Na Tři krále uvede BodyVoiceBand obnovenou premiéru inscenace Shakespearovy stejnojmenné komedie
Banner

Na Tři krále uvede BodyVoiceBand obnovenou premiéru inscenace Shakespearovy stejnojmenné komedie

VecerTrikralovy perexV těsné blízkosti vánočních svátků přichází Tři králové a divadelní spolek BodyVoiceBand, na rozdíl od Baltazara, nezůstává vzadu! Uvádí Shakespearovu komedii pojmenovanou právě po tomto zimním svátku: Večer Tříkrálový. Obnovená premiéra v režii Zuzany Burianové proběhne ve Venuši ve Švehlovce.

 


V čase veselí a prázdnin se odehrává příběh dvojčat Violy a Sebastiana, kteří přežijí ztroskotání a ocitají se, poprvé rozděleni, na ostrově plném jiných ztroskotanců. Ilýrie, ostrov neutuchající zábavy, kde si každý může navléct kostým a stát se kýmkoli jiným, je skvělým místem pro sebepoznání a naplnění touhy a snů. Jen se jimi nenechat ovládnout, zmást a převálcovat.

Inscenování Shakesperovy hry se ujal režijně dramaturgický tandem Zuzana Burianová a Tereza Verecká, které spolu dříve tvořily inscenace pro plzeňské divadlo DJKT nebo Divadlo na Vinohradech. Po dvouleté odmlce se vracejí k textu s novou koncepcí a obsazením (Kristýna Podzimková a Barbora Šupová jako Viola a Olivie).

VecerTrikralovy

„Večer je jedna z těch komedií, která pro mne kromě zábavné a milostné linie postav odkrývá i témata překvapivě brutální a závažná. Postavy Večera jsou extrémně zranitelné, většina z nich slyší jen to, co slyšet chce a ostatní toho umí zneužít. Nechávají se také rády vést povrchními představami o ostatních a o sobě samotných, také je samy cíleně vytvářejí. A hlavně jsou strženy vášní, která má na ostrově Ilýrie první hlas. A morální kocovina přichází jako vždycky příliš pozdě.“ (Zuzana Burianová)

Během podzimu 2019 vznikla takřka nová inscenace s nově objevenými tématy a výraznou „plážovou“ stylizací, jejíž dominantou jsou pravidelné ranní rozcvičky postav, šumění moře a kostýmy Pauliny Bočkové. Herec a muzikant Petr Šmíd se ujal hudební spolupráce.

„V inscenaci akcentujeme hravost, živost postav na scéně a hudebnost Shakespearova textu, zároveň je pro nás zásadní hudební složka jako taková. Hudba je pátým elementem na bájném ostrově Ilýrie, kde se děj odehrává, je živnou silou postav - některé bez ní nedokáží ani vejít do dveří. BodyVoiceBand dlouhodobě pracuje s hudbou jako výchozím zdrojem inspirace, tentokrát jde o postup opačný, kdy první byl Shakespearův text. Z hudebnosti textu zajímavě čerpá Petr Šmíd, který vystupuje v roli šaška Festeho a vytváří z velké části hudbu a celý sound design přímo na jevišti pomocí pěti hudebních nástrojů.“ (Tereza Verecká)

hrají:
Vojtěch Bartoš (Orsino, Tobiáš)
Marek Mikulášek (Antonio, Malvolio)
Michal Necpál (Sebastian, Ondřej Třasořitka)
Kristýna Podzimková (Viola)
Petr Šmíd (Feste)
Barbora Šupová (Olivie)
Diana Toniková (Marie)

William Shakespeare: Večer tříkrálový
překlad: Martin Hilský
režie: Zuzana Burianová
dramaturgie: Tereza Verecká
hudební spolupráce: Petr Šmíd
produkce: Helena Bartošová, Anna Burianová
asistent režie: Barbora Šupová
light design: Jan Tichý

Obnovená premiéra 6. ledna 2020 ve 20.00 - Venuše ve Švehlovce
www.bodyvoiceband.cz 
Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a Venuše ve Švehlovce

Zdroj foto: www.facebook.com/events/495237348015282/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Buď jdeš dopředu nebo stojíš na místě.

MirelaZukal200Mirela Zukal - majitelka Galerie U Zlatého kohouta v Praze, s manželem společně podniká v oblasti filmového průmyslu a jsou majitelé firmy URANIA s.r.o.

 

 

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Nezapomínejte na úsměv

Jde to i s usmevem 200Nakladatelství Portál vydalo další knihu psychiatra, publicisty a pedagoga Karla Nešpora, tentokrát zaměřenou na úsměv a humor. Nemračte se a začtěte se radši do této útlé knížečky.

 

...

Divadlo

MILAN KŇAŽKO V DIVADLE NA JEZERCE!

Jezerka Knazko 200Divadelní společnost Jana Hrušínského zahajuje v září v Divadle Na Jezerce již čtrnáctou sezónu přípravou na světovou premiéru bestselleru Evžena Bočka POSLEDNÍ ARISTOKRATKA v režii Arnošta Goldflama. V Divadle Na Jezerce se zároveň...

Film

Úsměv Zdeňka Trošky je nakažlivý, škoda, že Trošků není u nás víc
ImageRežiséra Trošku mají určitě všichni rádi – je s ním dobře. Rád se směje, rád povídá o jídle a točí filmy, které se líbí. Proč? Jsou nám blízké, jsou o nás, poznáváme se v nich. Jeho pohádky jsou tak ...