Pozvánka na křest knihy TRABANTI MEZI NÁMI
Reklama
Banner
Banner

Pozvánka na křest knihy TRABANTI MEZI NÁMI

Email Tisk

Opuštěné východoněmecké trabanty v pražských ulicích, jak je tam nechali jejich majitelé hledající ochranu na západoněmecké ambasádě – jeden ze symbolů rozpadajícího se socialistického bloku. A 9. listopad 1989, kdy padla Berlínská zeď.

Středisko západočeských spisovatelů připomíná konec světa rozděleného na totalitní socialistický východ a svobodný západ netradičně. U příležitosti pádu Berlínské zdi a rovněž 55. výročí zahájení výroby nejznámějšího modelu trabanta T601 vydává společně s veřejností sborník prozaických a básnických textů na téma Trabant.

Sborník slavnostně pokřtí 9. listopadu, v den výročí pádu Zdi, v DEPO2015 cestovatel Dan Přibáň. Přítomni budou autoři textů zařazených do sborníku a představitelé AMK Trabant Plzeň, který se na realizaci této akce podílí. Členové AMK Trabant Plzeň přijedou i se svými veterány a legendární auta si budou moci zájemci prohlédnout přímo ve vnitřních i vnějších prostorách DEPO 2015.

Křest bude sám o sobě atraktivní kulturní akcí, která vznikla ve spolupráci se dvěma základními uměleckými školami v Plzni. Součástí křtu bude výstava dětských výtvarných prací na téma ´trabant´, které jsou dílem žáků ZUŠ Jagellonská Plzeň. A s hudebním programem vystoupí Plzeňský dětský sbor ZUŠ B. Smetany, v jehož podání poprvé zazní i píseň napsaná přímo pro tuto příležitost.

trabanti krest

Více informací najdete na události: https://www.facebook.com/events/depo2015/k%C5%99est-knihy-trabanti-mezi-n%C3%A1mi/2399811583640688/


 

Rozhovor

Hana Hindráková: „Africká mentalita se od české velmi liší. Lidé žijí pro dnešní den a nepřemýšlejí nad tím, co bude v budoucnosti.“

200rozVyzpovídali jsme pro vás mladou spisovatelku Hanu Hindrákovou, která strávila nějaký čas v Keni a dokázala své zkušenosti zúročit ve dvou úspěšných knihách. V tomto rozhovoru nebude řeč jen o nich – zaměříme se i na její organizaci FAIR.

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Francouzský román k zasnění i oddechu

stastni lide200Pokračování románu autorky Agnes Martin-Lugand nám vrací Francouzku Diane, která propadla kouzlu irského ostrova, který se stal jejím útočištěm po smrti její dcery a manžela. Chytila zde nový dech a chuť do života za velkého přispění neoma...

Divadlo

Divadlo F. X. ŠALDY zahájilo prodej vstupenek

divadlo 1Divadlo F. X. ŠALDY zahájilo prodej vstupenek. Už nyní si proto můžete vybrat z následujícího programu na měsíc září:

 

 

...

Film

Film Fotograf je stejně bohémský jako Jan Saudek

fotograf plakat 200Film Fotograf (2014) s podnázvem Dámy, radím vám ke klidu…!, který je kritiky dlouho očekáván, byl 6. ledna prvně uveden v pražském kině Atlas za doprovodu režisérky Ireny Pavláskové, fotografa Jana Saudka, představitelky hlavní ro...