Na Tři krále uvede BodyVoiceBand obnovenou premiéru inscenace Shakespearovy stejnojmenné komedie
Banner

Na Tři krále uvede BodyVoiceBand obnovenou premiéru inscenace Shakespearovy stejnojmenné komedie

VecerTrikralovy perexV těsné blízkosti vánočních svátků přichází Tři králové a divadelní spolek BodyVoiceBand, na rozdíl od Baltazara, nezůstává vzadu! Uvádí Shakespearovu komedii pojmenovanou právě po tomto zimním svátku: Večer Tříkrálový. Obnovená premiéra v režii Zuzany Burianové proběhne ve Venuši ve Švehlovce.

 


V čase veselí a prázdnin se odehrává příběh dvojčat Violy a Sebastiana, kteří přežijí ztroskotání a ocitají se, poprvé rozděleni, na ostrově plném jiných ztroskotanců. Ilýrie, ostrov neutuchající zábavy, kde si každý může navléct kostým a stát se kýmkoli jiným, je skvělým místem pro sebepoznání a naplnění touhy a snů. Jen se jimi nenechat ovládnout, zmást a převálcovat.

Inscenování Shakesperovy hry se ujal režijně dramaturgický tandem Zuzana Burianová a Tereza Verecká, které spolu dříve tvořily inscenace pro plzeňské divadlo DJKT nebo Divadlo na Vinohradech. Po dvouleté odmlce se vracejí k textu s novou koncepcí a obsazením (Kristýna Podzimková a Barbora Šupová jako Viola a Olivie).

VecerTrikralovy

„Večer je jedna z těch komedií, která pro mne kromě zábavné a milostné linie postav odkrývá i témata překvapivě brutální a závažná. Postavy Večera jsou extrémně zranitelné, většina z nich slyší jen to, co slyšet chce a ostatní toho umí zneužít. Nechávají se také rády vést povrchními představami o ostatních a o sobě samotných, také je samy cíleně vytvářejí. A hlavně jsou strženy vášní, která má na ostrově Ilýrie první hlas. A morální kocovina přichází jako vždycky příliš pozdě.“ (Zuzana Burianová)

Během podzimu 2019 vznikla takřka nová inscenace s nově objevenými tématy a výraznou „plážovou“ stylizací, jejíž dominantou jsou pravidelné ranní rozcvičky postav, šumění moře a kostýmy Pauliny Bočkové. Herec a muzikant Petr Šmíd se ujal hudební spolupráce.

„V inscenaci akcentujeme hravost, živost postav na scéně a hudebnost Shakespearova textu, zároveň je pro nás zásadní hudební složka jako taková. Hudba je pátým elementem na bájném ostrově Ilýrie, kde se děj odehrává, je živnou silou postav - některé bez ní nedokáží ani vejít do dveří. BodyVoiceBand dlouhodobě pracuje s hudbou jako výchozím zdrojem inspirace, tentokrát jde o postup opačný, kdy první byl Shakespearův text. Z hudebnosti textu zajímavě čerpá Petr Šmíd, který vystupuje v roli šaška Festeho a vytváří z velké části hudbu a celý sound design přímo na jevišti pomocí pěti hudebních nástrojů.“ (Tereza Verecká)

hrají:
Vojtěch Bartoš (Orsino, Tobiáš)
Marek Mikulášek (Antonio, Malvolio)
Michal Necpál (Sebastian, Ondřej Třasořitka)
Kristýna Podzimková (Viola)
Petr Šmíd (Feste)
Barbora Šupová (Olivie)
Diana Toniková (Marie)

William Shakespeare: Večer tříkrálový
překlad: Martin Hilský
režie: Zuzana Burianová
dramaturgie: Tereza Verecká
hudební spolupráce: Petr Šmíd
produkce: Helena Bartošová, Anna Burianová
asistent režie: Barbora Šupová
light design: Jan Tichý

Obnovená premiéra 6. ledna 2020 ve 20.00 - Venuše ve Švehlovce
www.bodyvoiceband.cz 
Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a Venuše ve Švehlovce

Zdroj foto: www.facebook.com/events/495237348015282/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Výtvarnice Iveta Autratová: „Výzva je pro mě všechno, co jsem ještě nenakreslila a co se mi líbí“

autratova200Začtěte se do rozhovoru s výtvarnicí a ilustrátorkou Ivetou Autratovou. Je autorkou naší hlavičky, tudíž můžete zjistit, jak kresba vznikala a co tomu předcházelo. Důležitým prvkem rozhovoru jsou i zvířata, která paní Au...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Přijde Bůh a řekne, že si musíte promluvit!

a buh pravil perexNení to ale tak jednoduché. Hans Rath v třetím pokračování příběhů o Jakobu Jakobim pořádně zavařil všem přítomným. Jakobovi nejvíc už jen tím, že se s ním opět potkáme před Vánoci ve chvíli, kdy ho čert, Mikuláš a anděl okrado...

Divadlo

Mariina volba. Dramatik Milan Uhde představil svou verzi biblického příběhu

Mariina volba foto perexVážený náš dramatik, kdysi zakázán režimem, pak vyzdvižen na politický piedestal, jenž s pochopením všech, kteří ho znají, opustil, aby se dál věnoval tomu, co umí a miluje. Dramatické tvorbě. Takového ho známe, tak...

Film

RETRO: Návrat k Rambovi
ImageRambův příběh je známý už velmi dlouhou dobu. Je to už téměř 30 let, kdy byl uveden do kin první díl. I když se může film na první pohled jevit poněkud omšele, vracím se k němu proto, že byla pro jeho natočení použita celá řada (na tu dobu) novátorsk...