baletního repertoáru, současné choreografické kompozice i lidové tance domácí i cizí.
www.bohemia-balet.cz/


MARKÉTA MÁTLOVÁ – operní zpěv
MgA. Markéta Mátlová (1985) je sopranistka, která i přes své mládí oslovila posluchače na téměř všech kontinentech světa. Vystudovala Hudební Akademii v Praze pod vedením Prof. M. Hajóssyové a nyní si doplňuje soukromě své vzdělání u Prof. J. Protschky na Hochschule für Musik Und Tanz v Kolíně nad Rýnem. V roce 2010 natočila své debutové
CD v hudební edici Českého Národního Symfonického Orchestru. Každoročně je zvána na koncertní a operní pódia jak v České republice (ND, St. O. P.), tak především v zahraničí (Čína, Japonsko, Německo, Itálie, Blízký Východ, Malta, Irsko, Švýcarsko, Rakousko, Francie, Anglie, aj.). Vyhrála mnoho mezinárodních soutěží a v roce 2011 se představila na pódiích např. v USA - New York, Čína – Peking, dále v Holandsku, Německu a České Republice a spolupracovala s dirigenty jako např.: H. Franke, Ch. Pouw, M. Němcová a další. Pro Rok 2012 Markéta Mátlová připravuje 2 nová CD a mnoho zajímavých projektů a vystoupení.Opět jak na mezinárodním poli (USA, Chorvatsko, Čína, Německo, Itálie) tak v ČR spolu se světoznámým fotografem Jadranem Šetlíkem v podobě projektů „Souznění Árií a Portrétů“ a „Osobnosti naší vlasti“.
www.marketamatlova.com


PETRA PERLA NÔTOVÁ – operní zpěv
Studium operního zpěvu absolvovala na VŠMU v Bratislavě u prof. V.Stracenské. Ještě během studia byla oceněna v rakouské soutěži Sommer-akademie druhým místem a v Mezinárodní pěvecké soutěži M.Š.-Trnavského třetím místem. V současné době studuje u americké sopranistky Nancy

Od roku 2006 přijímá nabídku angažmá v Národním divadle Praha, kde se s velkým ohlasem představuje v roli Noriny v Don Pasquale. Následuje turné po Japonsku jako Susanna v Le nozze di Figaro. Poté přicházejí další role – Lénio v Řeckých pašijích, Barče v Hubičce, Musetta v La Bohéme. Roli Servilie ztvárnila v úspěšné inscenaci La clemenza di Tito, kterou režírovali slavní Ursel a Karl-Ernst Herrmannovi.

Její rozsáhlá koncertní činnost ji zavedla do Rakouska, Německa, Itálie, Česka, Maďarska, Slovenska. Spolupracovala s významnými dirigenty, jakými jsou Asher Fish, Jiří Bělohlávek, Heiko Mathias Förster, Alessandro De Marchi, Oliver Dohnányi, Jiří Kout, Rastislav Štúr, Jaroslav Kyzlink, Peter Feranec a další.

Z poslední doby lze připomenout zejména hostování v Palau de les Arts ve Valencii v opeře La Belle et la Bete a nahrávku soundtracku k filmu The Magic Flute pro kanadskou Sullivan Home Entertainment.


KRISTÝNA VLČKOVÁ - akrobacie
Po ukončení střední školy studovala 3 roky ve Francii cirkusovou školu v Bordeaux. Kristýna žongluje s míčky, kužely, chodí na chůdách, dělá ohnivá vystoupení (žonglování s ohněm, fakírské ukázky, skákání přes ohnivá švihadla), párovou akrobacii její hlavní disciplínou a zaměstnáním je akrobacie a chůze na volném laně.


PETR KREJČÍK - videomapping
S projekcemi začal na sklonku roku 2004, jako občasný vj na techno parties, s postupnou zálibou v op-artových minimalistických schématech. V roce 2009 začíná nevyhnutelně inklinovat k nové disciplíně vizuálního umění – mappingu. S projekty jako Luminiscent-Drive, Macula, Moire nebo Oko3 spolupracoval na řadě mappingových a videoprojekčních instalací v Čechách i zahraničí.
www.petrkrejcik.com


ING. MARTIN ZRCEK – interaktivní projekce
Stále se snaží objevovat nové možnosti běžně používaných grafických systémů a divákovi tím zaručit originalitu divadelního vystoupení. V rozhraní vvvv vyvinul nový částicový systém, který bude základem jedné z projekcí na Lávka River Stage 2012. Jeho záměrem je obrazem podpořit výrazovost pohybu tanečníků a interaktivitou jim dát možnost hrát si se svými vlastními stíny na podlaze i na plátně za nimi. Na představení používá metody, které jste zatím neměli možnost vidět.

Od listopadu 2006 pracuje jako programátor a výzkumník pro Mezinárodní centrum moderního umění CIANT. Spolupracoval na projektu Immediate: GOLEM a dalších akcích této laboratoře. V současnosti se věnuje přípravě představení Uomo Avatar – Straw Man na Nové scéně Národního divadla, výzkumnému projektu spolupráce umělců s hendikepovanými lidmi CATCH, externě spolupracuje se společností Uberact v Londýně, spoluzaložil a podporuji Občanské sdružení ProBenešov a hlavně připravuji novou interaktivní projekci na vystoupení Lávka River Stage 2012.

alt


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Uzdravujte se pomocí tajných zbraní přírody

antibio200Nakladatelství Noxi dělá velmi užitečnou práci. V rámci série tématiky spojené s naším zdravím vydalo další knížku, tentokrát věnovanou rostlinným antibiotikům. Ani tentokrát se neodchýlilo od vysoce nastavené laťky a umožnilo čtenářům doplnit si...

Divadlo

Podzimní obnovená premiéra Bernsteinovy MŠE s Vojtěchem Dykem ve Foru Karlín

bernstein mse200Před totálně vyprodanou halou pražského Fora Karlín, ve středu 21. 9., všichni aktéři, včetně hlavních hvězd – Vojtěcha Dyka, Terezy Černochové, Ondřeje Rumla, Davida Uličníka absolovali úspěšnou obnovenou podzimní premiéru nového nastudování proslulé MŠE (M...

Film

Jak spolu prchali princezna a budoucí písař

princ 200Z trojice nových pohádek, které přichystala Česká televize, spatříme jako první Princeznu a písaře, a to ve stědrovečerním čase. O den později následuje Kdyby byly ryby a na druhý svátek vánoční se můžeme těšit na slovenský příspěvek Láska na vlásk...